Skocz do zawartości

Naked z wałem :)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Powoli przymierzam się :notworthy: do zmiany mojego VX-a na coś innego.

Myślę nad XJR1300, CB750, GSX750 Inazuma... jak widzicie, lubię nakedy :notworthy: . Ale po VX kocham wręcz wał napędowy :notworthy: I tu pytanie: czy są jakieś ładne, klasyczne motocykle typu naked, napędzane wałem?

 

pozdr

LYsY

 

EDIT: ale nie BMW bo mnie nie stać :banghead:

Edytowane przez LYsY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gsx1100g

jsz

 

Faktycznie, niezłe!

Ale wygląda bardzo podobnie do VX-a. W VXie męczy mnie trochę jego mała "neutralność" w zakrętach i chopperowata charakterystyka. Ten GSX wygląda, jakby miał widelec pod tym samym kątem co VX. Jak to z nim jest? Nie wie ktoś?

 

LYsY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie ma uniwersalnych, mocniejszych, względnie nowych - ten 1100 to jednak leciwy już jest), bo jakby były, tobym jeździł!

 

Ale jeżeli chodzi o nakeda GSX 750 (dodatkowy "przydomek" Inazuma dotyczy tylko wersji 1200), to miałem i powiem Ci tak: jak już, kup raczej tę wersję 1200, bo jednak 750 zachowaniem blizej jest bandita 600, niż 1200.

Tzn. jest elastyczna, rozpędza się do ponad 200 km/h i nawet niedużo pali, ale generuje takie jakieś wibracje przynależące jednak motocyklom o mniejszej pojemności. A z tego, jak pamiętam jazdę na moim bandicie 1200 - to jednak ten silnik w podwoziu GSX będzie na pewno fajniejszym wyborem... Poza tym, ta 1200 ma chyba lepsze hamulce przednie -te w 750 były takie sobie

pzdr

P.S. Fakt, jak doczytałem poniżej: breva, ale 750 to chyba za słaba na przesiadkę, a 1100 i nowość - 850, raczej nie ten przedział cenowy.. Używanych praktycznie nie ma, jak szukalem to były dwie oferty i cena powyzej 35 tys pLN...

Jest jeszcze opcja innych moto guzzi - np. 1100 sport, ale tez niewiel i powyżej 20 tys PLN, a rocznik okoo 2000, dosyć egzotyka...

Edytowane przez Staszek_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam inazume,ta prawdziwa hehe[1200] coz moge powiedziec?

polecam

 

Hehe, faktycznie, motocykl jest PIĘKNY :biggrin:

Ale namieszała mi w głowie XJ900. Może to.. w sumie jestem wysoki (187) i chciałem w miarę duże moto, z kardanem, nie przesadnie wysilone (moim zdaniem jeszcze za słabo jeżdzę żeby kupować za mocne sprzęty) i na czym się będzie dobrze podróżowało (prosty kręgosłup). XJ-ta chyba spełnia te wymogi.. :icon_mrgreen:

Jedyne, co mi się nie podoba, to owiewka :D 100ray bardziej wolę nakeda i dobrą szybę ;) ale chyba takich motocykli, spełniających moje wygórowane ;) wymagania nie ma :| No, są BMW, miodzio, czy - jak ktoś podał - MotoGuzzi Breva 1100, ale to na razie za drogie dla mnie zabawki.

 

pozdr

LYsY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hehe, faktycznie, motocykl jest PIĘKNY :biggrin:

Ale namieszała mi w głowie XJ900. Może to.. w sumie jestem wysoki (187) i chciałem w miarę duże moto, z kardanem, nie przesadnie wysilone (moim zdaniem jeszcze za słabo jeżdzę żeby kupować za mocne sprzęty) i na czym się będzie dobrze podróżowało (prosty kręgosłup). XJ-ta chyba spełnia te wymogi.. :D

Jedyne, co mi się nie podoba, to owiewka :D 100ray bardziej wolę nakeda i dobrą szybę ;) ale chyba takich motocykli, spełniających moje wygórowane ;) wymagania nie ma :| No, są BMW, miodzio, czy - jak ktoś podał - MotoGuzzi Breva 1100, ale to na razie za drogie dla mnie zabawki.

 

pozdr

LYsY

 

Hehe, XJta fajny sprzet. Pojezdzisz z owiewka to Ci sie spodoba, a jak nie, to zawsze mozesz owiewke zdjac i przerobic na golasa zakladajac klasyczna lampe :icon_mrgreen: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche nie na temat... sory :D LYsY sprzedajesz VXa? Bo szukam takiego właśnie sprzętu :biggrin:

 

;)

szukając czegoś na zmianę po xj-cie sam się zastanawiałem. na korzyść przemawia v2 i kardan, na niekorzyść wiek sprzętów i raczej niestabilne (jak powiadają) podwozie - taki okres w budowie motocykli wtedy był, że podwozia nie dorównywały silnikom. poza tym jednak celowałem w sprzęt bardziej turystyczny, więc z częściową owiewką (pełne mi się nie podobają). u mnie więc stanęło na czym innym... ale jeśli poważnie rozważysz te argumenty na "-", to sprzęt może być naprawdę satysfakcjonujący ;)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprzedałem XJ i szukam jakiegoś golaska (najlepiej z kardanem :biggrin: ) VX nawet mi się podoba. Jeździłem ostatnio takim sprzętem i podobało mi się jego prowadzenie. Sam nie wiem czy nie wolałbym NTV, ale VX na pewno dużo ładniejszy od niej. Zobaczymy co się trafi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ntv słabsza i na zmianę po xj raczej się nie nada. chyba, że bardzo przypadła ci do gustu charakterystyka v2

zgodnie z tym, co było mówione w tym albo innym podobnym wątku - przyglądnij się xj900. jak na moje oko i wypowiedzi ludzi, to lepsze zawieszenie. tyle, że silnik - r4

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...