Skocz do zawartości

cbr 600 f2


kawon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A na zimnym jest OK? Skoro aż tak go słychać to troche podejrzana sprawa, może faktycznie jest mocno złachany albo się zacina więc lepiej zajmij się tym szybko zanim CI łańcuch przeskoczy przy odpalaniu. Odnośnie wymiany napinacza, to faktycznie zakładają od Yamaszki i temat załatwiony bezpowrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zimnym tego probemu nie ma.Tylko tak jak pisałem po odpaleniu na ciepłym silniku przek około 10 sek słychac łancuszek pozniej jest wszystko ok.Moto kupiłem jakis miesiąc temu przebieg 30 tyś. rok 92

jeszcze jedno miarke oleju powinno sie wkrecic czy wystarczy włozyc żeby sprawdzić poziom???

Edytowane przez kawon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CBR F2 ma hydrauliczny napinacz rozrządu.

To norma że stuka przy odpaleniu.

Jeżeli słychać stuki na ciepłym silniku to zazwyczaj trzeba wymienić łańcuch.

Bardzo ważny jest także kierunek założenia podkładki ( uszczelki ) przy wyminie lub wymontowaniu napinacza.

Odwrotne jej założenie będzie powodowało niewłaściwą prace napinacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest normalne ze stuka przez 10 sekund . Normalnie w tych modelach z tego roku grzechocze dużo dłużej :) :D :icon_twisted: ja u siebie załozyłem napinacz od FZR i przeszło . Napinacz kup na allegro zapłacisz ok 80 zł a podobno nawet nowe org do CBR padają dosyć szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To nie jest normalne ze stuka przez 10 sekund . Normalnie w tych modelach z tego roku grzechocze dużo dłużej :biggrin: ;) :buttrock: ja u siebie załozyłem napinacz od FZR i przeszło . Napinacz kup na allegro zapłacisz ok 80 zł a podobno nawet nowe org do CBR padają dosyć szybko

 

5 czy dziesięć sekund, prawdopodobnie i tak tego nikt nie mierzył.

Ale jest pewna zwłoka zanim w napinaczu zostanie osiągnięte odpowiednie ciśnienie.

Jeżeli po tym okresie rozrząd cichnie , to znaczy że napinacz funkcjonuje prawidłowo.

I jeszcze jedno , nie radze stosować w tym miejscu silikonu tylko nową oryginalną uszczelkę.

Także bardzo ważny jest kierunek jej ułożenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...