Skocz do zawartości

Aprilia co o tym sadzicie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wreszcie moze bede mogl sobie posmigac na enduro bo znalazlem cos ciekawego co musze najpierw zrobic. http://www.allegro.pl/show_item.php?item=130115994 jest to aprilia tuareg 50 po lekkim tuningu. Cale przednie zawieszenie i wszystkie owiewki od ktm`a. Silnik nie na chodzie. tzn wszystko dobrze tylko kilkka trybow ze skrzyni jest zdartych a wiec trzeba by z kads zalatwic dobre. Czaje sie na ta rame. Jest zarejestrowany. Kupil bym wszystko i wladowal do tego silnik od czegos innego. na przyklad o jakiejs 125:D bedxzie wtedy na 50 bo tylko motorowerem moge jezdzic:D zrobil bym to i maialbym przynajmniej czym jezdzic. Moje marzenie by sie spelnilo. co o tym sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wreszcie moze bede mogl sobie posmigac na enduro bo znalazlem cos ciekawego co musze najpierw zrobic. http://www.allegro.pl/show_item.php?item=130115994 jest to aprilia tuareg 50 po lekkim tuningu. Cale przednie zawieszenie i wszystkie owiewki od ktm`a. Silnik nie na chodzie. tzn wszystko dobrze tylko kilkka trybow ze skrzyni jest zdartych a wiec trzeba by z kads zalatwic dobre. Czaje sie na ta rame. Jest zarejestrowany. Kupil bym wszystko i wladowal do tego silnik od czegos innego. na przyklad o jakiejs 125:D bedxzie wtedy na 50 bo tylko motorowerem moge jezdzic:D zrobil bym to i maialbym przynajmniej czym jezdzic. Moje marzenie by sie spelnilo. co o tym sadzicie?

 

Ja osobiscie sądze ze najpepiej wsadzić orginalny silnik. Mój tata miał taką rame od KMX 125 i kupił silnik 250 juz nie pamietam chyba od huski i porostu przy ładnej hopce i troszkę twardym lądowaniu silnik "lądował bokiem" nie wytrzymały mocowania ale to normalne jesli cięzar przystosowany jest do orginału ... Ja szczerze odradzam tego typu doswiadczeń... :) Pozdrawiam :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym się pokusił rama dosyć fajna troche przy niej roboty ale za to z silniczkiem 125 była by super! jeszcze jak by zrywny silnik np aprilia RX :icon_rolleyes::D to by było coś :)

 

kwas no to wychodzi ze silnik mial okolo 7-8 koni wiec to czyli wytrzyma okolo 24konie a silnik rotax 123 ma okolo 37koni wiec z Toba sie nie zgadzam

a według mnnie drogi piotrrze ta ramam ma jeszcze wiecej wyliczone nioż 2 razy wiecej moim zdaniem wytrzyma! przeciez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niebardzo się z toba zgadzam, bo każda rama jest tak zrobiona, aby wytrzymywać dwa razy większe obciążenia od tych jakie wytwarza oryginalny silnik :notworthy:

 

No ja nic nie mówiłem o ramie ... niewiadomo jak z zawieszeniem noi o odpowiednim miejscu na silnik a nie wiem czy to jest bezpiecznie zmieniac konstrukcję ramy w crossie jesli silnik nie bedzie pasował ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu glupi problem z ramą i silnikiem. Ja wychodze z założenia że jak coś jest zrobione w fabryce to takie ma być, czyli jeżeli kupuje ktm-a 450 to ma być ktm 450, a jeżeli kupuje simsona to ma być simson. A wszystkie przeróbki z wkładaniem mocniejszego silnika itd. są dla mnie bezsensu bo to nigdy nie bedzie dobre tylko zawsze bedzie wielkim złomem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie jestem zwolennikiem "swapów" w enduro sam to kiedyś przerabiałem, a to silnik nie zmieści się w rame (trza bendzie ciąć), albo spawać jakieś mocowania do silnika, a to dźwignia biegów bendzie zadaleko albo kopka bendzie walić w podnóżek wydech nie z tej strony, problem z poprowadzeniem dolotu etc, etc. Jak naprawde to ma jeździć to kupiłbym gdzieś na szrocie np. niemieckim ebayu drugi silnik i inne klamoty, złożył wszystko do kupy. A tuareng nie ma przypadkiem jakiegoś popularnego silnika co montowali np. w rx 50/80?

Edytowane przez Lucass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A ja radzę omijać Aprilię i inny włoski szmelc szerokim łukiem.

Wystarczy mi kolega i jego apka taureg.

Chłopie! Szukasz w tym radości czy męki? Bo na mojego koleżkę to aż żal patrzeć jak się z tym złomem morduje :D

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...