Skocz do zawartości

TDM 900 - nagły i niespodziewany zakup


MarianKa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niespodziewanie dla siebie samego w 3 dni znalazłem, przemyślalem, zdecydowałem i zakupiłem.

 

Zakupiłem dzisiaj TDMę 900 z 2002 roku, sprowadzoną z Francji z przebiegiem 28,5 tys km.

Nowy napęd (zębatki sunstara i łańcuch YBN - błyszczą jak psu nabiał).

Oryginalne stelaże pod kufry yamahowskie (zdemontuję, bo ile musiałbym wydac na kufry!).

Nowa opona z przodu, niezła jeszcze z tyłu. Grzane manetki.

 

 

Dziękuje Gerardowi, że mnie domotywował, dziekuję zbyhowi za pomoc logistyczną. :banghead:

 

Parę fotek:

 

http://www.bikepics.com/members/manianka/02tdm900/

Edytowane przez MarianKa

Nie ma co płakać nad rozlanym szambem. Wsiąknie i smród minie [michoa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie gratulacje :banghead: :flesje:

 

Mylalem ze chcesz sie pozgenac z TDMka a tu zmiana na nowszy model :biggrin:

Ma sie zorumiec ze na rybol juz nowym sprzetem przyjezdzasz

Widze ze TDM sie robi coraz popularniejsze posrod forumowiczow

 

Jakie roznice w jezdzie w porownaniu ze starszym sprzetem :banghead:

 

BTW. Nie wiem czemu ale coraz bardziej mnie sie ten motocykl podoba :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...fiu, fiu... Marian... GRATULUJE... :banghead: ...ladna sztuka... no i w dodatku w jedynym slusznym kolorze :banghead:... bezawaryjnosci zycze...

 

...co do stelazy... to nie da sie tylko zmienic/dorobic... adapterow pod danego producenta?

 

pozdr,

w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn, gdzie i od kogo?

 

Zakupiłem w Grodzisku Maz. od Gerardowego kumpla. Polecam, solidna firma.

 

Jakie roznice w jezdzie w porownaniu ze starszym sprzetem

 

Hm, dobre pytanie. 900 jest na wtrysku i cała jazda taka... ... zdigitalizowana? Nie wiem jak to opisać, ale przeskoczyłem jedną generację. Stara TDMa - jak kaseta magtetofonowa. A 900 jak CD. Chodzi perfekcyjnie, ale brakuje mi troche tych szumów i trzasków :banghead:

Prawdopodobnie teraz zamarzę o winylu - od święta przejechałbym się .... ruskiem? Enfieldem? nakedem z lat 80-tych?

 

Ale jako nowoczesny motocykl 900 jest super. Przestawione wykorbienia - ładny basowy pomruk i mrowienie przy 2 tys. obrotów.

Cały motocykl robi wrażenie lżejszego o polowę ( a jest chyba o 4 kg cięższy) i mniejszego - węziej między nogami i niższa szyba. Owiewka mniej turystyczna, a może to wina dzisiejszego dość silnego wiatru.

Pod siodłem - sporo miejsca. Hamulce (standardowe przewody) wyraźnie lepsze. Natomiast nie bardzo czuję te dodatkowe 8-9 KM i 8Nm. Za to zawieszenie - zupełnie inne odczucia. Nie do porównania. I nie znaczy, że nowe dużo lepsze. Po prostu inne. Też gładko łyka dziury i garby, też dobrze trzyma w zakrętach, ale ta charakterystyka jakoś inna, taka "sucha".

SKRZYNIA BIEGÓW!!! Nie wiem, może to tylko kwestia wieku (10 lat różnicy miedzy nimi), ale wydaje mi się, że wreszcie w Yamaszce zapanowali nad tymi niższymi biegami. Wchodzą gładko, cicho - tak cyfrowo i sterylnie. W starym modelu 3VD stukało, ale wchodziło bardziej "soczyście" :banghead:

 

 

Przeczytałem to co powyżej i wyszło mi, ze tekst jest jak opis wina. Pieprzenie w bambus, a jak sam nie spróbujesz, to nie poczujesz.

 

 

Co do stelaży - patent jest strasznie wydumany, to wcale nie przypomina stelaży. I tylko oryginalne kufry w to wejdą. Ale ja i tak nie używam bocznych - zmieszczę się w topcasie a najlepiej pod siatką na siodle. żeby nie szeroko i nie wysoko.

Edytowane przez MarianKa

Nie ma co płakać nad rozlanym szambem. Wsiąknie i smród minie [michoa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...