Skocz do zawartości

KDX 125 amortyzatory


Rekomendowane odpowiedzi

Cześc. Ostatni skakałem sobie na mym kdxie, ale niestety zawiecha z przodu dobija :buttrock: .

Postanowiłem sprawdzic ilosc oleju, odkręcam srubke ,a tu mi niespełna 70 ml oleju wypłyneło :buttrock: ( z jednego amora) dodam że mam zawieszenie typu upside down :buttrock:

I teraz moje pytania:

Ile oleju powinno byc w jednym amortyzatorze?

Jaka gęstoś? (jaki polecacie?)

I czy napewno przez to mi dobijały?

Prosze o szybkie odpowiedzi, poniewaz jutro chcę to zrobic :buttrock:

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawias pewnie dobijał dlatego ze nie było oleju, kup sobie olej średniej gęstości do amorków, np. 10W, i na lage wchodzi średnio 400-500ml, no i zmień sobie uszczelniacze

Edytowane przez kwas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja w mojej DT miałem to samo ze dobija i właśnie dziś skończyłem wymiane oleju w amrach (zacząłem w sobote) i amorek jest sztywny i nic nie dobija, chodzi pięknie. Zalałem olej 10W medium Motul, zapłaciłem za niego w InterMotors 36 zł litr. A oleju też miałem mało bo oklo 50ml w jednym, a uszczelniacze są jak nowe. Nie koniecznie trzeba wymieniać uszczelniacze. Może skróć troszskę spręzynkę i będzie dobrze, chyba że chcesz kase wydać na nowe.

 

Pozdrawiam

urban

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak juz 'regenerujemy' nasze przednie zawieszenie to uszczelniacze też powinniśmy zmienić na nowe i jeździć śmiało a nie z myślami w głowie że a może gdzieś wycieka... :icon_evil: koszt uszczelniaczy to 25-50z :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepne sie pod temat...:P nie ma ktoś amora tylnego do kx/kdx :P?

 

 

A niby KDX maja dobre zawieszenia :D kilka skokow i juz siadl ;)

 

A tak na serio to co robiles ze amor dobiles?? :bigrazz:

 

 

 

Tu masz link:

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M172887

 

Na jednej fotce widac amor gazowy :)

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze pytanko. Jak wlac ten olej do amorków? uszczelniaczy nie bede zmienil bo sa w dobry stanie.

 

Ja w mojej DT mam śrubkę spustową i przez ten otwór nalewałem olejek strzykawką 20ml. Musisz zobaczyć gdzie jest jakiś otworek coś. Może z dołu gdzieś po jakimś plastikiem, może z góry. Dokładni zobacz i obejrzyj amortyzator.

 

urban

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wie czy mu oleju nie zostało w amorku, u mnie to nie taka prosta sprawa wylać cały. Najlepiej wymień uszczelniacze na nowe, ja zrobiłem tak jak ty chcesz że wymieniłem sam olej i jeden uszczelniacz po 1,5 miesiąca puścił i musiałem znowu kupować olej i robić tym razem z wymianą uszczelniaczy i powiem Ci że bez niczyjej osobistej pomocy tylko przez gg mi wytłumaczyli co i jak i udało sie (a mechanik chciał za robocizne 150zł). Więc wymień uszczelniacze i olej. Ja wlałem 10W i jest dla mnie idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co sie z nim stało tak? hehe motor pochodzi od enduroguya wiec amor byl bardzo zmęczony a ja go po prostu dobilem:) ten koles który sie oglasza powiedzial 400 zl za zepsuty olejowy <hahaha> a ten na ebay całkiem całkiem

 

co sie z nim stało tak? hehe motor pochodzi od enduroguya wiec amor byl bardzo zmęczony a ja go po prostu dobilem:) ten koles który sie oglasza powiedzial 400 zl za zepsuty olejowy <hahaha> a ten na ebay całkiem całkiem

 

http://cgi.ebay.de/Stossdaempfer-Ohlins-fu...1QQcmdZViewItem

 

a on na bata bedzie pasować?

 

a od YZ bedzie pasowal? od rm moze?

Edytowane przez KuBA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10W ?? Jak nalałem 10W u siebie to mi kierownice z rąk chciało wyrwać ! Potem była proba z 2,5W nalane minimalnie ponizej stanu tego liczonego w cm i jest idealnie. Amor pracuje w calym zakresie z 1,5cm zapasem. Dobije tylko jeśli poważnie przelece jakiś skok. Dobrze, ze kolega mi pomogl z ta zawiechą bo bym sie męczył pewnie od dzisiaj :biggrin:

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10W ?? Jak nalałem 10W u siebie to mi kierownice z rąk chciało wyrwać !

 

 

w kmxie miałem 30W co było mniej więcej odpowiednikiem 5W w exc ;) , zawias zawiasowi nie równy.

A uszczelniacze warto raz w roku wymienić, jeśli są luzy to tuleje też można , najwięcej czasu zajmuje wylewanie oleju i odpowietrzanie(ważne!)

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...