Skocz do zawartości

Kask na Cruisera


jabsei
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja osobiście wolę otwarte z szybą - teraz jeżdżę w uvex-ie police, ale przed sezonem kupię to: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1754158 :) - jest zajebisty!

 

pozdro

 

Harry, jeżdżę od 2 lat w pierwowzorze tego kasku, Momo-design, z tak samo wyciętą szybą (choć ma osłonioną skórką dolną krawędż). Chciałem Cię uprzedzić, że NOS nieporównywalnie mocniej się w nim opala niż reszta twarzy. Być może kopia Uvexa będzie cichsza niż mój. Czego życzy Ci kominiarz.

 

Na dłuższe trasy nabyłem tymczasem Caberga: z wysoką szybą i daszkiem na jazdę pod słońce, bo słoneczny dzień jako taki mi nie przeszkadza (noszę okulary z fotochromem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harry, jeżdżę od 2 lat w pierwowzorze tego kasku, Momo-design, z tak samo wyciętą szybą (choć ma osłonioną skórką dolną krawędż). Chciałem Cię uprzedzić, że NOS nieporównywalnie mocniej się w nim opala niż reszta twarzy. Być może kopia Uvexa będzie cichsza niż mój. Czego życzy Ci kominiarz.

 

Na dłuższe trasy nabyłem tymczasem Caberga: z wysoką szybą i daszkiem na jazdę pod słońce, bo słoneczny dzień jako taki mi nie przeszkadza (noszę okulary z fotochromem).

dzięki Maślak za radę,

napisz co to za Caberg!

pozdrawiam

Edytowane przez hary kapuchan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz tutaj pisalem, wydaje mi sie ze najlepiej wygladajacym i najwygodnieszym, szczegolnie dla kularnikow jest kask typu caberg jet insider lub jego odpowiednik z firmy nolan, chyba n40, czy jakoś tak. Jednak coraz bardziej powaznie zastanawiam sie nad zakupem jakiegos pozadnego kasku zamknietego z podnoszona szczeka, w stylu nolan n100, czy jakis airoh i potem ladnie go pomalować :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dokładnie Jet Insider, o którym wspomina Buba. Miałem jeszcze kiedyś inny fajny pomysł Caberga, szkoda, że już nie produkowany. Modułowy Just One Plus (może gdzieś jeszcze znajdziesz): można go było przebudowywać pomiędzy wersją szczękową a otwartym jetem, z daszkiem lub bez. Nie przewidziano niestety pozostawienia szyby po zdjęciu szczęki.

 

Poprawka, zajrzyj tutaj: http://www.motocyklmania.com/akcesoria.php?id=158

Edytowane przez x. Maślak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem jeszcze kiedyś inny fajny pomysł Caberga, szkoda, że już nie produkowany. Modułowy Just One Plus (może gdzieś jeszcze znajdziesz): można go było przebudowywać pomiędzy wersją szczękową a otwartym jetem, z daszkiem lub bez.

 

Obecnie w ofercie jest ten Caberg http://www.motocyklmania.com/akcesoria.php?id=159

W nim wlasnie mozna szczeke zdjac wiec raz masz szczekowca a raz otwarty.

Problem tylko w tym ,ze szybka jak na otwarty jest mala.

Zaleta za to wielka jest blenda przeciwsloneczna.

Belgu1.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam "Justissimo" poprzez kolegów-użytkowników. Boczne szczeliny sprawiają, że jest wyjątkowo głośny. Odradzam go z przekonaniem.

A skoro juz o doświadczeniach kolegów mowa: Ci z Was, którzy nabyli TR1, skądinąd estetycznie bardzo fajny np. na dragstery i tzw. powercruisery, zechcą dla własnego dobra wykręcić te ładne śruby trzymające szczękę i wkręcić je z powrotem na loctite. Łatwo się gubią niepilnowane, a jako część zamienna kosztują grubo za dużo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harry, jeżdżę od 2 lat w pierwowzorze tego kasku, Momo-design, z tak samo wyciętą szybą (choć ma osłonioną skórką dolną krawędż).

