Skocz do zawartości

Lekki turystyk z owiewką < 90KM


Rekomendowane odpowiedzi

całkiem przypadkiem wsiadłem na Sprinta i tak już zostało

 

Osobiście chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej o Sprincie.Sam teraz jestem na etapie szukania następnego sprzęta a Twój Triumph jest maszyną o profilu ,który mnie interesuje a mianowicie szybki turystyk.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak ;-) Od razu piszę, że nie będę nic kupował - chodzi mi o przegląd rynku i zebranie doświadczeń.

 

Jakie motocykle z owiewką uważacie za godne uwagi biorąc pod uwagę kryteria:

- niska waga, do 230kg zalany

- moc 70-90KM, oddawana bez niespodzianek (chodzi o to, żeby niechętnie szedł na koło).

- przeznaczony i pomyślany raczej do podróży - dobra pozycja kierowcy (176cm) i pasażera (170cm)

- ze skuteczną owiewką przy przelotowej ~140km/h (skuteczność owiewki np. przy 180km/h mało mnie obchodzi, nawet lepiej żeby moto dawało znać, że się przegina).

- mający dość mocy i momentu, żeby przy 100km/h ostro wyjść do wyprzedzania i wykonać ten manewr sprawnie ;-)

- zawieszenie pomyślane na dwie osoby i bez bujania

- produkowany od jakiegoś czasu, tak żeby 2-3 letnia używkę wyrwać

 

Ostatnie kryterium bardzo ważne, bo inaczej Kawasaki ER-6f wygrałby konkurencję ;-)

Jak już parę osób wyżej napisało, postawione przez Ciebie wymagania idealnie spełnia Bandit 600/650 S. Jak odpowiednio ustawisz tylny amortyzator i zalejesz do przednich lag olej gęstszy o pół oczka niż przewidziany przez producenta, to nie będzie bujało nawet przy obciążeniu motocykla dwiema osobami.

 

może mały Bandit GSF600S byłby w kręgu zainteresowania (patrząc po wymienionych kryteriach). Motor produkowany od lat, choć złośliwi mówili, że to motor dla ubogich - tak słyszałem w jednym z salonów Suzuki.

Coś w tym jest - sam Bandita kupowałem jako "biedny student". :)

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odpowiednio ustawisz tylny amortyzator i zalejesz do przednich lag olej gęstszy o pół oczka niż przewidziany przez producenta, to nie będzie bujało nawet przy obciążeniu motocykla dwiema osobami.

 

Ja tak własnie zrobiłem i prowadzenie motocykla stało sie bardzo przewidywalne i stabilne.Nie bujało i nie dobijało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motor nie jest dla ludzi ubogich.

Liczylem ze koszt przejechania kazdych 100km to minimum 40 zllotych w tym na benzyne 20, a reszta na czesci, plyny, ubezpieczenie itd.

Czyli sezon 5 tys km kosztuje mnie minimum 2 tys zl ( czy samochod nie wychodzi taniej ?)No ale nikt przeciez nie powiedzial ze motocylk to tanie hobby ( a mysle ze moja honda to i tak do najdrozszych w uzytkowaniu nie nalezy).

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Może kogoś ucieszy podsumowanie tej dyskusji.

W tym momencie (prawie 2 lata później) nadal mam GS 500 i nadal nie mam pojęcia co wybrać z proponowanych sprzętów ;-)))

 

Chyba trzeba będzie po prostu zmienić na siłę i tyle. GS 500 już nie daje rady: nie idzie, słaby vmax, opony pozamykane, hamulce sie przegrzewają, rama się gnie... Nadszedł ten moment... Dam znać co mi wyszło z rzutów monetą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fv , przeciez Ciebie nie interesuje v max ;p

 

ja po Xj na ten moment stawiam na fazera 600, bo jest turystyczny i sportowy, możesz nim grzac i możesz nim spokojnie jechać. Kanape ma fajna na dwie osoby, nie podoba mi się tylko przednia czacha w roczniku 08', bo na takowym właśnie siedziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

KUP CBR 600Fi sport polecam z calego serca

 

:biggrin: jak czytam takie poty autorstwa gości na cbr to jedyne co mi się nasuwa na myśl, to tłumaczenie tego skrótu widziane kiedyś na koszulce... chłopie, czy ty czytać potrafisz?! bo ze zrozumieniem z pewnością nie; może znajdziesz kolegę, który wytłumaczy ci, jakie założenia przyjął autor wątku :icon_razz:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektórzy są tak zapatrzeni w swoje moto że CBR by do lasu polecili bo coby nie poradziło sobie.

