Skocz do zawartości

Nowy Moto Guzzi


Rekomendowane odpowiedzi

Nowy Moto Guzzi ma juz objezdzony prototyp i produkcja wstepna juz sie rozpoczela.

 

Bedzie to najbardziej sportowa wersja z klasycznym silnikiem takim jak w moim V11S ale z osmioma zaworami. Pare zdjec prototypu:

 

http://www.guzzisti.it/moto/prototipi/MGS0...ges/dxlato1.jpg

 

http://www.guzzisti.it/moto/prototipi/MGS0...images/alto.jpg

 

http://www.guzzisti.it/moto/prototipi/MGS0...ges/cattiva.jpg

 

http://www.guzzisti.it/moto/prototipi/MGS0...ages/pedana.jpg

 

Wersja zawodnicza bedzie kosztowac 20,000 euro i jest juz zatwierdzona do wyscigow z silnikiem 1225 cc. Wersja uliczna bedzie 1000 cc.

 

We Wrzesniu bede w fabryce w Mandello i bede mial wersje uliczna na caly dzien do jazd probnych po drogach dookola jeziora Como.

 

Napisze wtedy swoje wrazenia bo teraz to nawet nie widzialem jeszcze MG/S01 nazywo. Z informacji fabrycznej i zdjec wyglada bardzo obiecujaco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jestem ciekawy, na ile zostaną poczynione zmiany w wersji cywilnej. Póki co motocykl wspaniały i nawet ten kobylasty silnik jakby bardziej lekki wizualnie.

Znając życie w wersji cywilnej dołożą tyle zbędnego plastiku, w postaci np błotnika nad tylną oponą, innego zadupka z kanapą dla pasażera itd, że nowe Guzzi nie będzie już tak lekkie wizualnie.

Poczekamy, zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, oczywiscie silnik jest elementem nosnym tak jak w kazdym wspolczesnym sportowym albo sportowo/turystycznym motocyklu MotoGuzzi. Firma ta napewno nie wzoruje sie ani na BMW ani zadnym innym producencie a raczej odwrotnie. Nie zapominajmy ze Moto Guzzi jest druga najstarsza na swiecie nieprzerwanie istniejaca firma (najstarsza jest Harley-Davidson).

 

Silnik jak wspomnialem jest prawie ten sam jak dotychczas w sportowych modelach MG. Zmieniono ilosc zaworow na 8 (dotychczas 4), wobec tego moc wzrosla do 122 KM ( 91) przy 8,000 RPM (7,800) a moment do 110 NM (94) przy 6,400 RPM (6,000).

Zawory 36 mm ssace (moj silnik 46.5 mm ale tylko dwa :cry: ) i 31 wydechowe (39.5mm), wtryskiwacze oczywiscie Marelli 54 mm, tloki Cosworth.

 

Roberto Brovazzo, Dyrector Handlowy Moto Guzzi mowil mi, ze w czasie prob na torze Monza testowy jezdziec fabryczny zrobil pierwsze okrazenie 2min05 sec i ze nie bedzie zadnych problemow z podniesieniem mocy do 130 km sama mapa wtrysku paliwa.

 

Waga; nie wiem tego ale oceniam ze napewno nie wiecej niz 200 kg. Moj V11S wazy 219 kg (suchy). Dla ciekawosci - sam silnik wazy 93 kg.

Druga ciekawostka - na krajowym (USA) zjezdzie Moto Guzzi w Mount Vernon, WA w ostatnia Sobote (dwa dni temu) bylo okolo 150 maszyn z calego kontynentu a moja uwage zwrocil piekny 850T z Ontario, Canada o przebiegu PONAD 320,000 km bez remontu!

 

Wersja cywilna; Nie bedzie sie NICZYM ROZNIC z wyjatkiem ceny (podobno 15,000 euro), wielkoscia silnika (rozwiercony do 100 mm a w wersji ulicznej 92mm) i oczywiscie wnetrznosciami wydechu i mapa komputera.

