Skocz do zawartości

Honda CB 750 Nighthawk ( CB750 Seven Fifty )


Rekomendowane odpowiedzi

modelem CB900F zrobiłem bezproblemowo 135.000km i nie narzekałem.

Obecne konstrukcje nie mogą im dorównać odkąd do konstrukcji nowych zaczęli się wtrącać księgowi. Jeżeli jak twierdzisz silnik pracuje OK to śmiało możesz jechać dookoła świata.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam,

mam okazję zakupić hondę cb 7500 seven fifty z 94 roku za 9,5 tyś. Ma przejechane 25 tyś. Czy możecie napisać jakieś opinie na jej temat? czy warta jest kupna, czy lepiej zostać przy starej koncepcji i zakupić cb500s z 99 roku w takiej samej cenie?

Edytowane przez Piotreek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam juz nikomu nie wierze jezeli chodzi o motocykl uzywany i tobie radze zastosowac taka sama strategie. No i wedlug mnie to troche duzo za te honde chce, nawet niech bedzie po oplatach i zarejestrowana ale mimo to troche za duzo, ja dalbym maksymalnie 8 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak, motocykl otrzymuję przygotowany w pełni do jazdy, wymienione płyny ustrojowe, wszystkie regulacje itp, a do tego gwarancja, więc myślę, ze będzie ok, a poza tym jest on z pewnego źródła, więc wole dać więcej kasy i mieć pewność, ze mi się nie rozsypie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

:bigrazz: Ponieważ zaniosze się zamiarem kupna takiego motocykla rocznik 93 .Byłbym wdzięczny za wszelkie informacje o tym motocyklu. Egzemplarz ,który mam na oku jest podobno w dobrym stanie technicznym nie wymaga teraz wkładu finansowego , Ale ponieważ zamierzam używać tego motoru na dłuższe trasy turystyczne ciekawi mnie pozycja za kierownicą . Ja mam 185 wzrostu , czy przy tym wzroście nie bedę się męczył na długich trasach ? Jakie jest spalanie tego silnika 750 przy spokojnej i przy szybszej jeżdzie ? Jak jest z częściami , jakie są wady tego motocykla ? Czy moc 76 km. wystarcza do swobodnej jazdy samodzielnej i we dwojke z bagażem ? Czy nie brakuje mocy przy wyprzedzaniu , szczególnie z plecaczkiem ? A jak z cześciami i awaryjnościę tych modeli .? Jak się je prowadzi po naszych koleinowych asfaltech ?

Będę wdzięczny za wypowiedzi ,- dziękuje z góry . - pozdrawiam :banghead: :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sie masz.

Nighthawk jest amerykańską wersją sevenfifty.

Ma ten sam mocny i elastyczny silnik.

Świetny moment obrotowy daje odczucie dużej dynamiki już przy niskich obrotach.

Idealnie nadaje się do turystyki we dwoje z manelami :buttrock:

A do tego jest bardzo oszczędny (ok.6l/100).

 

Gorzej ma się sprawa jeśli chodzi o zawiechę.

Inny niż w sevwnce jest wahacz jak i kąt główki ramy.

Na dodatek układ hamulcowy jak z motocykla klasy 500:

z przodu jedna tarcza, z tyłu bęben :crossy:

TOTALNE DNO jak na moto o wadze prawie 240 kg.

 

Więc jeśli masz zamiar obciążać moto na dalekie trasy to poszukaj sevenfifty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie czy by w najblizszym sezonie nie przesiasc sie na taka maszyne.

Podoba mi sie w niej stylistyka i caloksztalt, gozrej jest wlasnie jak tadeo napisal z zawieszeniem, ale to mzoe da sie nieznacznie poprawic ???

jezeli chodzi o ceny tez sa niewygorowane.

Nighr hawt

 

Nie wiem czy to prawda ale pnoc te modele bez wiekszego problemu wytrzymuja do 130-150 ty km bez powazniejszych napraw ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po GSX1100F Nighawk nie bedzie dla ciebie ani przyspieszal, ani hamowal.

Za to bedzie znacznie zwinniejszy w miescie, chociaz tez do lekkich nie nalezy. Ochrona przed warunkami zewnetrznymi tez w porownaniu z Suzuki nie istnieje.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...