Skocz do zawartości

Kask na Cruisera


jabsei
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tymczasem jeżdżę w Airoh,u Fly Citi, ale mam spory apetyt na Schuberth,a J1.

Już kiedyś leżałem na szczękówce, ale to w wyniku wypadku samochodowego i nie mam ochoty tam wracać.

Rozwiązanie zaproponowane przez tę firmę wydaje się być pogodzeniem wody z ogniem. Zalety kasku otwartego i bezpieczeństwo na poziomie szczękowca.

Proszę o informacje, który salon, sklep w Warszawie prowadzi sprzedaż Schuberth,a.

Sklepy internetowe mnie nie interesują z uwagi na konieczność mierzenia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A zna ktoś ten model?

http://www.scorpionusa.com/products/exo200_solid_mm.html

http://www.helmetcity.com/Merchant2/mercha...ry_Code=exo-200

Fajnie wygląda, solidnie i ma dwie opcje: daszek, albo szyba. Tylko nie znam firmy i nie wiem jak z wykonaniem?

Tutaj jest "na żywo": http://www.motorcycle-usa.com/Article_Page...eID=3822&Page=1

Edytowane przez Dymsha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja też borykam się obecnie z wyborem kasku,jednego jestem pewien ,że nie będzie to szczękowiec - po prostu nie czuję się w nich (zdaje sobie sprawę ,że bezpieczniej może to głupie ale czuję się jakby ktoś mi włożył głowę do słoika).

 

Przejrzałem już wiele ofert różnych firm i dostałem kręćka w głowie. Poczytałem trochę wasze komentarze i dostałem jeszcze większego!!! Już sam nie wiem co kupić. Jest tyle firm nie wiem która lepsza.

 

Obecnie pomykałem w dwóch rodzajach kasków (obydwie taniochy - no name) jeden otwarty, drugi z szybą.

Zauważyłem że jak jeżdżę w tym z szybą po pewnym czasie zaczynają boleć mnie kręgi szyjne tak ,że jazda zamiast być przyjemnością staje się koszmarem ,w tym drugim tego nie mam . Boję się teraz , że wywalę kase na jakiś drogi kask (chcę kask z szybą i daszkiem)i trafi potem na szafę bo nie będę mógł wnim jeżdźić.

 

Kolega polecał mi NOLANA N41 mierzyłem go w sklepie i nawet mi się spodobał. Jak ktoś go ma proszę o opinię .Czy w tym kasku można prać wyściułkę?

 

A jakie firmy byście jeszcze polecali bo kompletnie sie w nich nie oriętuję ,kask tak do 800 pln (chodzi mi o jakość wykonania ,bezpieczeństwo,funkcjonalność kasku).

 

Z ciuchami nie miałem takiego problemu od dawna chorowałem na MODEKĘ kupiłem i nieżałuję spodnie i kurtka trzywarstwowe (kurtka OUTBACK II, spodnie MELVILLE)jestem zadowolony zdażyło mi się już śmigać w nich w bieszczady wczesnym rankiem na polu 2 stopnie a mi ciepło. Wygodnedo prania (membrana odpinana tak że jej nie uszkodzisz) POLECAM!!!

 

Ale co do kasku czekam na wasze porady!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie jestem w trakcie kupna Airoha Jet55, czekam na przesyłkę. Zdecydowałem się na niego, bo też chciałem kask otwarty, ale taki który daje dużą ochronę i przed wiatrem i w razie tfu wypadku. No i do tego zamiast daszka (który myślę, że pogarsza aerodynamikę) ma przyciemnianą drugą wewnętrzną szybkę. Ale jak sie będzie sprawował "w praniu", to dopiero będę mógł opisać na wiosnę :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SLACZEK w Nolanie N41 można prać środek ale niestety razem ze skorupą :) , jest ona niewyjmowana. Jeśli lubisz duże kaski to polecam, dobra szyba, daleko odsunięta od twarzy i zakrywająca całą twarz, niejeden robal już mi się na niej rozmazał. Dobry daszek osłaniający od Słońca. Z małych kasków polecam Caberga Downtown, dodatkowa zaleta to szyba przeciwsłoneczna.

Edytowane przez pepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie zaliczyłem pierwsze loty w Airoh TR1 i muszę wam powiedzieć, że jest BARDZO wygodny i ciepły (nie ma to jak mała wycieczka w sylwestra)

Natomiast szybka na postoju paruje (nie bardzo, ale jednak).

Przyciemniane okulary, które są w zestawie też są niczego sobie.

Jak się zrobi cieplej to zdejmę szczękę i będę mógł się wypowiedzieć jak podwiewa pod szybkę (jest dość wysoko podcięta)

W instrukcji wyczytałem, że zdejmowana szczęka została zaprojektowana w celu osłony przed wiatrem, owadami, itp. Aby Motocyklista mógł podróżować w trudnych warunkach pogodowych.

Jak na razie zażyło mi się jeździć w integralu AGV (nazwy nie pomnę) – był ciężki i duszny

Jet’cie KIWI – Tani, wytrzymały, głośny, bańka w lato spływała potem, bardzo praktyczny i dość wygodny (szkoda, że już nie robią)

Orzeszek – Prawie darmo, zajebiście wygląda, nic nie waży, nic nie chroni, Bańka bez wentylacji.

Postawiłem na TR1, bo łączy te cechy, które lubię w kaskach najbardziej- wentylacja, lekkość, ochrona + możliwość zamontowania szczęki (przynajmniej na sylwestra)

Liczę na to, że z takim berecikiem sezon się wydłuży

 

Pozdrawiam

Krzysiek

VZ800 Czysta Desperacja

 

P.S

http://www.uhma-bike.pl/akcesoria_szczegoly.php?id=11593

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...