Skocz do zawartości

REKORD


radzia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ehhhhhh tunel aerodynamiczny zamyka sie ok 1 m moze max 1.5 m za autobusem, tirem itd... takie pierd*lenie to zostawcie kolegom na podwórku .....

 

 

nie, wiecej niz 1,5m bo jadac rowerem w odelglosci 2m za autobusem nie czuje sie oporu powietrza.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jak on to sprawdził, licznik wyskalowany do 80km/h jest w Jawce. Poza tym dom to inna sprawa, on się nie porusza. Ten tunel zależy od wielu czynników, ale dalej jak 3m nie sięga raczej. Zdarzyło mi się jechać kiedyś autobusem, takim starociem jak to w peksach mają, to koleś po 90 parę km/h zaginał, ale to strach w oczach jak wyprzedzał tira ledwo, co ledwo uciekając przed drugim nadjeżdżającym z przodu. Wrażenia ekstremalne, aczkolwiek nie polecam jak i samej jazdy za ciężkimi pojazdami, ba nawet osobówkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jechałem 86 km/h moim ogarem (w normalnych warunkach jedzie 75 km/h). Jak to możliwe? Jechałem za autobusem, tworzyło się za nim coś w stylu tunelu aerodynamicznego- żadnych oporów powietrza. JEZDZIJCIE ZA AUTOBUSAMI wspaniałe przeżycie

 

 

86km/h, koleś źle ci licznik chyba chodzi, wiesz ile to jest, ten ogar dawno by się rozleciał, rozumie 70km/h ze stromej górki jednorazowo <Lol2> to tak ale nie 86km/h!! to ja mam Derbi Sende R Xtreme i jechałem max 90km/h po prostej bo potem się blokuje.

Takie kity to wciskaj sobie a nie nam! pozdro:P

 

Derbi Senda R Xtreme 02` 50cc

 

ciekawe gdzie autobusy jezdzą po 86km/h??

 

jak ci kiedys taki autobus zachamuje awaryjnie to bedziesz miał wspaniałe przezycie

:crossy: :icon_mrgreen: :buttrock:

 

 

Siema, masz racje który autobus jedzie 86km/h, :banghead: <Lol2> uu a jak by zahamował autobus mocno to ten z tyłu zabawiał by się w małysza (ja latam!:bigrazz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogar 200 po przeróbka przekroczy 80km/h. Seria napewno tego nie zrobi.

Sami zobaczcie. Silnik po konkretnych przeróbkach i mamy ponad 80km/h na liczniku. http://republika.pl/brezniewmoto/

Honda CBR F4 99

 

http://www.cbrf4.blogspot.com - moja przygoda z motocyklem Honda CBR F4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Punkbuster

ludzie zapamiętali romety,jawki jako powolne rozkładające sie złomy i pojedzie np. 60 km/h z przepasci ale jak dbasz to masz zrobisz sobie silnik i go stuningujesz to będzie ci jechał 70km/h.Ludzie po prostu nie dbają o romety i juz sie przyjeło że to jest złomex :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat(heniek128 @ 06 Grudzień 2006 - 20:38) *

poza miastem banghead.gif

 

Pokaż mi taki autobus, to zrozumiem twoje bangheady. Tyle to tylko busami jeżdżą (a nawet szybciej, zdarzało się stać w sprinterze pędzącym ponad 100 km/h). Ale nie widziałem żadnego autobusu, który tyle jeździ (przez dłuższy czas, a nie w chwili wyprzedzania), przynajmniej z pasażerami.

 

 

Trasa Lubin - Legnica prędkośc autobusu 90km/h wg licznika - wiem bo czasami patrze.

Busy to nawet czasami 130 z pasażerami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, wiecej niz 1,5m bo jadac rowerem w odelglosci 2m za autobusem nie czuje sie oporu powietrza.....

 

wiesz czemu się nie czuje ? bo za autobusem jest próznia.

 

Przestańcie chrzanić głupoty.... ktoś tam przedemną powiedział że 3 m moze... nie wiem cała zasada tego polega na tym ze autobus otworzy swój tunel a potem go zamknie za sobą ale ruch powietrza jest już skierowany w tej samej osi co oś samochodu/motocykla jadącego za nim ... i dlatego jedziecie szybciej ... a powietrze przed autobusem porusza sie w sposób chaotyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłona za TIRami i autobusami działa zależnie od prędkości i rozmiarow od marnych 2m do nawet około 7 (porownanie "na oko" z dlugoscia domku na dzialce). Co się dzieje dokladnie z powietrzem trudno powiedzieć przy tak nieaerodynamicznej bryle, jednak trubulencji zwalajacych z siodla sobie nie przypominam. Kiedyś sprawdzałem ile pociągnie moja mała CB za triolotem - wychodzilo ponad 70km/h :icon_arrow: Z górki, miedzy dwoma tirami bylo 80km/h. Zabawa jest bardzo glupia i niebezpieczna. Pomijajac fakt możliwości naglego hamowania (co się niektórzy w tym wątku na hamowanie uparli?), najechania czy innych niebezpieczeństw na drodze pamiętajcie, że można bardzo łatwo przegrzać silnik. Motor kręci sie na maksymalnych obrotach a opływ powietrza minimalny. Dotyczy to szczególnie Ogarów z czeskim silnikiem, które mają tendencję do przegrzewania sie :icon_arrow:

 

Co do osiągów - to bardzo prawdopodobna prędkość. Ogar 200 brata 70km/h wyciągał bez większych problemów (no jeśli odpalił oczywiście :icon_arrow: ). Pewien człowiek zajmujący się kiedyś wyścigami opowiadał o jednym starcie w wyścigu, w którym był drugi. Pierwszy był chłopak na Jawie Mustang rozpędzającej się do 90km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...