 

Post całkowicie nie na temat. Autor wątku to już z moich obserwacji o wszystkie modele sie wypytał i już nie pamietam od kiedy zmienia, jeszcze pamietam jak GS kupował.

 

Co do Bandita to ci powiem że mi na 1200 z 97 roku manewruje sie w mieście bardzo dobrze, nie jest ciężki do ogarniecia, a masy ma chyba z 250kg, znowu też nie dużo.

 

Ale po przejażdzce na Bandim 650 kuzyna rok 200* zobaczyłem że tym to w mieście sie jeździ bajecznie, kompletnie nie czuejsz masy, a mocy w miare pod dostatkiem po przesiadce z 500. Całkowicie inne uczucie jakby inaczej rozlokowana masa niż w wiekszym starszym bracie dzieki czemu manewrowanie jest łatwiejsze i przyjemniejsze.

Zastanów sie dobrze nad banditem, najlepiej zrób rundke próbną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZASTANAWI MNIE TAKA OSTRA NEGACJA. WYDAJE MI SIE ZE CZLOWIEK KTORY STARA SIE KOGOS URAZIC DLATEGO TYLKO ZE MA INNY STOSUNEK DO ZAGADNIENIA JEST UBOGI INTELEKTUALNIE . WYDAWALO MI SIE ZE JEST TO OTWARTA DYSKUSJA KTORA POWINNA EWALUOWAC ALE JEZELI NIE TO SORRY. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z założenia Fi Sport nie jest motocyklem turystycznym.

a tytuł tematu to :

Lekki turystyk z owiewką < 90KM, ale nie enduro

plus dochodzi to że F sporcik ma ponad 90 koni.

Całkowicie go wyklucza ale cuż propozycje zawsze można złożyć... na temat.

 

tłumaczenie tego skrótu widziane kiedyś na koszulce...

Całkowity Brak Rozumu ? ten ? Hehe, w niektórych niedojrzałych przypadkach niestety tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZASTANAWI MNIE TAKA OSTRA NEGACJA. WYDAJE MI SIE ZE CZLOWIEK KTORY STARA SIE KOGOS URAZIC DLATEGO TYLKO ZE MA INNY STOSUNEK DO ZAGADNIENIA JEST UBOGI INTELEKTUALNIE (...)

 

po pierwsze na kolejną odpowiedź tego pana poczekamy kilka dni. raportowano te krzyki, podałem już wcześniej na pw link do netykiety, ale jak widać nie dotarło; a że ja też nie lubię, jak się na mnie krzyczy... liczę, że przesłanie zostanie zrozumiane

 

- moc 70-90KM, oddawana bez niespodzianek (chodzi o to, żeby niechętnie szedł na koło).

- przeznaczony i pomyślany raczej do podróży - dobra pozycja kierowcy (176cm) i pasażera (170cm)

- zawieszenie pomyślane na dwie osoby i bez bujania

 

przypomniałem niektóre kryteria, bo jak widać niektórym umykają. i tak: cbr600 jest za mocne. szczególnie z pasażerem, obładowane turystycznie do neutralnego prowadzenia będzie miało daleko. do podróży też nie bardzo, a już nie widzę pasażera po długich przelotach (podbiłby oboje oczu kierowcy). zawieszenia... no, wracamy do punktu wyjścia. ergo: nie spełnia założonych kryteriów

 

dobrze, odpowiedziałem merytorycznie, a teraz odniosę się do insynuacji kolegi nt. mojego rzekomego ubóstwa intelektualnego: jakoś się nie zgadzam... ale to oczywiście moja prywatna opinia, tutaj chwilowo nie poparta na przykład wynikiem miarodajnego (?) testu iq

 

przyczepiłem się, bo jak zauważył kornol, są ludzie polecający z pasją swoje motocykle bez choćby cienia przemyślenia tematu: co zakładał pytający, do czego, jaki ma budżet, itp. kwestie. co ciekawe, tak kategoryczni bywają zazwyczaj ludzie, którzy żadnego porównania nie mają - albo bardzo niewielkie. bandit na początek, "bo ja taki kupiłem". bez słowa uzasadnienia merytorycznego, bez wskazania plusów i minusów wyboru - wszak do tego trzeba mieć nieco szersze rozeznanie, nieprawdaż?

kolejnym radzącym proponowałbym się zapoznać z odpowiedzią Cosmosquika gdzieś na początku tematu: tak to można (i należy!) doradzać. nawet jeśli w tym przypadku również był to jego własny motocykl ;)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...