Skocz do zawartości

Opony uniwersalne na duże enduro - ankieta


Opony uniwersalne  

34 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaką oponę uniwersalną (trasa i lekki off-road) polecasz na duże enduro ?

    • Continental TKC80
      5
    • Dunlop Trailmax
      2
    • Michelin Anakee
      12
    • Metzeler Tourance
      4
    • Pirelli MT
      2
    • Bridgestone TrailWing (TW)
      1
    • Inna (jaka?)
      8


Rekomendowane odpowiedzi

...z TrailWing'ami mam podobne odczucia jak Cosmo... na mokrym - lodowisko... no ale zywotnosc imponujaca... u mnie po 24 000 km tyl (na srodku) nosi jeszcze znamiona bieznika, aczkolwiek opona definitywnie do wymiany

...a na wiosne planuje komplet DUNLOP SPORTMAX D 220 ST

 

pozdr,

w

 

nie wiem, jaki przebieg mozna wycisnac z tw, bo zmienilem po niecalym 1000 mil. trzymaly na mokrym jak jakies oblodzona, a boczny uslizg przedniego (!) kola przy predkosci manewrowej (owszem, na mokrym) przy burcie auta 10cm od kierownicy z prawej i drugiej 10cm z lewej zrazil mnie do smierci. nawet na suchym kiedys front zdryfowal mi o dobre trzydziesci centymetrow w stosunkowo ciasnym luku, ale pamietam, ze bylo wowczas cos w okolicy zera. trzycentymetrowe paski swiezej gumy przy krawedziach (jak w sportach) tez dzialaly na mnie zniechecajaco.

paradoksalnie, jadac do domu z warsztatu tuz po zmianie na scorpiony 90 (nie mt, bo to nie te detkowe scorpiony w ktm'ach), po ruszeniu ruszaniu spod stopu (skret w lewo) zlapalem uslizg ogona i prawie ucalowalem asfalt. zwalilem wszystko na mydlo (albo cos, czego uzyl mechanik przy zmianie) i odtad nie jest zle. cos tam nie domaga mi na przedzie i to bez wzgledu na cisnienie w gumie. czasem mam wrazenie, ze trace kontrole nad sterem i coraz czesciej mysle nad wymiana sprezyn w widelcu na progresywne. fabryczny front w capo zdaje sie nadawac do wycieczkowej jazdy z cruiserami.

koniec koncow, pewnie pozostane przy scorpionach; zadnej dotad wiekszej wpadki, dzielnie znosza szutry i wciaz cos tam jeszcze maja z rzezby po 10k mil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dokładnie które: A/T (bardziej off-road) czy S/T (bardziej onroad) ??

 

@CosmoSquiq - jeśli jeździsz większość po asfalcie to polecam Ci Scorpion Sync'i Pirelli :banghead:

 

at to detkowe opony zaprojektowane specjalnie dla ktm 950 adv. st to dualsportowe, bezdetkowe opony. obie opony roznia sie nie tylko konstrukcja, ale i komponentami. st ponoc odpowiada skladem mieszance stosowanej przy produkcji tourance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z trailwingami w DLu mam raczej kiepskie doświadczenia. Śliskie to jak diabli, szczególnie na mokrym.

Pamiętajmy jednak, że Trailwingów są różne modele.

 

W Tenerze miałem TW 47 i TW 48. Żadnych problemów na różnych nawierzchniach i w różnych temperaturach, jedynie kopny piach z racji ukośnego bieżnika i wagi sprzętu stanowił problem. W błoto się nie pakowałem. Tylna wytrzymała 12 tys a przód nie wiem bo sprzedałem motocykl.

 

Annakee trochę droższe, acz szczególnie fajne w deszczu.

... a mój następny typ do Vstroma to będzie Michelin Pilot Road :)

 

Do Varadero też te obie opony pasują. Na stronie Michelina znalazłem wykresy parametrów i zakładam Anakee. Już czekają w warsztacie u Marcina. Cena posezonowa - 850 za komplet w wymianą.

A do tej pory miałem w XL-u na przodzie ME Tourance a z tyłu MI T66- taki był zestaw w momencie kupna.

Michelin rewelacja a Metzeller w porównaniu z nim trochę kartoflowaty. Za to lepszy na niższe temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi Trailwingami to dziwna rzecz, bo np. mój ziom ujeżdżający od wielu lat Dominatora bardzo sobie te gumy chwali (a wypróbował na swoim moto większość dostępnych do niego opon). Z kolei wielu użytkowników DL650 nie może się doczekać wymiany opon na dowolne, byle nie Trailwingi :)

Ot widać niezbyt udane połączenie motocykla z oponami (vstrom+TW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 11 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...