Skocz do zawartości

Duże cruisery - który wybrać?


Stan
 Udostępnij

Duże Crusiery ktory wybrac  

176 użytkowników zagłosowało

  1. 1. -

    • vn 1600
      17
    • wild star
      31
    • vtx 1800
      22
    • intruder 1800
      23
    • vn 2000
      17
    • xv 1900
      18
    • rocket III
      25
    • drag star 1100
      17
    • vtx 1300
      6


Rekomendowane odpowiedzi

Może trzeba zacząć od tego, czy ma się doświadczenie w jeździe takimi klocami, bo jak ja mając 30 + jazdy motocyklami usiadłem na VTX 1800 i zacząłem cofać się do tyłu, odpychając odnóżami to dostałem gęsiej skórki ze strachu - motocykl ewidentnie ma skłonność do walenia się przy małych szybkościach, jazda nim po śliskiej mokrej trawie np na zlocie, to proszenie się o "parkingówkę"....

 

Ze wszystkich dużych ciężkich cruiserów najlepiej wychodzi GL1500 oraz każdy duży H-D ( H-D Road King Polcjantem - po Ryśkowej drodze szutrowej do Jedwabnego takiej z dziurami i zakrętami dawałem 80 km/h, a pozostałymi również tymi wymienionymi wyżej najwyżej 40 km/h),, reszta to ciężkie kloce trudne do manewrowania...

 

Co do H-D kolega właśnie wrócił cały i zdrowy z wyprawy na Road Kigu do Workuty ( północny skraj Uralu- tundra), z kolegami na Varadero, Afrika Twin oraz XTZ Tenere....to daje obraz możliwości Harlejka...

 

Pozdr. J-999

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Co bysmy nie gadali to i tak zadecyduje chemia. Tak bylo ze mna. Zawsze podobala mi sie VTX 1800. Ogladalem dwie sztuki, zadna nie przemowila...a byly ladne.

 

Co innego XV. Od razu czuc bylo ze to jest to! Klasyczna linia, masa rzeczy ktore ciesza oko!

Kazdy moto musisz pomacac, bo inaczej to tylko puste gadanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Vulcan 1500 bezobsługowy...totalnie.

Wulkany mają to do siebie, że lubią wybuchać

 

A na poważnie, dobrze byłoby mieć sprzęt, który zarówno w użytkowaniu, jak i serwisie będzie przyjazny.

Wspomniany wulkan akurat w naprawach przyjazny jest niespecjalnie. Taki dostęp do sprzęgła. O ocipinkę dekla rama nie puści.

Co zostaje?

Wybudowanie pieca. Dodatkowa robota to dodatkowe koszty mechanika, chyba, że albo koszty nie grają roli albo robi się to samemu...

Gdybym miał wrócić do dużego kruzera, wybrałbym Hondę, za filozofię budowy i właśnie sprawy serwisowe.

 

Żużu77, R12RT '05, Cieszyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pier...

Mity typu oleju rozszczelniającego silnik itp.

Któy z Was używał vulknana w dłuższym okresie czasu?

Druga sprawa, że na forum nie przeczytałem żadnego postu o korbie bokiem z vulkana (również na forum vulkana) a o korbie bokiem z hondy już nie raz.

 

Pitolenie o zlym dostepie do sprzęgła jest komiczne. Ile razy w życiu wymieniasz sprzęgło motocyklu?...i o jakim w ogóle serwisowaniu Ty piszesz?

Płyny, filtry...dostęp jak dla 5 latka a ingerencja w resztę jest niepotrzebna bo hydrauliczne zawory eliminują potrzebę zdejmowania czapek. Wtrysk eliminuję regulacje gaźników itp. Co Ty tam chcesz w tym silniku jeszcze serwisować?

 

A na koniec to jeśli już najdzie potrzeba opuszczenia silnika to jest dziecinne kręcenie a nie inżynieryjne manewry na 4 osoby jak w przypadku hondy VTX.

 

Także powtórzę...pierd....cie kolego głupoty.

Jak dbasz tak masz...jak kupisz zajechanego to nie wina motóra a użyszkodnika.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monter, opinia, jak dupa jest - każden swoją ma.

Ty masz swoje doświadczenia, ja swoje.

W temacie sprzęgła, jeżeli ktoś jeździ 2-3 kilo rocznie, to jedno mu dożywotnio starczy. Nigdzie nie przekonywałem nikogo do mojego zdania.

Za to ty wyskoczyłeś na mnie.

Aha, jak nie słyszałeś o korbie bokiem albo łożyskowaniu wału choćby, to się kiedyś jeszcze zdziwisz.

 

Żużu77, R12RT '05, Cieszyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pier...

Mity typu oleju rozszczelniającego silnik itp.

Któy z Was używał vulknana w dłuższym okresie czasu?

Druga sprawa, że na forum nie przeczytałem żadnego postu o korbie bokiem z vulkana (również na forum vulkana) a o korbie bokiem z hondy już nie raz.

 

Pitolenie o zlym dostepie do sprzęgła jest komiczne. Ile razy w życiu wymieniasz sprzęgło motocyklu?...i o jakim w ogóle serwisowaniu Ty piszesz?

Płyny, filtry...dostęp jak dla 5 latka a ingerencja w resztę jest niepotrzebna bo hydrauliczne zawory eliminują potrzebę zdejmowania czapek. Wtrysk eliminuję regulacje gaźników itp. Co Ty tam chcesz w tym silniku jeszcze serwisować?

 

A na koniec to jeśli już najdzie potrzeba opuszczenia silnika to jest dziecinne kręcenie a nie inżynieryjne manewry na 4 osoby jak w przypadku hondy VTX.

 

Także powtórzę...pierd....cie kolego głupoty.

Jak dbasz tak masz...jak kupisz zajechanego to nie wina motóra a użyszkodnika.

 

Moja opinia wynika z ilości Vulcanów przetaczających się przez serwis w którym pracuję. Patrząc na mechaników i ich robotę nigdy nie kupię v-ki od Kawasaki. A Honda czy Yamaha zazwyczaj wyłącznie na podstawowe wymiany i jazda...

 

Zaznaczam, że sam nie jestem mechanikiem...

Edytowane przez tadeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie rozbawił ten argument sprzęgła mający decydujący wpływ na wybór motocykla:)

Wali mnie, co cię bawi. To moja sprawa, czym się kieruję wybierając sprzęt.

Nigdzie nie przekonywałem nikogo o wyższości Hondy.

Zwróciłem na pewne kwestie uwagę.

Rolą autora jest wyciągnięcie wniosków z dyskusji i podjęcie samodzielnej decyzji.

 

 

Żużu77, R12RT '05, Cieszyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...