Skocz do zawartości

Siejemy postrach i zniszczenie w górach


Nitomen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tacy sa poprostu ludzie...

moze poprostu zazdroszcza ze ktos ma motor i umie na nim jezdizc a oni nie...??

To się nazywa syndrom psa ogrodnika. :(

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po czesci zgdze sie z artukulem. Motocyklisci na lesnych drogach (w tym ja) stwarzaja bardzo duze niebezpieczenstwo i to nie podlega dyskusji. Motocyklista jadacy polna droga w granicach 80 km/h nie jest w kazdej chwili zapanowac nad swoim sprzetem. Najgorzej jest w czasie weekendow bo wtedy w lasach jest naprawde tloczno od grzybiarzy, wedkarzy i milosnikow przyrody. To ze w Polsce nie ma tras enduro to inna sprawa (tzn jest ich jak na lekarstwo), ale nie wiem czemu wszyscy zabierajacy glos w tym temacie twierdza ze piszacy ten artykul nie mial racji. Nie wiem, moze wy jezdzcie po lesnych drogach 40km/h, ale wiekszosc motocyklistow-terenowcow jezdzi znacznie szybciej. Mysle ze moze jednak warto sie zastanowic chwile nad tematem, a nie udawac niewiniatka i pisac posty niezwiazane z rzeczywistoscia!!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w łodzi też jest kilka takich miejsc że pieścią grożą ale jak przejeżdzam tamtędy autem podobną prędkością(pow 70) to nic się nie dzieje a jak tylko motorkiem sobie pyrkałem powolutku żeby nie kurzyć to z grabiami ludziska wyłazili :(

Edytowane przez enduromaster

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mysle ze mozemy sobie pomazyc o jakichs trasach w lesie specjalnie do tego przeznaczonych ! ! Jestem pewien ze żad powiedział by ze nie ma pieniedzy i wogule!! Pomyslmy przeciez dla nich lepiej na nic nie wydac kasy a zakazac jazdy!! Prosta sprawa. U nas jest super teren do endurowania nawet taki hard teren , niestety jest to kazimierski park narodowy i lipa nie mozna jezdzic!! Jezdze ja z kumplami i takich 4 czy 5 chłopakow po ok 40 lat maja kase i jezdza prawie nowymi KTMami i nikt jeszcze nigdy nie powiedział nic ani nam ani im !! Tylko podstawa widzisz ludzi i zabudowania zwolnij !!!! Bo jak jeden bedzie wariował to złe zdanie krązy puzniej o wszystkich motocyklistach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa, yyyy co to ja chcialem powiedziec...

otoz idiotow na tym swiecie nie brakuje nie ma sie co oszukiwac jast ich w pip... takze wsrod motocyklistow czy sie to nam podoba czy nie... jak slysze ten lament ze nie ma torow i szlakow to zastanawiam sie czy piszacy ten stek bzdur ruszyl dupe i udezyl do lasow, gminy czy obojetne gdzie zeby zrobic taki tor, wydaje mi sie ze nie. on poprostu woli wsiasc na moto i zapie**alac bo tak najlatwiej a inni niech sie martwia zeby nie wejsc mu pod kola, wydaje mi sie ze zamiast czekac az ktos przyjdzie i wschodzacej gwiezdzie enduro czy crossu zaproponuje budowe toru tuz pod nosem, nalezaloby zebrac grupe fanow i zaproponowac zorganizowanie takiego przedsiewziecia wtedy jesli wszystkie mozliwe srodki zostana wyczerpane mozna lamentowac i tlumaczyc ze prosilismy o wytyczenie miejsca a nie mowic ze wszystko jest do dupy samemu nic nie robiac... artkol typowy odruch dla kogos kto nie jest w temacie wiadomo czego nie znamy tego sie boimy nie lubimy... piszacy powinien raczej pomyslec jak spowodowac ze cykliscie beda jezdzili gdzie indziej a nie o karach bo duze kary zacheca do ucieczek tym bardziej ze szanse aby nie dac sie zlapac sa wielkie no i wiadomo duza predkosc stres i dopiero bedzie nam przybywac trupow.najprostszym sposobem jest wydzierzawic grunt od rolnika (łąka, las) i smigac pozdro dla wszystkich rozsadnych cyklistow ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydzierzawic pole łake ???? Pomysl ile to jeszcze potrzeba pracy od samego posiadania gruntu ???? Wynajac maszyny (kooparki fadromy itp.) Zgromadzic ziemie aby pobudowac gorki. A przedewszystkim kto pozwoli budowac tor na wydzierrzawionym terenie ???? Pomysl czy jakby ktos przyszedł do Ciebie i powiedzał wynajmij mi pole nawioze tam duuuuuuuuuzo siemi i bede jezdził zgodził bys sie ????Bo ja chyba nie bo co puzniej z tym zrobie ???? Ja myslałem o tym zeby pujsc do gminy zgłosic dobrze zaprojektowany tor ale sam nie dam rady a chetnych brak :(( Mamy u nas takie byłe wysypisko popiołu z ZA puławy i to jest zasypane gruuuba warstwa ziemi mysle ze gmina mogła by ofiarowac ten teren a jest gorzysty. Ja nie mam az tyle pola swojego bo mam taki kawałek za domem szeroki ze 25m i długi ze 100m to tam nawiozłem 2xMany 40ton i 6 TATR i z 50 przyczepek i Te gorki sa małe takze wydaje mi sie ze własnymi siłami nic nie zrobimy:((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie to jest to o czym mowie, dobrze nie zabrales sie do pracy a juz stwierdziles ze sie nie da.... nie wiem ale wydaje mi sie ze na tor nie musi byc jakos bardzo atrakcyjny grunt, trzeba poszukac nieuzytkow zarosnietych chwastami ... pozatym mowisz ze spytales w gminie powiedzieli nie i odrazu odpusciles a moze tak pogadac z kumplami ktorzy jezdza zebrac sie w wieksza grupe i sprobowac jeszcez raz... no i oczywiscie to o czym pisalem nie da sie zrobic tak ze teraz kazdy bedzie mial tor pod domem bo mu wygodnie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooooo moje okolice opisują :flesje: Gdzie ja teraz mam śmigać, a te tereny sa naprawde super :D Trzeba znaleść nowe miejsce aż sprawa ucichnie. Po co wymyślaja motocykle enduro do jazdy po drogach ?? :biggrin: Ludzie to już wszystkiego się czepiają a zwłaszcza motocyklistów, nic nie pisze o gościach jeżdzących na jeepach po lasach. Szkoda słów :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w Kielcach bylo gdzies tak w maju zebranie właśnie w tej sprawie, żeby wytyczyć jakies trasy po lesie żeby mozna było sobie spokojnie pośmigać, zainteresowanie endurowców było duże,ale widzocznie chyba tyko my chcieliśmy tych tras bo cóz z tego że to zebranie było jak tras takowych nie ma do dzisiaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Prawda jest taka, że gdyby nie bezmyślne zachowanie niektórych nie byłoby problemu. Problenmy robią ci, co rozjeżdżają i straszą turystów. Wybierają debile uczęszczane szlaki i sami proszą się o to, żeby nam wszystkim zrobić wielkie kłopoty.

