Skocz do zawartości

BUSpas dla motocykli? (bus-pas)


Olsen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Lefthandy - to jest to o czym pisałem, takie ciche przyzwolenie od Policji albo Straży miejskiej z fotoradarem (te zaparkowane na przystanku i chodniku peugeoty/citroeny z dwoma śpiącymi typkami w środku).

 

Jak któryś będzie miał zły dzień albo kiepską wypłatę to może Cię złapać i bulisz albo ewentualnie powie Ci co o tym myśli. Czyli masz godzinę z bani jak nic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam jadac na moto.

 

Ale ogolnie widzac jaka masakre korkowa zrobil buspas na Lazienkowskiej to jestem przeciw bupasom na trasach przelotowych. (dodam ze nie jezdze na codzien samochodem do pracy, wiec to nie jest przejaw irytacji kierowcy)

BMW F650GS - obecnie, na bezdroża; BMW K1200R Sport "Black Edition" - poległ w boju; BMW F800S - poszedł w dobre ręce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buspasy to mistrzostwo swiata i powinny byc w calej Warszawie :)

Mozna czy nie: my pierwsi widzimy kontrole, a wjechac w korek przed nimi to zaden problem ;)Co do masakry korkowej to nie bardzo wiem o czym mowa.

Jezdzilem przed buspasami i teraz calutka Lazienkowska i korki sa identyczne, a nawet czasem mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Anglii, oprócz kilku miast jazda moto po buspasach jest teoretycznie nielegalna. Policja jednak podchodzi do tego bardzo życiowo- jeżeli nie blokuje się busa to prosze bardzo- mam nadzieję, że w polsce też tak będzie :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały czas jest... po pasie dla autobusów poruszać się legalnie (na pewno w krakowie, nie sądzę by w innych miastach było inaczej) pojazdy komunikacji zbiorowej, czyli autobusy i taksówki. z tym, że jakoś specjalnie stróże prawa nie zwracają uwagi na jednoślady, więc po ck grodzie śmigają swobodnie

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeżdżąc na motocyklu obowiązują mnie jakieś przepisy? :eek:

:icon_mrgreen:

 

Oczywiście.

- Jazda z włączonymi światłami

- znak stop

- czerwone światło

- uwaga droga z pierwszeństwem przejazdu

-zamkniety przejazd kolejowy ( choć to chyba nie znak :icon_mrgreen: )

 

Więcej nie znam.

 

Pozostałe są warunkowe. Jak się uda znaczy, że się miało rację. Jak nie uda, znaczy, będzie bolało :icon_mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buspasy to mistrzostwo swiata i powinny byc w calej Warszawie :)

Mozna czy nie: my pierwsi widzimy kontrole, a wjechac w korek przed nimi to zaden problem ;)Co do masakry korkowej to nie bardzo wiem o czym mowa.

Jezdzilem przed buspasami i teraz calutka Lazienkowska i korki sa identyczne, a nawet czasem mniejsze.

Na Lazienkowskiej moze i korki takie same, ale wszystkie dojazdy do niej stanely. Ja niestety jade Poniatowskim do pracy i czas dojazdu wydluzyl sie znacznie, bo od mojego osiedla wszystko stoi az do Lazienkowskiej... Bez moto ani rusz.

BMW F650GS - obecnie, na bezdroża; BMW K1200R Sport "Black Edition" - poległ w boju; BMW F800S - poszedł w dobre ręce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście.

- Jazda z włączonymi światłami

- znak stop

- czerwone światło

- uwaga droga z pierwszeństwem przejazdu

-zamkniety przejazd kolejowy ( choć to chyba nie znak :icon_mrgreen: )

 

Więcej nie znam.

 

Pozostałe są warunkowe. Jak się uda znaczy, że się miało rację. Jak nie uda, znaczy, będzie bolało :icon_mrgreen: .

Ja to tak intuicyjnie...jak z tym BUS pasem...ale nie wiedziałem, że to mus.

-zrobiłem na stałe bo nie chciało mi się ciągle machać włącznikiem

-jak stop to stop

-zawsze stawałem bo myślałem, że jakieś laski będą kręcić tyłkiem jak w Amsterdamie

-jak uwaga z pierwszeństwem to jechałem...jeszcze nie bolało

-mam linkę stalową na szyi więc nie muszę się ścinać o szlaban

:icon_mrgreen:

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W IRL z bus pasow korzystaja taksiarze i motocyklisci. Nikt sie nie czepia, za to jazda autem po bus pasie kosztuje 60 euro :)

Bus pas to naprawde dobra opcja zarowno dla taxi jak i dla moto. Wszyscy jada i nikt nikomu nie przeszkadza. Najbardziej martwi mnie to, ze kierowcy zaraz jakis protest zorganizuja.

 

Pzdr

baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ogolnie widzac jaka masakre korkowa zrobil buspas na Lazienkowskiej to jestem przeciw bupasom na trasach przelotowych. (dodam ze nie jezdze na codzien samochodem do pracy, wiec to nie jest przejaw irytacji kierowcy)

Też nie jeżdżę samochodem i też jestem przeciwny buspasom. Ludzi należy zachęcać do korzystania z komunikacji zbiorowej, ale trzeba dać im sensowną, atrakcyjną alternatywę. Inwestować w nowoczesne metro, SKM-kę i im podobne, bo rachityczne, telepiące się autobusy to relikt minionej epoki nieprzystający do dzisiejszych czasów i dzisiejszego tempa życia (że pozwolę sobie przytoczyć słowa przyjaciela: "Autobus to środek lokomocji dobry dla ludzi, którzy mają mało pieniędzy i dużo czasu"). Wytyczanie buspasów przez namalowanie znaków poziomych to prymitywny, chamski chwyt, prowadzący głównie do agresji (potem niejeden kierowca samochodu będzie się mścił, np. nie wpuszczając autobusu wyjeżdżającego z przystanku i włączającego się do ruchu).

 

Ja niestety jade Poniatowskim do pracy i czas dojazdu wydluzyl sie znacznie, bo od mojego osiedla wszystko stoi az do Lazienkowskiej... Bez moto ani rusz.

Wzdłuż mostu Poniatowskiego da się jeszcze jechać pociągami (S)KM i - po samym moście - tramwajem. Mimo iż jeżdżę głównie metrem, sporadycznie korzystam z tramwajów na krótkich odcinkach (2-3 przystanki). I to właśnie tramwaje powinny stanowić uzupełnienie metra (jak komuś nie chce się iść długości 1 czy 2 przystanków per pedes - np. od Dworca Gdańskiego do CH Arkadia), natomiast autobusy można by zacząć powoli przerabiać na żyletki. Chociażby ze względów ekologicznych.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...