Skocz do zawartości

sprawdzenie motocykla przed jazda-egzamin na kat.A


Agabusa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no przecież na slalomie nie będziesz patrzał się jak szpak na przednie koło bo pole widzenia będziesz miał mini mini;D ja wgl nie jeździłem na mieście tylko na placu z 2h. Kurs kosztował mnie 400 z teorią;D Potem egzamin komiczny bo dali mi sprzęt - radyjko na uszy nie od tego egzaminatora to kazał mi wyłączyć to badziewie i z micr-y mi machał gdzie mam jechać :D Na światłach zgubiłem go bo zatory na drodze były i musiałem zaczekać chwilkę;D A pogoda zimowa xD Nie zapomnę tego:D

 

Nie no, jestem pod wrażeniem. 2h na placu za jedyne 4 stówy i taki egzamin. I zatory były. Rozumiem, że wcześniej bez prawka śmigałeś z 8 lat, z tego 6 wyłącznie na gumie? Dobrze, że to kuj-pom, a nie maz :biggrin:.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kursanta miałem, co to już jeździł na motocyklu w jakiejś grupie czoperowej.

Powiedział, że ma kolegów co im to przekazał jakieś moje rady i jeden rzekł, że "zajebisty ten przeciwskręt", drugi natomiast jeżdżący bardzo defensywnie i bojaźliwie (bo wywalił w zakręcie) rzekł, że "ani nawet tego nie próbuje, bo znów skasuje maszynę". Żal.pl :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja płaciłem 250zł w 2005r. za 100 godzin, ale wcześniej miałem A1. Normalny kurs wtedy kosztował 800zł. A koleś u którego to załatwiałem na koniec rzucił tekstem, żebym jak coś to przekazał kolegom, że u niego wszystko się da załatwić, nawet egzamin :icon_biggrin:

Edytowane przez heniek128
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuje czy nie, ale faktem jest, że opisywane tu historie mrożą krew w żyłach. Nie miałabym odwagi wypuścić kursanta po kilku godzinach na placu, żeby zdawał egzamin. Pomijając zawodową reputację - w końcu moi kursanci świadczą o mnie - jest jeszcze kwestia bezpieczeństwa, uczciwości zawodowej i paru innych rzeczy, popularnie zwanych banałami, komunałami czy jakoś tam...

Wiadomo, że człowiek po kursie nie jest jeszcze dobrym kierowcą. Niektórzy nigdy nimi nie będą pomimo przejechanych iluś tysięcy km. Ale ja jestem zdania, że będąc dobrym instruktorem mogę kursantowi przekazać pewną ilość wiedzy i umiejętności plus (co być może najważniejsze) dać mu wskazówki, które pozwolą mu jeździć lepiej i bezpieczniej. Czy taki kursant z tego skorzysta, to już inna bajka, ale jako instruktor mam czyste sumienie...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bystry jesteś. Prokuratura na pewno zainteresuje się tym postem :D

 

Teraz czekam aż CBA wpadnie mi na chatę. :icon_biggrin:

 

U mnie różnica jest taka, że ja przechodziłem cały kurs na A1 a powtarzanie tego samego na praktycznie identycznym motocyklu byłoby mało sensowne.

Edytowane przez heniek128
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie różnica jest taka, że ja przechodziłem cały kurs na A1 a powtarzanie tego samego na praktycznie identycznym motocyklu byłoby mało sensowne.

 

AFAIR było mówione, że w przepisach stoi: z a1 na a dotychczas przechodziło się bez powtarzania kursu. zainteresowani sobie sprawdzą

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AFAIR było mówione, że w przepisach stoi: z a1 na a dotychczas przechodziło się bez powtarzania kursu. zainteresowani sobie sprawdzą

 

Tak było gdzieś w okolicach 99r ( A1 przechodziło z automatu i było na na poj. 250ccm a nie tak jak teraz 125ccm ) , zdawałem w 2005r. gdzie istniał już durny przepis o tym że trzeba się doszkalać i zdawać ponownie prawo jazdy na kat. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...