Skocz do zawartości

Virago 535 panewka na wale.


kusztyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie doradzcie mi... sprowadzialem motor z niemiec uszkodzony virago 535. Wlasciciel za tem moj znajomy mowil ze nie wiem co to jest ale w warsztacie mowili mu ze to panewka. Dzisiaj sprawdzilem i potwierdzilo sie. Sprawdzilem to tak ze wziolem ustawilem tlok tak zeby szedl na dol i pozniej z gory przez otwor gdzie sie swiece wkreca i docisnolem na dol tlok taki pretem i wyczuwalny jest luz znaczy jak docisne to sluchac taki stuk i czuc ze tlok idzie minimalnie na dol wiec jest loz na panewce albo korbowodzie to juz sie okaze po rozebraniu silnika. Chyba ze mozna to jakos sprawdzic? Ale chyba nie. I moje pytanie brzmi oplaci mi sie to naprawiac? Za motor zaplacilem 1600zl w przeliczeniu na polsakie pieniazki poniewaz to byl motor od znajomego z niemiec przejechane ma 37tys. On sie nie znal ale mowili mu w warsztacie ze to moze byc panewka. Wiec ile moze kosztowac taki remont? Dodam ze motor normalnie odpala chodzi tylko przy wiekszych obrotach sa stuki w cylindrze przednim. I jaki warsztat mi to zrobi? Co musze napewno wymienic? itp? Moge prosic o informacje i o rade? I czy na tym motorze pojezdze troche? Zebym po roku nie musial znow to remontowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy myslisz ze ktos jest tu jasnowidzem ???

Silnik trzeba rozebrac i stwierdzic co jest do wymiany, przy sporym luzie wal korbowy pewnie tez. Wowczas trzeba podjac decysje co bedzie tansze - naprawa czy drugi silnik.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ale nikt mi nie chce poradzic komu zlecic naprawe:( Jestem poczatkujacy znaczy moj 1 motor wiec nie znam jeszcze serwisow a naprawa dosc powazna wiec...

 

Jeśli faktycznie jesteś z Tarnowskich Gór to próbuj zapytać w firmie "Motocykl" w Zabrzu, jak jedziesz do Gliwic z Tarnowskich Gór to po prawej stronie przy skrzyżowaniu ze światłami. Podaję Ci do nich telefon 0322760161.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to próbuj zapytać w firmie "Motocykl" w Zabrzu, jak jedziesz do Gliwic z Tarnowskich Gór to po prawej stronie >przy skrzyżowaniu ze światłami. Podaję Ci do nich telefon 0322760161.

 

ja osobiscie nie polecam tej firmy, a przynajmneij radze uwazac na szefa ktory czasem duzo mowi a malo robi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie radzisz zrobic? Ja znalazlem mechanika z bobrownik kolega mi polecil go... to jest gosc ktory ma warsztat lakierniczy i z pasji naprawia motory kolega mowi ze nie zna lepszego ale ja nic o nim nie slyszalem poniewaz nie mialem motocykla wiec nie interesowalem sie tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie radzisz zrobic? Ja znalazlem mechanika z bobrownik kolega mi polecil go... to jest gosc ktory ma warsztat lakierniczy i z pasji naprawia motory kolega mowi ze nie zna lepszego ale ja nic o nim nie slyszalem poniewaz nie mialem motocykla wiec nie interesowalem sie tym.

 

O diagnozę możesz spytać w kilku miejscach, a gdzie naprawiać no to trudne pytanie, zadając je na grupie musisz się liczyć z tym, że gdy jedna osoba Ci poleci jakiś zakład to zaraz znajdzie się druga, która miała w tym zakładzie przykre doświadczenia itd.

Ja na Twoim miejscu sam rozebrałbym silnik tym bardziej, że motor nie kosztował wielkich pieniędzy i nawet gdyby się okazało, że naprawa wału będzie zbyt droga i potrzebny będzie inny silnik to i tak na tym skorzystasz bo zapoznasz się z jego budową i nabędziesz jakiegoś dośwadczenia. No chyba że nie masz ochoty się grzebać w smarach i zdecydowanie przedkładasz jazdę nad majsterkowanie. U mnie jest akurat odwrotnie :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No latwo powiedziec trudniej zrobic:) he... moze masz racje ale moze to tylko byc panewka a jak rozbiore silnik nigdy takiego silnika nie robilem itp mam 18 lat :biggrin: wiec nie mam nawet doswiadczenia silnik z jawki moge naprawiac ale taki juz to ciezka sprawa. Wolal bym dac komus kto juz troche silnikow zrobil i ma pojecie. Diagnoza mniej wiecej jest i tak musze wal wyciagnac i tak:( Moze tylko panewke obrucilo wiec zaloze nowa i bedzie git. Wiec trzeba rozebrac i wyciagnac wal i pozniej pomyslec czy nowy czy jak. Ale chce mechanika dobrego zebym sie nie bal jechac na tym motorku:) he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawa takiego silnika jest stosunkowo prosta ponieważ polega na wymianie uszkodzonych części na nowe lub używane ale pełnosprawne. Nie daj się namówić jakiemuś oszustowi na szlifowanie wału i dorabianie panewek.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:...( Moze tylko panewke obrucilo wiec zaloze nowa i bedzie git. ...

 

No przy pierwszym odpaleniu moze byc git :icon_mrgreen: , a za chwile znowu powrocisz do obecnego stanu.

Rozbierz ten silnik (tak jak Ci to juz setki razy napisano), zobacz co tam faktycznie sie stalo (lepiej jak by to bylo lozysko na glowce korbowodu), nastepnie jezeli nie masz narzedzi to daj korbowod i wal do zakladu wykonujacego naprawy (szlify) silnikow aby to pomierzyli. Tam sie okaze,czy mozna na tym jeszcze pojezdzic, czy trzeba szukac innego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...