Skocz do zawartości

Prostownik do akumulatora 12V - jaki kupić?


Pomóżcie wybrać prostownik.  

7 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrać ?

    • http://allegro.pl/ladowarka-prostownik-0-8a-ctek-xs-800-gwa-5-lat-i3225851635.html
      3
    • http://allegro.pl/motocyklowy-prostownik-z-mikroprocesorem-5a-12v-i3235439926.html
      0
    • http://allegro.pl/prezent-ladowarka-prostownik-optimate-2-motofaza-i3239400679.html
      3
    • http://allegro.pl/jmp-800-12v-ladowarka-akumulatorowa-prostownik-i3179674974.html
      0
    • Inny..
      1


Rekomendowane odpowiedzi

Używam lidlowskiego prostownika jeszcze pod nazwąTronic od paru lat, do auta i do moto i zlego slow nie moge powiediec.

Doladowuje do końca (14.40v lub 14.70v )Wiadomo jak sie ma padniete aku to i on nie pomoże.

 

Poronywalem go z profesjonalna ladowarką modelarską, ktorą rowniez można ladować aku Pb i nie bylo roznić w doladowaniu.Modelrska rozłącza przy 14.7V.

Edytowane przez damikss

Gilera Eaglet, HondA Cbr 125,Piaggio 125,Kawasaki EN 500,Honda Deauville 650,Kawasaki El 250,Suzuki VL 800, Yamaha FZ 6 S2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od kilku lat ładuje różne akumulatory prostownikami wlasnej produkcji zbudowane na solidnym transpormatorze i solidnym diodowym mostku z tym ze od 3 lat wszystkie prostowniki przerobiłem dodając automatykę w postaci górnego napięcia ładowania przy którym prostownik przestaje ładowac (14,4) następnie gdy napięcie na aku spadnie poniżej 13,2v znowu ładuje do zadanej wcześniej wartości napięcia , dzieki zamotowanym przyrządom pomioarowym można ocenićstan baterii .
Dodatkowo jest płynna regulacja napięcia/prądu , zabezpieczenie przed odwrotnym podłączeniem + - sygnalizowane buzerem i czerwonądiodą oraz zabezpieczenie przeciw zwarciu zacisków prostownika poprzez uruchamiania ładowania dopiero gdy na zaciskach pojawi się napięcie powyzej 7V dodatkowo jeszcze mam przełącznik trybu Automatyczny czyli wszystko t oco wyżej i Ręczny - brak zabezpieczeń natomiast zostaje regulacja napięcia .
Prostowników używam w ciagu roku kilkadziesiat do kilkuset razy ponieważ co kilka dni pływam pontonem z silniek elektrycznym i 2 baterie 100 i 120Ah nimi laduje bez najmniejszych problemów.

DOdam ze znajomi stosowali wszelkie wynalazki procesorowe o wadze kilku paczek fajek i niestety nie spisywały się przy wiekszych aku a do tego ladowanie trwalo wieki natomiast moze do motocyklowych aku o pojemnosci do 15Ah sa dobre hmm

od siebie polecam samodzielne zbudowanie prostownika na bazie starego zasilacza UPS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jak to jest, że na akumulatorze Yuasa pisze, aby ładować standardowo 1.2Ax5~10h, lub szybko 5Ax1h, podczas kiedy mam (miałem, bo się zepsuła) ładowarkę automatyczną Oxford Oximiser 900? Zresztą szukam w necie ładowarki z regulacją w nie za dużej cenie, ale wszystko to automaty. Co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ze swojej strony zdecydowanie odradzam ładowarki z Lidla.
Ja miałem jedną sztukę, którą użyłem 3-4 razy, nieużywana leżała w domu w szafie.
Ostatnio jej potrzebowałem- padła, nie można było przyciskiem zmienić trybu ładowania, paliła się jedynie kontrolka zasilania, natomiast ładowarka nie ładowała i nie reagowała. Jeszcze rozumiem, gdybym ją jakoś mocno eksploatował i przechowywał gdziekolwiek, ale to była nówka sztuka...
Sąsiad również miał 2 takie ładowarki- za każdym razem taki sam problem, jak u mnie.
Myśleliśmy, że problemem jest przycisk, niestety- wariuje sterownik.
No cóż- chiński wynalazek, można trafić, że będzie działała, a można trafić tak, jak ja- totalny szajs.
Dobrym pomysłem jest faktycznie wykonanie samemu takiego prostownika na dobrych podzespołach- spokój na długie lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony zdecydowanie odradzam ładowarki z Lidla....

