Skocz do zawartości

Honda CB 750 Nighthawk ( CB750 Seven Fifty )


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jest opcja zakupu Hondy CB 750 F w oryginalnym lakierze w całkiem zajebistym stanie za kwotę rzędu 3000 , zarejestrowana w polsce. Moto stan ma naprawdę kozacki, oryginalny lakier w idealnym stanie i chodzi też całkiem nieźle. Tak się nad tym zastanawiam bo miałem szukać 900 RR ale niestety kasa ,kasa i jeszcze raz kasa ogranicza moje pole manewru do kwoty koło 3000. Moto ma najechane 30 tys km i na tyle wygląda. Co myślicie o takiej opcji???? mile widziana krytyka

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Dziki.

Co ty ocipiałeś, czy coś ci się pomieszało :icon_mrgreen: Jak ty tym będziesz jeżdził, zakatujesz dobry sprzęt w dwa dni. Przesiadka z YZF na CB 750, to trzeba się uczyć od początku jazdy.

A na poważnie, nie wiem czy z zakupu będziesz zadowolony, chyba że wyspokojniałeś :biggrin: . Ja miałem CBX 750 i owszem przyśpieszenia ok szybkość też wystarczająca, ale zawieszenia nie dawały rady. Moim zdaniem stare dobre jest tylko wino i mimo dobrego wyglądu zacznie się coś sypać. Stare moto trzeba lubieć i lubieć przy nim dłubać. Może poczekaj na lepsze czasy i zbieraj kasę, bo wiem, że lubisz odkręcić, a to moto do tego się nie nadaje. No ale to już twoja wola panie.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ogranicza Cię kasa, to odpuść sobie ten motocykl. Jeśli nie jesteś jakimś zapalonym miłośnikiem klasycznych, starych motocykli... A to z jednej przyczyny - ryzyko. Stary motocykl będzie wymagał dofinansowywania, a to kosztowne... Sam swego czasu napalałem się na CB750 z tych starych sztuk (lata '70, '80). Dziś wiem, że dobrze zrobiłem kupując jednak coś nowszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie w tym cały problem że ja lubię sobie dobrze dopierdolić i boję się że to moto zdechnie szybko... Wieć może warto wykazać się cierpliwością ale z drugiej strony mam jeździć autem jak debil?? ciężki wybór, a chętnie bym już zakończył życie kolejnego silnika :notworthy:

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie w tym cały problem że ja lubię sobie dobrze dopierdolić i boję się że to moto zdechnie szybko... Wieć może warto wykazać się cierpliwością ale z drugiej strony mam jeździć autem jak debil?? ciężki wybór, a chętnie bym już zakończył życie kolejnego silnika buttrock.gif

pozdro

 

Zostaw tę Hondę dla pasjonata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mam pytanie do tych którzy jeżdżą, jeździli, bądź znają Hondę CB 750 Seven Fifty.

Planuję nabyć w najbliższym czasie taki motocykl i byłem oglądać dzisiaj jedną sztukę.

Ogólnie motocykl był w dobrym stanie, rok 1999, przebieg rzekomo 16 tys :P

Jednak moją uwagę zwrócił jeden szczegół: pod cylindrami i pokrywą sprzęgła była taka żółta uszczelka wyglądająca na dorabianą... Nie wiem czy w każdym egzemplarzu jest coś takiego i poprostu takie wychodziły z fabryki i czy akurat ta sztuka była kombinowana.

Szukałem na bikepics.com ale tam jak na złość nie ma żadnych zbliżeń silników :buttrock: Jest jedno zdjęcie, chyba Zajc'a z Forum i wydaje mi się, że też ma takie uszczelki.

Poprostu na tle czarnego silnika ta uszczelka się wyróżnia :clap:

 

Z góry dzięki za pomoc :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy pomoge, ale ja mam zielona (chyba oryginalna) bo jak na larssonie patrzylem ile komplet uszczelek to przy okazji zobaczylem ze tam tez jest zielona a tak pozatym to wal http://www.dofo.livenet.pl/forum/ i tam pytaj bo ja akuratnie to mam rocznik 95 jeszcze ze srebrnym (ladniejszym :flesje: ) silnikiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie wiem czy pomogę... mam czarny silnik (ten jeszcze ładniejszy :flesje: ) i mam zielone uszczelki. Zielone uszczelki czy żółte uszczelki.. mi się wydaje że to jedno badziewie, ważne żeby była to uszczelka a nie kawał dywanu zaimplementowany jako część silnika. Również polecam www.seven-fifty.prv.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś oglądałem Sevenę na sprzedaż z wystającymi zielonymi uszczelkami i własciciel nie krył, ze był robiony rozrząd i cos tam jeszcze.

Swoją drogą chodziła pięknie :) , gdyby nie to, że miałem wybrać moto kumplowi, sam bym chyba wziął.

Rybson13 - skoro były w Larssonie to nie były w silniku :) = zielone pewnie nie są oryginalne.

Edytowane przez PeterS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś oglądałem Sevenę na sprzedaż z wystającymi zielonymi uszczelkami i własciciel nie krył, ze był robiony rozrząd i cos tam jeszcze.

Swoją drogą chodziła pięknie :icon_mrgreen: , gdyby nie to, że miałem wybrać moto kumplowi, sam bym chyba wziął.

Rybson13 - skoro były w Larssonie to nie były w silniku :wink: = zielone pewnie nie są oryginalne.

 

 

 

Moj silnik nie byl rozbierany na 100% :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja też mam zielone uszczelki , przy czym silnik był rozbierany u Helmutów.

Moim zdaniem jednak kolor uszczelki nie może zdyskwalifikować moto przy jego zakupie :biggrin:

Przeciwnie....jeśli silnik był dobrze zrobiony to może okazać się jego zaletą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja też mam zielone uszczelki , przy czym silnik był rozbierany u Helmutów.

Moim zdaniem jednak kolor uszczelki nie może zdyskwalifikować moto przy jego zakupie ;)

Przeciwnie....jeśli silnik był dobrze zrobiony to może okazać się jego zaletą...

 

 

Mimo wszystko sądzę, że jeżeli ktoś zdejmował cylindry to musiał mieć powód i to nie byle jaki ;)

 

Dzięki za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie,

doszedłem do wniosku, że chwilowo nie stać mnie jeszcze na wymarzony motocykl, więc aby kupić motocykl przed wybudowaniem domu muszę ograniczyć budżet i zrobić to szybko :icon_razz:

 

w oko wpadła mi Honda Seven Fifty, którą polecił mi również mój instruktor jako motocykl na którym nie będę wyglądał śmiesznie a jednocześnie będę miał na paliwo i masę frajdy.

 

co możecie powiedzieć o

http://www.allegro.pl/item204666303_honda_...estrowana_.html

otrzymałem więcej zdjęć i chętnym je udostępnie.

może zobaczycie coś czego nie widzę ja (a nie widzę nic poza ładnym motocyklem) i oszczędzicie mi wycieczki do Węgorzewa.

 

a może ktoś znajomy pozbywa się takiej Hondzi?

 

i jak to wypada w porownaniu np z http://www.allegro.pl/item195694645_honda_..._nie_bylo_.html

?

 

z góry dziękuję za odpowiedzi.

Edytowane przez wr0na
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...