Skocz do zawartości

Turystyk dla ciężkiego faceta


Rekomendowane odpowiedzi

Ano warto sprawdzić cenę w Słupsku, choć z tego co pamiętam, to jakiś czas temu ceny Suzuki były tam takie sobie, tj. podobne do cen w salonach Suzuki.

 

Moim zdaniem zdecydowanie warto mieć ABS, pomimo, że w tym przypadku wiąże się to z niższą mocą (wystarczy jednak zmienić wydech i pozbyć się katalizatora i moc powinna wzrosnąć). Tym bardziej, że wg testów ABS w Vstromie sprawdza się świetnie. Znacznie to wpływa na przyjemność z jazdy, szczególnie gdy jest mokro (po prostu czujesz się bezpieczniej). Jak coś się zaczyna dziać niefajnego, to ciśniesz hamulce na maks i wiesz, że wyhamujesz tak szybko, jak to możliwe. Zobacz do działu wypadki ile osób w tym sezonie miało glebę, bo ktoś im wyjechał, a one zahamowały za ostro i zaliczyły szlifa, choć można było spokojnie wyhamować przed przeszkodą. Po prostu w sytuacji awaryjnej mało kto potrafi dobrze zapanować nad hamulcami...

ABS zdecydowanie tak!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja prawie zapadła :notworthy:

 

:icon_biggrin: SUZUKI V-STROM DL-650 :wink:

Jeszcze ostatnia kwestia: używany czy nowy ?!? Czy opłaca się dawać 20-22 tysiące za używany, rocznik 2004, jak mogę mieć model 2006 za 25-26 tysiecy nowy z minimalnym lub w ogóle bez przebiegu? tudzież czy opłaca się kupić model 2007, który jako pierwszy ma ABS ?? Cena 32 tysie. Czy ABS warty jest tej różnicy ? Nigdy nie miałem moto z ABS - nie potrafię ocenić jego przydatności. A lubię mieć dobre hamulce...

 

Moto kupuję dla siebie, na kilka lat.

 

 

Moja odpowiedz brzmi NOWY .Jak masz 22tys zł wydać na używkę to chyba znajdziesz te brakujące 6 tysiaków ,zawsze to bedziesz ty ją rozdziewiczał,wszystko od początku bedzie Twoje :icon_biggrin:

 

Moim marzeniem jest nowy motocykl,prosto z salonowego kartonika.

 

Co do ABSu,chyba warto,to jednak jest bezpieczeństwo.A zdrowie i życie najważniejsze :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz nówkę. Bedziez miał fajny, nieśmigany sprzęt. Albo spoza sieci dilerskiej, albo zobacz jak będą dile kwiczeć niedługo żeby niesprzedane w tym roku motki opylić. Promocje jakieś na pewno będą to coś ustrzelisz. Też myślę o sztormiaku ale raczej o 1000, chociaż nie wiem, moż ewziałbym małego. W Jeleniej mają 1000 z kuframi i czymś tam jeszcze. ma jakiegoś chipa wsadzonego i wykręca 112KM, 2200 przebiegu za coś ok 30 koła.

Jakbym brał małego to raczej z ABSem. Fajna sprawa a te 2 konie to je*ał pies.I tak wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nówki są fajne :crossy:

Natomiast jeśli rozważasz używkę, to miej na względzie przebieg - zakładając, że nie jest "edytowany", to w przypadku motocykla z przebiegiem 15000km powinieneś do ceny doliczyć ok 2000pln, bo tyle mniej więcej wynosi zużycie materiałów eksploatacyjnych na tym dystansie (opony, zestaw napędowy, klocki, itd). Przy każdym przebiegu warto dodać koszt zużytych częściowo materiałów (wiele osób to pomija, bo konieczność wymiany wielu elementów jest oddalona w czasie) - przy młodym motocyklu może się okazać, że po zsumowaniu wszystkich składników wyjdzie cena niewiele niższa od przecenionej nówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nówki są fajne" - jestem za, szczególnie w przypadku stosunkowo nowego modelu. Niestety nikt nie sprzedaje świeżego sprzętu bez powodu. Te, które oglądałem były, delikatnie mówiąc, podejrzane. Dlatego wszystkie moto, które miałem, zostały zakupione jako nowe, choc zawsze był to poprzedni rok modelowy lub nawet dwa wstecz. W przypadku ostatniego oszczędziłem 9 patyków i przez dwa lata wszystkie usterki mam gdzieś.

A przeglądy nie są takie drogie, raptem trzy stówy rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przeglądy nie są takie drogie, raptem trzy stówy rocznie.

Ta akurat zależy od przebiegu. U mnie w tym sezonie wyszło trochę ponad 1000pln :D Ale w XTku masz pewnie 10kkm pomiędzy przeglądami, to w 2 serwisach rocznie można się zmieścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz tutaj

 

http://www.moto-importer.eu/cenniki/cennik_moto.pdf

 

Ceny chyba atrakcyjne, zwłaszcza za model 06, 25600PLN.

Ja kupiłem nówkę w salonie na wiosnę za 28 tys. Ot dla informacji podaję :D

 

 

Hubert - różnica w mocy jest pomiędzy modelem 2006 i 2007, tj. wersją z ABS i bez. Różnica w mocy jest niewielka, ale wg. testów przyspieszenie 0-140km/h spadło z 5.6s do 7.2s. Na szczęście firma Remus zna rozwiązanie tego problemu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie informuję szanowne towarzystwo, że sprawa się rypła... Na V-Stromie ledwo sięgam czubkami palców do ziemi ... :D Szybki przelot po salonach pokazał, że każde moto o siedzisku wyższym niż 780 mm mogę sobie odpuścić... Nic na to nie poradzę - mam krótkie nogi :)

 

 

 

W związku z tym, konkurs jest ponownie otwarty i stają w nim w szranki:

 

- Yamaha XJ600 Diversion (770 mm siedzisko)

 

- Suzuki Bandit 650S (770 mm)

 

- BMW F650GS (750-780 mm)

 

- Honda CBF600S (770 mm).

 

 

 

BTW, fajnie się siedziało na Pan-Europeanie (775mm) ale był nieco za ciężki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no, w tym towarzystwie wziąłbym hondęCBF...1000S!

Bo z wymienionych super uniwersalna, chyba najmłodsza technicznie... Oczywiście te 1000 to tylko dlatego, iż cenię elastyczność płynącą z pojemności.

Tyle że chyba porównanie 600 diversion i cbf to trochę nie fair, bo to inny przedział cenowy

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeskoczyles z niezlych motorow na takie znacznie slabsze tylko z powodu paru centymetrow, przeciez mozna sobie kanape troszke obnizyc i wcale nie kosztem komfortu jazdy

najlepszym moto do turystyki jest cruiser bo nie dosc ze ladnie wyglada to jeszcze wygodny :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przejechaniu kawasaki vn 1500 classic 1400 km na jeden rzut raczej już nigdy nie powiem, iż jest to wygodne moto do turystyki. Zwłaszcza we dwoje, gdy trzeba zjechać na drogę polną...

pzdr

Edytowane przez Staszek_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...