Skocz do zawartości

dlaczego ni robią motocykli z silnikiem diesel'a?


Meniu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na TVN Turbo pokazywali moto z silnikiem diesla, palil 1,7 ropy na 100 km :)

do motorów nie kładą silnkiów diesla ponieważ przyjeło się benzyniki a czemu to sam nie wiem moze musiałby być wiekszy i cieższe ale pare prototypowych dieslów było o ile sie nie mylę ciekawe to by było

motorek na rope

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komfort podrózowania dieslem jest mniejszy silnik wytwarza wieksze wibracje jednak trwaja prace nad rozpoczeciem produkcji seryjnej pierwszego motocykla z tym silniekiem i niebawem zobaczymy go na drogach! Z tym spalaniem to bym sie tak nie cieszył bo aby silnik diesla byl mocny potrzebuje sprezarki i dosc duzej pojemnosci skokowej przez co apetyt na ropke rosnie! Poza tym producenci chca miec osiagi a nie zrobic wolna korw wiec to tez podniesie spalanie! Jednak to i tak mniej nie niektore motory np. mój! Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no napewno ciekawe to jest no ale motor z silnikiem diesla nie da takiego komforty jaki tradycyjny benzynowy (wibracje i te sprawy) spalanie napewno nie było by zbyt wielkie no ale, może kiedyś się przekonamy co to będzie, może diesle i benzynowce bede se sobą rywalizować tak jak samochody

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ktos zauwazyl w KLR 650 mozliwosci przerobki na Diesla ,nie wiem czemu akurat ten motór pewnie amerykanca znudzil sie w wersji orginalnej , ale z tego co wiem ma ledwie 27 kuni i chyba wazy ponad 200 kilo zato pali jakies 2 - 3 litry na 100 i pewnie moment spory , IMHO tez sadze ze moto diesel to kwestia czasu i mocowo nie bedzie gorszy od benzyniaka

Edytowane przez Nitomen

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"klekot", silnik diesla jest nie dość bardziej mułowaty to do tego ciezszy od benzynowego.

benzynka sie sprawdza jak talala :)

 

ty chyba nigdy nie miales do czynienia z zadnym "nowszym" dieslem ;-) nie mowie nawet o common rail ale o zwyklym chocby zaturbionym gruzlikiu z polowy lat 90 ;-) gwarantuje ci ze mulowatosc diesli skonczyla sie na poziomie merców MB123...dla porownania napisze ze golf2 z silnikeim 1,6td przyspiesza do 100km/h w tyle samo co golf2 z silnikeim 1,6na wtrysku...wiec mowienie ze diesel jest mulowaty jest deczko nei na miejscu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrde chłopy nie robia diesli?? A Neander ?? 1,4 cm3 i 160 Nm...

 

2 cylindry z 4 korbowodami i 2 wałami... Puszkujacie w necie jak ktoś jeszcze nei widział to mu szczena opadnie...

 

Współczesne diesle to już zupełnie inna para kaloszy niż kiedyś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty chyba nigdy nie miales do czynienia z zadnym "nowszym" dieslem ;-) nie mowie nawet o common rail ale o zwyklym chocby zaturbionym gruzlikiu z polowy lat 90 ;-) gwarantuje ci ze mulowatosc diesli skonczyla sie na poziomie merców MB123...dla porownania napisze ze golf2 z silnikeim 1,6td przyspiesza do 100km/h w tyle samo co golf2 z silnikeim 1,6na wtrysku...wiec mowienie ze diesel jest mulowaty jest deczko nei na miejscu ;-)

 

No to wyobraź sobie że jeździłem Omega 2,5 TD z 94, oraz Wolckswagenem T4, którym jeżdze dość czesto. I powem tak: w porównaniu do benzyny : tak jest mułowaty. Brat miał wcześniej Primere 2.0 benz. a nastepnie Omege 2,5 , znowu przesiada sie na benzyne, bo po prostu woli jak silnik reaguje odrazu na gaz , a nie po dłuższej chwili.

Ja powiem tak: jak ktoś chce niech jeździ, wole coś co przy 4,5 tys dopiero sie rozkreca niz gdzie zaczyna sie czerwone pole :) , ale rużne gusta wkońcu są, a o nich sie nie dyskutuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...