Skocz do zawartości

Najoszczędniejszy klasyk/weteran?


hodscha
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niewiem czy zaliczyćie mnie do grona wtereanów niemnie jednak moja MZ majaca juz 29lat pali 4,5 do 6l.

Jak nie przekraczam 90-80 to 4,5 do 5. Jak wyjade wskazówka za 100 to nawet 6 potrafi wziaść. MZ jest nieco bogato ustawiona ale ja tak lubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Junak zadowala się średnio 4 litrami Pb95, nie mogę na niego narzekać. Mój koleś, właściciel K750 twierdzi, że na początku paliła mu 10 litrów. Teaz po regulacjach schodzi do 7-8/100km. Ural zaś palił około 6 litrów na 100 z wozem i dwiema osobami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem, jak Joe tak dokladnie okresliles spalanie w swoim Junaku?

Chodzi mi o metode ktora stosowales, zeby otrzymac tak dokladny wynik.

A poza tym gratuluje osignietego wyniku.

 

liczyłem według wskazań licznika rowerowego SIGMA, spalanie oczywiście "na trasie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Yamaha Xs 400 sohc przy bardzo spokojnej w trasie jeździe schodzi nawet poniżej czterech litrów, wybrałem sie kiedyś nad morze :crossy: żeby sprawdzić ile mi spali i wyszło około 3,8/100km :icon_evil: ale nie przekraczałem 80km/h :( . Podczas normalnej eksploatacji pali jakieś 4,5l/100km :lalag: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liczyłem według wskazań licznika rowerowego SIGMA, spalanie oczywiście "na trasie"

 

Czesc Joe

 

Moglbys dokladnie opisac swoja metode - mysle, ze moze to byc ciekawe.

Swoja droga dletego tak bardzo interesuje mnie dokladnosc Twoich pomiarow, bo bardzo latwo je zaklamac przy tak specyficznym ksztalcie zbiornika Junaka.

Moje luzne szacunki dla mojego Jana to miedzy 4 a 6. Dokladnych pomiarow nie robilem.

Moze bym sprobowal Twoja metoda?

 

kooba73

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglbys dokladnie opisac swoja metode - mysle, ze moze to byc ciekawe.

Pewnie leje pod korek, jadzie w trasę, wraca, tankuje pod korek, patrzy ile wlał, odczytuje przebieg i dzięki prostym działaniom matematycznym wylicza średnie spalanie na 100km. Jakkolwiek nieregularne kształty miałby zbiornik metoda jest pewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Jawa 350 - z końca lat 70-tych - na "lekko mniejszych" dyszach paliła na trasie 3,8\100 km - ale jak się jej przydusiło to i 6 wzięła :wink:

Druga 350 - nowszy model - paliła tyle samo (niestety już nie mam tych motocykli);

 

Natomiast Jawka 175 bierze średnio 3,5 litra; (nie wiem czy da się poprawić ten wynik - ale mnie nie przeszkadza nawet, gdy czasem łyknie 4);

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie leje pod korek, jadzie w trasę, wraca, tankuje pod korek, patrzy ile wlał, odczytuje przebieg i dzięki prostym działaniom matematycznym wylicza średnie spalanie na 100km. Jakkolwiek nieregularne kształty miałby zbiornik metoda jest pewna.

 

dokładnie tak, poza tym elektoroniczny licznik mierzy może troche dokładniej od oryginalnego w Junaku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...