Skocz do zawartości

ER 5 - co to jest dokładnie:


lonek22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Odebralem jakis czas temu ER 5kę z serwisu po przegladzie, regulacji zaworow, synchronizacji gażników. Powedzieli ze wszystko cacy itd. Jest tylko do wymiany linka zwrotna gazu. Ta co była poprostu przerdzewiala - wywalono. Trzeba zalozyc nową. Tlumaczyli mi, ale juz dokladnie nie pamietam. Do czego ona konkretnie sluzy? Na chlopski rozum, normalnie mozna jezdzuic i najnormalniej gazowac. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do gaznika leca ci 2 linki, jedna odpowiedzialna za podciagniecie jak dodajesz gazu, a druga za powrot dzwigienki przepustnicy do polozenia zero, gdy przymkniesz gaz

 

chyba jakos tak to szlo :icon_razz:

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka drobnych przypuszczen mi sie nasuwa jak odciazenie linki gazu, specjalnie w silnikach wielocylindrowych, gdzie dochodzi caly mechanizm uchylania przepustnic, wyrownanie pracy tego mechanizmu i mozliwosc stosowania lzejszych sprezyn sciagajacych przepustnice do polozenia poczatkowego. W moim Suzuki nie ma linki zwrotnej gazu i wrazenie jest takie ze dodajac gazu trzeba pokonywac opor naprawde silnej sprezyny, co na dluzsza mete jest meczace.

Ogolnie uwazam rozwiazanie z linka zwrotna, wprowadzone kiedys przez Honde za bardziej eleganckie i przyjazne prowadzacemu motocykl.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....a nie wprowadzono tego przypadkiem jako elementu poprawiającego bezpieczeństwo.... nie jestem pewien ale wydaje mi się że rozwiązanie z dwoma linkami jest bezpieczniejsze.... poprostu jak szlag trafi sprężynę na przepustnicach i urwie nam się jedna z linek to mamy możliwość je zamknąć ta 2 linką... nie wiem czy elegancja tu coś ma do rzeczy ale może się mylę :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wyobraźcie sobie sytuacyjką kiedy np na XX 1100 na 2 biegu dajecie na maxa w palnik i zacina się wam sprężynka (czy jakikolwiek mechanizm zamykający przepustnice) i właśnie po to jest linka zamykająca ten cały cykr, żeby wam oczy z orbit nie wyszły jakdzieciom co zobaczą w cyrku klauna :) :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam.M przeciez linka odpowiedzialna za zamkniecie przepustnic podczas otwierania gazu nie odciaza drugiej i nie przenosi zadnej sily tylko porusza sie bezwladnie w swoim pancerzu. Myslac zdroworozsadkowo nie powinna miec tez wplywu na latwosc pokonywania oporu sprezyn w gaznikach. Wydaje mi sie ze tylko w momencie, gdy linka otwierajaca przepustnice sie zatnie(zatrze) to druga linka ma za zadanie ja wyciagnac i w skrajnym przypadku nie jestesmy pozbawieni kontroli nad gazem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie jest to przypadkiem pompka paliwa np. wstrzykująca dodatkowe paliwo przy nagłym otwarciu przepustnicy ?

 

O czym Ty popierduczasz?Linka zwrotna słuzy też do szybszego hamowania silnikiem, czuć różnice jak jej nie ma gdy puścimy gaz i zahamujemy silnikiem że wolniej to się odbywa. A mam pytanie, czy w choperach też takie linki są? Bo tam chyba są zbędne według mojej teorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....a nie wprowadzono tego przypadkiem jako elementu poprawiającego bezpieczeństwo.... nie jestem pewien ale wydaje mi się że rozwiązanie z dwoma linkami jest bezpieczniejsze.... poprostu jak szlag trafi sprężynę na przepustnicach i urwie nam się jedna z linek to mamy możliwość je zamknąć ta 2 linką... nie wiem czy elegancja tu coś ma do rzeczy ale może się mylę :biggrin:

Wlasnie. Przypominam sobie, ze tak mi tłumaczono. Dzieki koledzy za podpowiedzi. Na wiosne bede to robic. Poodbno poł godz. roboty, tylko zbiornik zdjac i prawie po robocie. Teraz to manetka jest takim "flakiem", jak w mojej MZetce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...