Skocz do zawartości

Honda CBR 929 kontra ZZR 1100


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!!Chciałbym w kilku dosłownie zdaniach opisać sytułację jaka miała miejsce pod koniec pażdziernika.Ostatnie dni pażdziernika były dość ładne ,aby wykorzystać sprzęcik i nacieszyć się ostatnimi chwilami grzejącego słońca.Wraz z moim kolegą ( Pozdrawiam Przemka) ,który niedawno jest posiadaczem naprawdę świetnego sprzęta Hondy CBR 929 RR z 2000r .Pomykając przez okolice naszego pięknego kraju, wszystko by było ok gdyby nie chęć sprawdzenia naszył sprzęcików w konfrątacji ze sobą.

No cóż z racji tego, że mój zygzak nie jest już pierwszej młodości roczek 91, skazałem go z góry na niepowodzenie i tu się rozczarowałem.Wiadome było, że przegram a jednak było inaczej w innym słowa tego znaczeniu. Przy starcie Honda będzie lepsza nawet z racji tego, że jest lżejsza i młodsza ,ale w granicałch prędkości max było już całkiem inaczej to znaczy gdy sprzęty osiągneły granice swoich możliwości jechaliśmy równo nikt z nas nie był w stanie nawet o włos wyprzedzić,wydało mi się to nawet dziwne i niemożliwe a jednak.

Po szczęśliwym zakończeniu tak nazwijmy to wariackiej zabawy okazało się że na moim zygzaku prędkościomierz pokazywał 275km/h , a u Przemka z racji tego że jest prędkościomierz elektroniczny bardziej dokładniejszy pokazał 294km/h!!!Czy ktoś mi wyjaśni jak to się stało ,że taka rozbieżność w prędkościach i czy to jest możliwe ,aby zzr pojechał tak szybko :D

Ps. trzecia panewka dalej jest ok-pozdrawiam wszystkich motocykistów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie czytałeś opisów zygzaka 1100? To produkcja jednego z najszybszych na świecie motorków sportowo turystycznych. I wcale się nie dziwie że z takim potencjałem 150 konnym cebra Ci nie zwiała. A prędkość fabryczna wyskalowana cyfrowo wcale nie musi być dokładniejsza on analogu. Twój przecinak mógł napewno tyle śmignąć ponieważ fabrycznie ma chyba 280. Jak sprzedałem gsx 600f z 92 roku, to gość mi napisał że na maxa idzie 245 :clap: a fabrycznie ma chyba 220, ja tego nie sprawdziłem ale wierze mu na słowo bo przesiadł się na to z etki 251 więc był naładowany. Tak że jestem zdania że stare sprawdzone to nawet lepsze, jak np:wino :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CeBRy miały zawsze kłopoty z prędkościami maksymalnymi. Nie znaczy to oczywiście, że 270km/h to mało, ale reszta wielkiej czwórki zawsze była lepsza.

Natomiast 294km/h dla 929 to dużo za dużo. Moja też pokazuje w tych granicach ale nie sądzę aby realnie przekroczyła 280km/h.

Reasumując wcale bym się nie zdziwił gdybyś tym Zygzakiem na długiej prostej wyprzedził Bladego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niegadaj ze xjr w zakrecie bedzie lepsza od gsxr tego niekupuje

Nooo nie był bym taki siup, jeden ziomek na XJR 1300 w Poznaniu w tym roku robił niskie 1.55 - co ty na to, jednak na pierwszym zakręcie XJR rządzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...