Prawie identyczne rozwiązanie ma LEM.

Moja Pani w takim jeździ.

Edytowane przez cezsek

Do czasu, kiedy skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że w kraju jest tylu idiotów. (by S. Lem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W TR1 nie znalazłem ani w szczęce ani w jej mocowaniu ani jednej śrubki.

Prawdopodobnie masz na myśli mocowanie szyby?

 

 

Masz rację. Nie używając TR1, nie wiedziałem jaką dokładnie rolę "toto" pełni. Nazwijmy to "wkręcanymi osiami obrotu szyby" :icon_evil: - będzie jaśniej. Dzieki za zwrócenie uwagi. Nasz klubowicz musiał niedawno zastąpić oryginał na jakiś czas zwykłą śrubą z plastikowym krążkiem, po czym wybulił coś ok. 80 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Masz rację. Nie używając TR1, nie wiedziałem jaką dokładnie rolę "toto" pełni. Nazwijmy to "wkręcanymi osiami obrotu szyby" :icon_twisted: - będzie jaśniej. Dzieki za zwrócenie uwagi. Nasz klubowicz musiał niedawno zastąpić oryginał na jakiś czas zwykłą śrubą z plastikowym krążkiem, po czym wybulił coś ok. 80 zł...

 

Osiem dych to trochę przesada. Dokładnie było 53,50 z przesyłką, ale to i tak drogo jak za śrubkę z fikuśną podkładką. Słuchajcie Krzycha: wkręcajcie na Loctite, albo kontrolujcie śrubę przed każda jazdą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Radku!

Wygląda na to, że z upływem czasu dodałem odsetki do poniesionych przez Ciebie kosztów :icon_exclaim: . Ech, pamięć już nie ta. A może zbyt dawno nie jeździłem po prostu :icon_rolleyes: Także w Momo-fighterze, nauczony Twoim i Piotra doświadczeniem, "suto zakropiłem" loctitem. No to, Panowie: Zdrowie konstruktorów :icon_exclaim: :icon_biggrin:

Edytowane przez x. Maślak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten Uvex Jet 170, jest letki, dobrze dopasowany i bardzo cichy nawet przy szybkiej jeździe. Prawie nie czuje się go na głowie. Spełnia normę E3. Bardzo komfortowy tylko szyba ciut paruje na postojach /przy max. opuszczonej/. Na szczęście mechanizm otwierania jest solidnie wykonany, można nieznacznie unieść, nie świszczy podczas jazdy. No ale fucktycznie nos latem może być czerwony...Na pewno kask ze szczęką jest bardziej bezpieczny jakby co, ale ten mi się podoba. :icon_twisted:

PASTOR GARAGE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zachwyca takie rozwiązanie -

http://www.schuberth.com/j1/index.htm

Już o tym wspominałem.

Jedyną możliwością nabycia jest sprowadzenie na zamówienie.

Dyskomfort spowodowany brakiem mozliwości mierzenia nadal pozostawia go w sferze moich marzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dotarł do mnie Airoh JET55. Pierwsze wrażenia po domowych przymiarkach:

na+ : super siedzi, wygodnie jak w fotelu :rolleyes: , fajne materiały, długa szyba (na tym mi zależało), blenda, zapięcie fajnie działa;

na- : uszy mnie bolały po kilkukrotnym zakładaniu, pasek ciśnie w grdykę ja cholera i żadna regulacja tego nie zmienia.

Wrażenia z jazdy w terminie późniejszym :cool: .

Mnie zachwyca takie rozwiązanie -

http://www.schuberth.com/j1/index.htm

Już o tym wspominałem.

Jedyną możliwością nabycia jest sprowadzenie na zamówienie.

Dyskomfort spowodowany brakiem mozliwości mierzenia nadal pozostawia go w sferze moich marzeń.

Maro, a tutaj zaglądałeś?

http://www.motorider.com.pl/kaski_otwarte9.html

Edytowane przez Dymsha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...