Skocz do zawartości

Średnie zużycie paliwa?Kto ma jakie?


hodscha
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sevenka za cholere nie chce zejść poniżej 6,4l/100km. Chociaż ponoć powinna, Zbychu powinna czy nie? bo z forum CB SevenFifty ciężko jest sie cokolwiek dowiedzieć? :banghead:. Oleju za to śladowe ilości. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Powinna!

 

Moja CB w miescie, przy w miare spokojnej jezdzie - nie wychodzila poza 6l. Palila 5,3 - 5,7l/100km. Dopiero w trasie, przy wyzszych predkosciach zaczynala kopcic jak czolg. Przy 170km/h (non stop) potrafila ponad 8 zjesc.

Najnizsze spalanie, po masochistycznym turlaniu 90km/h w trasie - 4,25l/100km. Ale to byl jedyny przypadek, kiedy spadlo mi spalanko ponizej 4,9 :buttrock:.

 

Pozdro

 

PS

http://zbyhu1.republika.pl/moto/prezentacjacb.htm ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może ja się pochwale co to Endurko moje potrafi spalić

 

jak DRACO pisał jego Trans Alp. potrafi wciagnąć nawet z 6 litrów.,. to powiem ci że paliw normie jak na trampka.. ale 4 litry ;) to ..szok... że tak mało

 

moja Africa Twin 750 ( można powiedzieć starsza sistra Trans Alpa 650 ) gażniki Silnik .. Wiadomo V -czka

rok produkcji 91 ... przelot na zegarze 76000 .. a jaki naprawde ? moze jakies 120 000 km?

 

solo

miasto 6- 7 litrów

trasa..

delikatnie mieszanie 90 - do max 120 6 - 6,5 litra

Mocna pała ( jak dla mnie ) srednio 150 ( bardzo sporadycznie) do 7

minimalnie do 100 w trasie w granicach 6

 

CZyli jak i w mieście jak i w trasie czy sam ( to szybciej śmigam) czy z drugą osobą z tobołkami ( wolniej śmigam :buttrock: ) trzeba liczyć że AT spali średnio od 6 do 7 ....

 

w tzw. Teren .czytaj. to las, błoto itp. miejsca ,,, zapewne z litr dwa więcej wyjdzie,.,.,.

 

Znajomy ma AT z przelotem zrobionym 150 000 ( a realnie nie wiadomo) bierze olej już powoli

to AT z silnikiem 650 z roku 89 ( silnik taki sam jak w Tras alpie) średnia w trasie solo 5,4 litra.. to dobry wynik jak na silnik z takim przelotem...

 

 

 

Z całym szacunkiem dla reszty ale okreslenie spalania na poziomie 3,29 czy też 4,45 l / 100km.. jest troche mylące..

można dla lepszej czytelności podawać przedziały z dokładnościa do 0,5 litra..

No i mozna dla porównania podać przebieg motocykla , wydaje mi sie ze to ma też wpływ na spalanie średnie?

To i tak przybliżone wartości patrzać że np. dla mnie ,,pała" to już 150 . a dla znajomego co też ma AT pała to 180-190 ...

Edytowane przez nowy011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

...jak DRACO pisał jego Trans Alp. potrafi wciagnąć nawet z 6 litrów.,. to powiem ci że paliw normie jak na trampka.. ale 4 litry :) to ..szok... że tak mało...

 

Jeśli silnik jest w bardzo dobrej kondycji, jest reguralnie serwisowany i zalewany dobrym paliwem, to dlaczego nie miał by palić 4l. przy łagodnym traktowaniu manetki. Tak że zrobienie na pełnym baku 420-450 km jest dla mnie sprawą całkiem realną :bigrazz:

Aha, mój Trampek jest z '93r i ma przebieg,sądze ża autentyczny, 29.800 km.

 

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

 

Moja XT spaliła mi 6l/100 jednak mam nadzieje, że normalnie spali mi mniej. Wtedy mierzyłem na krótkich trasach (silnik pewnie się dobrze nie rozgrzał) na dodatek boło w okolicach 5 stopni. Dam znać po nowych pomiarach.

 

pozdrawiam

 

Witam!

 

Moja XT spaliła mi 6l/100 jednak mam nadzieje, że normalnie spali mi mniej. Wtedy mierzyłem na krótkich trasach (silnik pewnie się dobrze nie rozgrzał) na dodatek boło w okolicach 5 stopni. Dam znać po nowych pomiarach.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja CBR

1.Bardzo spokojna jazda(bardzo rzadko :icon_mrgreen: )4.5l

2.Jazda w trasie ze malym podkręcaniem-5l

3.Rzeźnia(lekki pion,dużo odkręceń, jazda w granicach 140-220)6l

 

moja CBR

1.Bardzo spokojna jazda(bardzo rzadko :biggrin: )4.5l

2.Jazda w trasie ze malym podkręcaniem-5l

3.Wstawianie (lekki pion,dużo odkręceń, jazda w granicach 140-220)6l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...