Skocz do zawartości

Rój Szerszeni - Honda Hornet CB 600, Hornet CB 900,


Rekomendowane odpowiedzi

moge rozwinac ta mysl

kazdy motocykl jest niebezpieczny

ale hornet czyli naked z silnikiem cbr - ki 100 konnym jest szczegolnie narazony na shimmy

jesli miales horneta i jezdziles nim to wiesz ze shimmy to chleb powszedni dla niego

a amora skretu seryjnie nie daja niestety

vulcan 1600 ma niecale 70 koni , pozatym tym motorem nawet jakbys chcial to sie nie da ciac winkli i podnosic przodu przy ruszaniu czy w trakcie jazdy

wedlug mnie vn jest bezpieczniejszy bo oprocz paru awaryjnych hamowan co na nim jest dosc hardcorowe nic sie takiego mi nie przytrafia na nim a nawijam dziennie tak kolo 100 - 200 kilometrow, staram sie przyjamniej :)

natomiast hornet, na polskich drogach to naprawde dosc niebezpieczna rzecz, jedziesz sciagnie cie koleina, wyrzuci cie na studzience zlapiesz shimmy przy wiekszej predkosci to juz nie jest wesole

natomiast vulcanem 1600 to kurde musisz miec gdzie sie tak rozpedzic :) i gdzie wychamowac bo to lokomotywa

ale jak to mowie wszystko jest dla ludzi i jak sie ma tylko olej w glowie i troche szczescia to jest spoko

Edytowane przez Stan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Stan ma trochę racji, aczkolwiek tak na prawde jazda na każdym rodzju motocykla wymaga dużej zawartości oleju w głowie, a to że Hornet wymaga więcej "uwagi" podczas jazdy to jest fakt niezaprzeczalny, lekka konstrukacja + 100 koni pod jajkami może ponieść przez drogi, ale wystarczy tylko troszkę wyobrażni i jes OK. Ujeżdżając Horneta przez ponad dwa lata sprawdziłem do czego jest zdolny, jednak zaraz po kupnie motocykla założyłem amor skrętu i dopiero po tym zacząłem "testować" Hornecika i nie sprawdziłem jak wygląda bliskie spotkania z matką ziemią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez nie ale pare razy malo brakowalo

wiesz co caly "problem" w tym ze na hornecie siedzisz jak na rowerze ktos wsiada i mysli ale spoko ale to ma silnik z cbr-ki ...

wsiadajac na scigacza masz sylwetke i swiadomosc ze bedzie dopierniczal

a na hornecie wlasnie nie

i to zludne wrazenie nieraz rozwiewane jest kiedy ktos zaliczy dlugiego szlifa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, ze na horneta ludzie bagatelizuja, a on ma wiecej wspolnego ze streetfighterem niz przecietnym nakedem, silnik ma mocniejszy dol niz cbr f3, trudno go porownywac do bandita czy monstera lub innego nakeda, wg mnie hornet jest motocyklem klasy streetfighter

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam przymierzam sie do kupna wlsnie hornecika. naczytałem sie troche na tym forum o tym motorku i mam kilka pytan. Jak sie ma sprawa shimmy w modelach od 2005r? Tu juz jest upside-down, wiec moze jest cos lepiej? Pozatym czytalem ze wysocy wygladaja na nim jak na psie :D ja mam 180, bedzie jako tako czy rozgladnac sie za czyms wiekszym?

Bede wdzieczny za podzielenie sie opinieami chetnie od uzytkowników modeli z 2005 i wyzej. Z gory dziekuje

 

pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie.

Mam pytanie, czy w tym roku 2007 wejdzie ten model ktory jest zaprezentowany na stronie uk? czy dalej bedzie to ten z 2006? chcialem kupic nowy motocykl na wiosne i nie wiem co robic..bo mowiac szczerze nowy model nie bardzo przypadl mi do gustu. W sumie motocykl nie jest zly ale: nie pasuje mi przod ta narosl nad refrektorem,tragedia. I ta puszka przed tlumikiem pod silnikiem. kto cos takiego wymyslil :|.

i nie wiem co robic w tym momecie kupic juz teraz, czy do wiosny narazie nic sie nie zmieni i dalej beda dostepne te modele z 2005-2006? poradzcie bo nie wiem co robic. z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupuj modelu co przestaje byc robiony i wchodzi nowy

co do tej narosli to upodobnienie do cagivy raptor jakies mi sie nasuwa

osobiscie tez nie jestem zwolennikiem takich tlumikow ale mysle ze na zywo ten motocykl wyglada bardzo fajnie i nie ma co sie sugerowac tylko i wylacznie fotkami

w tych pieniadzach nowego lepszego nakeda nie uswiadczysz, dlatego hornet jest i byl bezkonkurencyjny i mysle ze i bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupuj modelu co przestaje byc robiony i wchodzi nowy

co do tej narosli to upodobnienie do cagivy raptor jakies mi sie nasuwa

osobiscie tez nie jestem zwolennikiem takich tlumikow ale mysle ze na zywo ten motocykl wyglada bardzo fajnie i nie ma co sie sugerowac tylko i wylacznie fotkami

w tych pieniadzach nowego lepszego nakeda nie uswiadczysz, dlatego hornet jest i byl bezkonkurencyjny i mysle ze i bedzie

 

nie kupowac? tylko ze w tej chwili te model z 2006 chodza po 25K, jak wejdzie nowy to bedzie kosztowal z 33k. na co nie bardzo mnie stac. Wiec na podobna promocje pojdzie mi poczekac z rok, jesli wogole spadna te cene to takich jak teraz. Sadze ze te ceny wlasnie sa taki przez wejscie nowego modelu...i dalej nie wiem co robi.. tragedia:). Z jednej strony cena i fajny wyglad. z Drugiej alu ramka, wtrysk, i nowsza technologia no ale wyzsza cena. Zalamac sie idze. Jest jeszcze opcja uzywki. NIE WIEM. PORADZCIE!!:bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega kupil honde civic na 3 miesiace przed wyjsciem nowej i powiem ci ze smutno mu bylo, bo doplacilby nie wiele a mial naprawde zajebiste autko a tak jest fajne ale jednak w porownaniu do nowej....

dlatego taki moral z tego wyciagam

ja bym nie kupil mimo iz jest tanszy to jak juz wykladac kase to nie na cos co wychodzi z produkcji

takie moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega kupil honde civic na 3 miesiace przed wyjsciem nowej i powiem ci ze smutno mu bylo, bo doplacilby nie wiele a mial naprawde zajebiste autko a tak jest fajne ale jednak w porownaniu do nowej....

dlatego taki moral z tego wyciagam

ja bym nie kupil mimo iz jest tanszy to jak juz wykladac kase to nie na cos co wychodzi z produkcji

takie moje zdanie

 

OK rozumiem. A sprawa awaryjnosci? Wiemy ze silniczek cbr600 F3 jest nie do zajechania a nowa jednostak z tegorocznej cbr? tez przejedzie 50tys i wiecej? km bez problemow? Patrze tez pod tym wzgledem. Nie znam tych obecnych jednostek napedowych ani nie czytalem zadnych testow dlugotystansowych..bo chyba nawet nie ma :bigrazz: bo to nowosc..i troche tego sie wlasnie boje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...