Ostatnio jej potrzebowałem- padła, nie można było zmienić trybu ładowania, paliła się jedynie kontrolka zasilania....

Myśleliśmy, że problemem jest przycisk, niestety- wariuje sterownik.

 

 

Ale wymieniałeś przycisk? Bo najczęściej padają w nich mikrowłączniki i naprawa kosztuje złotówkę tylko trzeba trochę się pobawić z rozbieraniem.

 

 

PASTOR GARAGE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

post-62539-0-73447900-1451905983_thumb.jpg

 

 

Witam.

Panowie pomóżcie,co oznaczaja poszczególne diody kiedy świecą,czasami swiecą po skosie,pod połówką akumulatora dolna dioda a górna dioda nad całym akumulatorkiem,nie moge znależć instrukcji do tego

Nad górnymi diodami sa od lewej

6v,motocykl, samochów i gwiazdka,dolna dioda po lewej -standby

Napiscie jak tego używać

Edytowane przez maro19701
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste....włączasz do sieci,na zaciskach nie masz wtedy żadnego napięcia.Podłączasz do aku np z motocykla,więc naciskasz przyciski MODE,aż dioda się zaświeci pod obrazkiem motocykla.Jeśli następna dioda świeci się pod połową aku,znaczy jest niedoładowany .Po naładowaniu zaświeci się dioda pod całym aku i wtedy możesz odłączyć ładowarkę.Ta samo postępujesz gdy chcesz naładować aku samochodowe.Pamiętaj,że każde odłączenie od sieci resetuje ładowarkę i musisz ją od nowa ustawiać.



Gwiazdka oznacza ładowanie zimowe,czyli podtrzymujące napięcie,ale nie polecam i nie używam.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komandosek

To ładowanie zimowe jest przeznaczone wyłącznie do akumulatorów o pojemności powyżej 14AH. Nie można go używać do akumulatorów motocyklowych.

 

Ten prostownik sam przechodzi w stan czuwania gdy akumulator się naladuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to jest klon prostownika z lidla (a na 99% jest), to gwiazdka NIE oznacza podtrzymywania napięcia!! To jest ładowanie wyższym napięciem zimnego akumulatora (samochodowego). Podtrzymywanie napięcia załącza się samo po całkowitym naładowaniu akumulatora (tzn, kiedy zapali się zielona dioda/cały akumulator).

Edytowane przez pawelhead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam lidlowski prostownik już 7 rok, tyle ,że tronica ,ładuje samochód i motocykl.Zero problemów.

 

Ładowanie zimowe doładowuje akumulator do 14.7 V, ładowanie standardowe do 14.4 V.Prad ładowania bez zmian 3.8 A.Oczywiście dla samochodów.

Edytowane przez damikss

Gilera Eaglet, HondA Cbr 125,Piaggio 125,Kawasaki EN 500,Honda Deauville 650,Kawasaki El 250,Suzuki VL 800, Yamaha FZ 6 S2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Zastanawiam się nad zakupem prostownika motocyklowego. Obecnie mam jakiś tani pis of szet 4a do auta. Obudowa waży więcej niż wnętrze. Awaryjnie kiedyś nim ładowałem. Mam też polski prostownik z lat 80 tych po przeglądzie/remoncie. Ten nawet na pierwszym "biegu" jest wyraźnie za mocny. Rozglądam się za czymś co pozwoliłoby mi ładować nową Yuasę 12ah. Wpadłem na pomysł wykorzystania zasilacza do ładowania takiego slamochodu dziecięcego. Siedzi w nim aku jak w UPS czy monitoringu (pewnie ten drugi bo tańszy). Na zasilaczu jest napisane 12v 1a ale jak zmierzyłem go multimetrem bez podłączania do aku to pokazuje 18v czyli wygląda na to że działa jak prostownik. Czy to to samo co te tanie zasilacze z larssona? Jeśli tak to dorobię sobie krokodylki i nada się do ładowania. Chciałem kupić ctek ale kosztuje więcej niż akumulator a podłączyć raz na miesiąc to przecież nie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Cześć.

W internecie jest mnóstwo tematów o ładowarkach do moto. Problem w tym, że wiekszość tematów jest przestarzała a technika idzie do przodu i obecnie mamy już dużo lepsze prostowniki. Zatem pojawia się pytanie: "Jaki?"

Czy najlepiej kupić zwykły czy impulsowy? Manualny czy automatyczny? Uniwersalny czy tylko do kwasowych?

Używacie i możecie polecić jakiś konkretny model/firmę?

Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...