Skocz do zawartości

WOT TIOHNIKA!!!


granat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie Wy kupujecie te "ruski"? :biggrin: Ja kupiłem Urala (fakt, że wtedy miał chyba tylko 5 lat :biggrin: ) i bez żadnych (poważnych :notworthy: ) napraw przejeździłem około 10 tys km. Wszystko było na swoim miejscu (chociaż na kilku srubkach znalazłem zamiast 1 było po 2 lub 3 podkładki :buttrock: ). Miałem też kilka UAZów (zdiełanych w ZSRR) i jakos nie było w nich takich patentów (pomijając radosną twórczość poprzednich włscicieli :bigrazz: ) i aż takiego brakoróbstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do numerów na ramie, to czesto nie wybijali. Ja na ramie nie mialem wybitych. Znajomy w dniepru na ramie tez nie mial, a na silniku w calkiem innym miejscu niz powinny byc

 

To żeś mi historie przypomniał, ja mam na swoim rusku trzy numery na silniku wybite z czego jeden sam :]

ale policja sie nie czepia tylko koles w stacji obslugi jak to zobaczył to sie zaczał smiac ale tez nic nie powiedział... :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha jeszcze mi sie przypomnialo jedno. Jak kupilem moto to po pewnym czasie przednie kolo dostalo luzu na lozyskach. Rozebralem zeby sprawdzic co i jak. Co sie okazalo, ... ? Zamiast lozysk stozkowych byly zalozone zwykle lozyska kulkowe :smile: . Natomiast z tylu byl miks: jedno lozysko stozkowe, a drugie kulkowe :smile: :smile: .

 

Glupota ludzka nie zna granic :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakich bębnach? W m72 mamy zwykłe kulkowe i w falbanach z dużymi łozyskami też.Pozostałe mogą mieć już łozyska stożkowe ale czy przypadkiem we wspułcześnie produkowanych moto, w kołach nie mamy zwykłych łożysk :icon_mrgreen: Jeśli chodzi o miks takich i takich w jednej piaście ,to popszedni właściciel może miał problemy z synchronizacją gaźników więc przykre doswiadczenie podpowiedziało mu żeby odpuscić sobie regulacje przynajmniej do połowy i jedno łożysko wstawić takie żeby juz nic nie musiał regulować :smile: :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno tam mialy byc lozyska stozkowe. Zwykle lozyska kulkowe made in poland (pomomo ze nie byly wyrobione) obracaly sie na osce, nie bylo mozliwosci kasowania luzu, regulacji i kola kiwaly sie na boki.

Obecnie mam zalozone po dwa stozkowe lozyska wyciagniete z pomp wtryskowych samochodu Kamaz (maja wiecej rolek niz te oryginalne przewidziane do tych piast). Lozyska ruskie, ale z epoki kiedy lozyska ruskie byly naprawde bardzo dobre.

Wg mnie w ten sposob zrobione piasty przezyja ten motocykl. O ile cos nie pokrecilem to oznaczenie tych lozysk to 7204A (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granat, a ze tak sie spytam, wiesz gdzie sa (lub gdzie powinny byc) numery na ramie ?

Jezeli nie msz tabliczki znamionowej to tez radze zakupic i numerki powybijac bo przy rejestracji wymagają

 

No własnie wiem gdzie powinny byc numery, ale ich tam nie ma, nie ma sladów usuwania(rama była piaskowana a jakis lamus to ja nie jestem)a tabliczke całe szczescie mam orginalna, hahaha:-)ale jaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno tam mialy byc lozyska stozkowe. Zwykle lozyska kulkowe made in poland (pomomo ze nie byly wyrobione) obracaly sie na osce, nie bylo mozliwosci kasowania luzu, regulacji i kola kiwaly sie na boki.

Obecnie mam zalozone po dwa stozkowe lozyska wyciagniete z pomp wtryskowych samochodu Kamaz (maja wiecej rolek niz te oryginalne przewidziane do tych piast). Lozyska ruskie, ale z epoki kiedy lozyska ruskie byly naprawde bardzo dobre.

Wg mnie w ten sposob zrobione piasty przezyja ten motocykl. O ile cos nie pokrecilem to oznaczenie tych lozysk to 7204A (?)

pokreciłes:-)nie ma takich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...