Skocz do zawartości

Średnie zużycie paliwa?Kto ma jakie?


hodscha
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Yo!

Smiej sie smiej :].

A jak przestaniesz jezdzic wokol komina i zajrzysz za granice, to zanutuj sobie obnizke spalania ;).

 

W PL chocbym sie ze*ral nie zejde ponizej 5l na paliwie z BP. A zdarzalo sie jechac przez np. 200km ze srednia 90-100km/h na pusto bez bagazu - i dupa - spalanie piec z hakiem.

A tu wracajac z Alp z bagazami i duzym kufrem 110-120km/h na autostradzie i... spalila 4,6l/100km... Przy 130-140km/h - 4,9l/100km.

 

Czary?

 

Zreszta juz po samym kolorze benzyny widac na czym sie w PL i gdzie indziej smiga. Wlej sobie naszego paliwa do sloika a zobaczysz zolte szczyny. Za granica - w Niemczech, Austri, Skandynawii - paliwo jest przezroczyste jak woda.

 

Pzdr

Smiej sie smiej-ale aktualnie mieszkam 25 km od granicy z Niemcami. I z wrodzonego skąpstwa zawsze jak jadę do Niemiec pośmigać to tankuję za złotówki na ostatniej stacji przed granicą. I wiesz że zawsze mi tam moto pali mniej niż w Polsce-choć na takim samym paliwie jeżdzę. Może mają więcej tlenu w powietrzu, a może czary?

Wedlug mnie wytlumaczenie tego jest banalnie proste-po prostu za granicą styl jazdy jest "lekko" inny i dostosowujemy do panujących tam zwyczajów na drogach. A z drugiej strony-na niemieckich autostradach zanotowałem najwyższe spalanie w historii, i to tankując "ichnie" paliwo.

Jak wbijesz się na autostradę o 3 pasach w jedną stronę i ustawisz 140 km/h to możesz jechać tak od tankowania do tankowania. A u nas? Ciągłe przyspieszanie, zwalnianie, redukcje, wyprzedzanie.Jak moto ma mało palić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

No coz.

Jak wyjezdzalem z domu na polskim paliwie i zasuwalem w Alpy po autostradach, to palila ciut wiecej jednak, niz jak wracalem na ichnim paliwie po tych samych autostradach do domu :]. Ale pewnie tez mi sie zdawalo...

 

W PL mam A4 pod nosem i nie raz zasuwalem po niej od tankowania do tankowania i tez jakos mi te spalanie nie chcialo zejsc ponizej 5l.

 

Byc moze racja jest po srodku, aczkolwiek koloru benzyny w np. Skandynawii i w PL nie da sie porownac zadna miara, a niby w koncu i to i to to Pb95... A podrozujac czesto mam ze soba kuchenke do gotowania na benzyne, wiec musze z baku spuszczac, zeby zjesc. Wiec widze jaki mamy u nas syf i jak czyste potrafi byc paliwo gdzie indziej.

 

Wyjatkiem bylo paliwo z Shella w Manchesterze. Smierdzialo zdechlymi rybami jak zaraza :D.

 

A co do obliczania spalania, to starczy tankowac do pelna i resetowac licznik przebiegu dziennego. Jedno dzielisz przez drugie (ilosc paliwa przez przebieg) i wynik spalania gotowy.

Mozna tez sie bawic w http://www.spritmonitor.de :].

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojej żony Ducati Monster S4 z 2001 z silnikiem 916cm o mocy około 110koni bo ma wymieniony sterownik silnika wraz z filtrem powietrza i układem wydechowym na akcesoryjny przy spokojnej jeździe 120-140km/h spala około 5,2-5,3l/100km a moje ST4S z silnikiem 996cm z mocą 121koni nie przekracza mi 4,5l na 100km jedynie kiedyś lecieliśmy z kuferkami i z kumplem jako plecaczek to spalił mi deko ponad 5l na 100km

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...