Skocz do zawartości

sprawdzenie motocykla przed jazda-egzamin na kat.A


Agabusa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy na placu jeździmy przy włączonych światłach ?
Tak

 

2. Czy w "ósemce" na środku - przecięciu patrzymy w 2 strony ?

Zależy od humoru egzaminatora, ja patrzyłem w jedną stronę i było ok, ale zapobiegawczo można w obie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ósemkę to 1 i wolne obroty, a slalom to normalnie- całkiem żwawo koło 30.

 

Tomek G

 

Ps. na ósemce przynajmniej w Opolu to się patrzy w 4 miejcach tak jakby na skrajnych punktach, a nie na środku.

Edytowane przez tomeczek151
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w Warszawie na Odlewniczej egzamin wyglada nastepujaco:

 

Na spotkaniu przed egzaminem pytamy egzaminatora jak ma wygladac egzamin (kierunkowskazy itp.)

 

po przejsciu na plac manewrowy zaczynamy od opicu motocykla:

 

plyny: opisujemy sprawdzanie plynow tj. hamulcowy i stan/ poziom oleju

 

swiatla: (tylne) pozycja, stop (reczny i nozny), kierunkowskazy, podswietlenie rejestracji

 

Przednie: pozycja, mijania, drogowe, kierunkowskazy

 

Objasniamy kontrole naciagu lancucha

 

sprawdzamy klakson :buttrock:

 

nastepnie przeprowadzamy motocykl na wyznaczonym odcinku

 

po w/w czynnosciach zakladamy kask , siadamy na moto i ustawiamy lusterka, odpalamy i pytamy egzaminatora czy mozemy zrobic runde po placu (chcemy sprawdzic jak chodzi sprzeglo heble itd.)

 

WAZNE!! przed ruszeniem ogladamy sie tak jakbysmy wlaczali sie do ruchu!!!

 

nastepnie po wykonaniu rundy wjezdzamy na gorke/wzniesienie, stajemy dwoma kolami na wzniesieniu i ruszamy ZNÓW WAZNE !! od tej pory nie zatrzymujemy sie do czasu wykonania wszystkich czynnosci na placu manewrowym!!!

 

ze wzniesienia jedziemy prosto (olewajac slalom) w osemke, robimy 5 osemek (ogladajac sie na prawo i lewo na skrzyzowaniu osemki) i wracamy na poczatek slalomu olewajac go, zawracamy i jedziemy slalom za kazdym razem ogladajac sie za siebie jak przy zmianie pasa bez lusterek :biggrin:

 

po zakonczeniu manewrow wracamy do egzaminatora i od tej pory musimy juz tylko trzymac manete na wodzy aby za bardzo nie odkrecac, z reszta kazdy kto przelatal swoje godziny na kursie (i ma troche oleju w glowie) z miastem powinien poradzic sobie bez problemu

 

pozdrawiam Grzesiek

Edytowane przez bluntmeeen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ósemkę to 1 i wolne obroty, a slalom to normalnie- całkiem żwawo koło 30.

 

Tomek G

 

Ps. na ósemce przynajmniej w Opolu to się patrzy w 4 miejcach tak jakby na skrajnych punktach, a nie na środku.

Na 1 ósemke ?

 

Pierwsze słysze...

 

Przy ruszaniu na wzniesieniu też trzeba się odwrócić albo spojrzeć w lusterka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osemke nawet wola egzaminatorzy zeby robic na jedynie bez gazu, jak rozmawialem z gosciem to mowil mi ze chodzi o sprawdzenie równowagi, a jak wiadomo im szybciej tym latwiej ja utrzymac (choc tak naprawde wszystko zalezy od goscia na jakiego sie trafi) a z ruszaniem z gorki jest tak ze nie musisz sie ogladac bo jedziesz prosto, ogladasz sie na placu przy pierwszym ruszeniu (imitujesz wlaczenie sie do ruchu)

w osemce na przecieciach (imitujesz przejazd przez skrzyzowanie)

w slalomie (imitujesz zmiane pasa ruchu)

Powodzenia a potem wielu bezpiecznie nakreconych kilometrow :icon_mrgreen:

 

pozdrawiam Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak pokonywaliście "ósemke" i slalom ?

Dwójka i bez gazu , czy podtrzymywanie na sprzęgle ?

1, bez użycia sprzęgła, z lekkim jednakowym gazem przez całą ósemkę. Yamaha TW125.

 

Na 1 ósemke ?

 

Pierwsze słysze...

 

Przy ruszaniu na wzniesieniu też trzeba się odwrócić albo spojrzeć w lusterka ?

Na placu lusterek nie trzeba było używać w ogóle, jedynie przed wyjazdem na miasto je ustawić, oglądać trzeba się na ósemce, na górce, na slalomie, właściwie za każdym razem kiedy ruszamy/skręcamy/cokolwiek.

 

cz-wa, spytałem instruktora czemu jeżdżą na tw125, a nie na innym motocyklu, odpowiedział, że mają cbf250 ale żaden egzaminator nie umie zrobić nią ósemki więc jeżdżą yamahą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

 

cz-wa, spytałem instruktora czemu jeżdżą na tw125, a nie na innym motocyklu, odpowiedział, że mają cbf250 ale żaden egzaminator nie umie zrobić nią ósemki więc jeżdżą yamahą.

 

 

W Radomiu też egzaminy są tymi Yamaszkami 125. Niedługo będzie zdawał mój młodszy brat 196 cm wzrostu i 130 kg wagi. Muszę to zobaczyć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he , na odlewniczej było śmiesznie jak koleś (egzaminator) probował luz wrzucić, nie szlo mu za cholerę, zresztą tak naprawdę ten cały egzamin to farsa :rolleyes:

to widze że nie jestem odosobniony

 

mój egzaminator przyszedł w nowych mokasynach i przez cały plac zamiast mnie obserwować spoglądał na swoje laczki, nie wiem co robił w aucie ae poszło gładko

 

:) :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogladasz sie na placu przy pierwszym ruszeniu (imitujesz wlaczenie sie do ruchu)

w osemce na przecieciach (imitujesz przejazd przez skrzyzowanie)

w slalomie (imitujesz zmiane pasa ruchu)

 

:icon_question: jak byłem w wojsku w czasie jednych cwiczeń na poligonie imitowaliśmy rozpoznanie przed jadacym BWP-m,tylko nie mielismy BWP-a.To było inspirujące :notworthy:

Wszystko to prawda,ale zdając na odlewniczej przeżyłem deja vu jakbym się znowu w wojsku znalazł.nie pękajcie,nie dajcie się zjeść nerwom,nie dajcie się podpuścić tym tzw.egzaminatorom.Za 3 razem trafiłem dopiero na człowieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...