WYGLAD TEN SAM.

 

Dziekuje wam za inteligentne, na poziomie pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Wersja cywilna; Nie bedzie sie NICZYM ROZNIC z wyjatkiem ceny (podobno 15' date='000 euro), wielkoscia silnika (rozwiercony do 100 mm a w wersji ulicznej 92mm) i oczywiscie wnetrznosciami wydechu i mapa komputera.

WYGLAD TEN SAM.[/quote']

 

Znaczy się nie będzie miejsca dla pasażera? Kanapy, podnóżków, uchwytów itd z tyłu? A lampy? Kierunki? Lustra? Osprzęt kierownicy?

Nie, no chyba wygląd jednak nie będzie ten sam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Druga ciekawostka - na krajowym (USA) zjezdzie Moto Guzzi w Mount Vernon' date=' WA w ostatnia Sobote (dwa dni temu) bylo okolo 150 maszyn z calego kontynentu Dziekuje wam za inteligentne, na poziomie pytania.[/quote']

 

Nie wiem czy to inteligentne 8) :lol: ale chyba coś cienko tam u was z Moto Guzzi, bo na naszym krajowym zlocie w Mucznem to było coś koło 40 M-G :D a kraj bądź, co bądź bez porównania 8O Plus oczywiście sympatycy tacy jak ja.

Pozdrawiam

Dyzio

P.S. Griso też zarąbisty (Widziałem na BMT)

HPIM0542.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak Dyzio, masz calkowita racje.

 

Tak jak w Polsce Japonskie motocykle, ktore sa niczym innym jak w wiekszosci bezdusznym sprzetem jednorazowego uzytku, sa ogromie przewartosciowane, tak Europejskie maszyny znalazly sobie odpowiednich wlascicieli ktorzy kultywuja je przez lata tak one na to zasluguja.

 

Chwala wam za to!

 

Nie zapomnijmy takze ze do Kanady Moto Guzzi byl nie sprowadzany przez PONAD 20 LAT i wznowiono dopiero w roku 2000. Calkowita produkcja wszystkich modeli lacznie za rzadow De Tomaso byla +/- 3000 rocznie a starsze modele przechowaly sie o wiele lepiej w Europie a szczegolnie w Niemczech gdzie Krauty kochaja sie w Moto Guzzi.

 

Ostatni (tegoroczny) zjazd ogolnokrajowy w Mount Vernon byl calkiem na skraju kontynentu wiec glownie przyjechali faceci z lewego wybrzeza.

 

Ja nie jestem wielkim wielbicielem masowych spedow wiec tylko przyjechalem na pol dnia ( mieszkam blizej niz 250 km od Mount Vernon) na zaproszenie prezydenta MGNA. W sumie bylo nudno ale mozna bylo zobaczyc pare ciekawych maszyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
...

Waga; nie wiem tego ale oceniam ze napewno nie wiecej niz 200 kg. Moj V11S wazy 219 kg (suchy). Dla ciekawosci - sam silnik wazy 93 kg.

...

 

nie jest to imponujacy wynik, silnik suzuki TL1000R wazy 54 kg. i zmodyfikowany lekko przez inzynierow z BIMOTY osiaga moc 140 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Waga; nie wiem tego ale oceniam ze napewno nie wiecej niz 200 kg. Moj V11S wazy 219 kg (suchy). Dla ciekawosci - sam silnik wazy 93 kg.

...

 

nie jest to imponujacy wynik' date=' silnik suzuki TL1000R wazy 54 kg. i zmodyfikowany lekko przez inzynierow z BIMOTY osiaga moc 140 KM.[/quote']

 

Wiesz Red, ale nie ma tego "czegoś" czego tacy ludzie jak ja oczekują od motocykla :D Moje moto nie jest ideałem, ale je po prostu kocham he, he :) A takiej TL po prstu bym nie pokochał :D

Pozdrawiam

Dyzio he, he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...