 

Ja mam w klubie kilku zagorzałych leśników i zgodnie mówią, że ruch wszelki ruch w lesie, w tym motocykli enduro - oczywiście w miarę rozsądnym wymiarze - dla zwierzyny robi tylko dobrze: stada wędrują, przez co nie niszczą upraw w jednym miejscu, tylko straty rozkładają się na większą powierzchnię; migracja sprzyja rozszczepaniu się stad, a wiadomo, że duże stada, to duże problemy i potencjalne straty w uprawach i hodowlach.

 

Dobrze wyznaczone trasy w górach, takie jak na przykład te wokół Kielc (trasa Six Days) pozwoliłiby zadowolić wszystkich. Ale to musimy sami postarać się o to, by zaczęli traktować nas na poziomie, a nie jak jakiś uciekających przed policją szczyli...

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytajcie opinie ludzi :biggrin: na ty forum co tam jest do artykułu dołaczone :D prawie kazdy zapowiedział rozwieszeie linki pomiedzy drzewami albo ze jak tylko zobaczy to profilaktycznie bedzie kamieniami rzucał :biggrin: ja jestem załamany... to moje okolice i to sie ludzie z Krk wypowiadali. Tam opisują to jako plage a to był pojedyńcz przypadek ze gosc leciał w mysleicach przez łakę a w trawie sie babka opalała i ją rozjechał. Poprostu jakiemuś pisamkowi jakiś endurowiec zalazł za skure.

Tylko czekam jak sie zabije na lince albo mnie pały zgarną :flesje: szkoda gadać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytajcie opinie ludzi :biggrin: na ty forum co tam jest do artykułu dołaczone :D prawie kazdy zapowiedział rozwieszeie linki pomiedzy drzewami albo ze jak tylko zobaczy to profilaktycznie bedzie kamieniami rzucał :biggrin: ja jestem załamany... to moje okolice i to sie ludzie z Krk wypowiadali. Tam opisują to jako plage a to był pojedyńcz przypadek ze gosc leciał w mysleicach przez łakę a w trawie sie babka opalała i ją rozjechał. Poprostu jakiemuś pisamkowi jakiś endurowiec zalazł za skure.

Tylko czekam jak sie zabije na lince albo mnie pały zgarną :flesje: szkoda gadać...

 

 

1. Jak na tym forum ktos napisze, ze mu puszka zajechala droge, to wszyscy chca wieszac albo bic kierowce puszki. To dziala w obie strony, wiec nie dramatyzuj.

2. W lubelskim tez byl pojedynczy przypadek, ze policja zastrzelila motocykliste. I co, wydaje ci sie ze prasie piszacej o tym policja zalazla za skore? (przy okazji - zapamietaj prawidlowa pisownie slowa skora)

 

Faktem jest, ze endurowcy na szlakach sa, oraz faktem jest, ze czesc z nich jezdzi bez wyobrazni. Jak sie przegina, to trzeba zaakceptowac odpowiedzialnosc, niezaleznie czy wynika z kodeksu drogowego, kodeksu cywilnego. Parafrazujac, trase endurowca powinna wyznaczac wolnosc innych ludzi, ktorzy byc moze chcieliby szukac grzybow albo polezec w trawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedzie tak jest mieszkam w Zachodniopomorskim i jest identycznie dziaaki dzwonia bo jade motrem po lesie 30km/h zeby nei kurzyc a jak autem terenowym jeżdzą to nikt nic niemowi! moim zdaniem ludzie maja juz pewien stereotyp ze motocykliści to albo jacyś przestepcy albo dawcy nerek:( przykre ale prawdziwe! :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...