Skocz do zawartości

Kask na Cruisera


jabsei
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie zachwyca takie rozwiązanie -

http://www.schuberth.com/j1/index.htm

Już o tym wspominałem.

Jedyną możliwością nabycia jest sprowadzenie na zamówienie.

Dyskomfort spowodowany brakiem mozliwości mierzenia nadal pozostawia go w sferze moich marzeń.

 

Wyglada interesujaco choc na chopera troszke nie pasi... zreszta podobnie jak szczekowce.

Jednakze dla mnie to go dyskwalifikuje cena.

Belgu1.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako pierwszy /i narazie jedyny/ kask nabyłem M2R Helmet. Cena przystępna, niezła jakość i wykonanie. Troszkę waży, ale nie przeszkadza. Wyglądem przypomina nieco hełmy antyterrorystów :lapad: Zdejmowany daszek, odpinana skórka z tyłu, wentylacja czaszki dobre na gorące dni. Wadą jego jest to, że od czasu do czasu potrafi złapać robala i ciężko się go pozbyć w czasie jazdy. Już miałem taniec z osą przy uchu pod kaskiem na sporej prędkości. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie wiem czy Harry albo ktokolwiek z Was będzie zainteresowany (dla siebie, dla kochanego plecaczka?), ale właśnie wystawiłem koleżance na allegro bardzo fajny "chełm". Zamiast krypto- zrobię więc otwartą reklamę:

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=160251625

Edytowane przez x. Maślak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogoś to interesowało już wiem czym się różną kakski NOLAN N41 GENESIS od CLASSIC PLUS.

Pierwszy nie ma wyciąganych bebechów do prania dlatego jest tańszy. Napaliłem się już na kupno CLASSICA pojechałem na Weteran motobazar do Łodzi a tu zonk!!! Nolanów jak na lekarstwo a N 41 były tylko dwa na całym bazarze i nadodatek Genesis w cenie takiej za którą kupię Clasica w sklepach internetowych.Więc muszę posiedzieć na necie i coś wyczesać.

Narazie to na necie kupiłem żonie starszy model kasku N30 ale nówka (jeszcze z szybą i daszkiem ),żoneczkę mam malutką, potrzebowała rozmiar S który sprzedawcą raczej nie idzie i udało mi się go naby za 150 zeta. Kask jest w wściekłych kolorach ,ale sprężara ,pistolet i aerograf zrobi z niego cudeńko!

Edytowane przez slaczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie sam go psyknę to tylko koszt podładu lakieru i prundu do napędu sprężary ;)

A to artystyczne malowanie kasku za 600pln to trochu dużo u nas za zbiornik bierze gościu 400 pln i maluje takie cudeńka ,że mózg staje.

Mnie nie chodzi o artystyczne malowanie kasku. Do tego trzeba mieć tak pomalowane moto,a mnie to nie kręci!

Dlamnie wystarczy kask w dwóch kolorkach z ładnym przejściem i to do tego przejścia jest potrzebny aerograf. :buttrock:

Edytowane przez slaczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy słyszeliście o sklepie we Wrocławiu lub okolicy gdzie można na żywo zobaczyć i zmierzyc Schubertha J1 ?? W katalogu Luisa ten kask jest wystawiony chyba za 400 Euro. Konstrukcja tego kasku wyjade się ciekwa, połączenie otwartego z szybą i pałąk chroniący twarz i brodę.

 

W niemieckim ebay Schuberth jest za 359 + 18,5 Euro za przesyłkę do Polski jakieś 1510 zł licząc na okrągło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

359 Euro to bardzo dobra cena. W Louisie kosztuje ponad 450 a wersja "bogato" pomalowana to już prawie 520 Euro. Z Wrocławia to chyba najbliżej masz do Louisa do Niemiec. W Katowicach jest importer Schubertha. Mierzyłem go w Warszawie w salonie i wyglądał fajnie ale czy warto dać za niego prawie 2 klocki....nie wiem. Uważaj na rozmiary bo są lekko przestawione w stosunku do innych kasków (NOLAN , CABERG).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze powiem Wam coś.

 

Zaglądam dość często na forum VTX'a w stanach. Zadałem im temat kasków i powiem Wam że nie spodziweałęm się że prawie 80 % z osób które się wypowiedziały jezdzi w kaskach pełnych, nawet ci którrzy maja dwa to tez dwa pełne na ciepłe/zimne dni. Nasłuchałem się troche opowieści o kolesiach którzy zostali bez twarzy lub w lepszym wypadku bez nosa. Mi też się nie podoba fullface na cruiserze dlatego myślę że jeżeli Schuberth jest tak dobry jak go opisują to może jest wart tych 1600 zł bo dokładnie tyle wychodzi zamówienie go z niemiec łącznie z przesyłką. Dlatego chyba wybiorę się do Katowic na przymiarkę żeby ustalic rozmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

359 Euro to bardzo dobra cena. W Louisie kosztuje ponad 450 a wersja "bogato" pomalowana to już prawie 520 Euro. Z Wrocławia to chyba najbliżej masz do Louisa do Niemiec. W Katowicach jest importer Schubertha. Mierzyłem go w Warszawie w salonie i wyglądał fajnie ale czy warto dać za niego prawie 2 klocki....nie wiem. Uważaj na rozmiary bo są lekko przestawione w stosunku do innych kasków (NOLAN , CABERG).

 

ja juz od dawna jestem nim zainteresowany, gdzie go mierzyles :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...