Skocz do zawartości

HONDA VALKYRIE


hary kapuchan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

...pogod nie sprzyja aby pojeździć , Valkyrie się nie psują..., na forum cisza... a ja kupiłem sobie ostatnio coś co wypełnia lukę pogodową i daje zajecie w garażu, Kawasaki LTD 750 z 1981 roku, uruchamiam ją po 7-8 latach stania w jakiejś komórce ... jeździł ktoś tym sprzętem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

siemka

trochę mnie zmogło ale już jestem na chodzie

tak więc co do przednich amorków to poodkręcałem korki od góry i pomalućku ,pomalućku góra -dól, góra-dół ,i się poprawiło ,teraz jest OK

 

a teraz z innej beczki

wczroraj po małym wypadzie z żonką ,mój WALCZYK przestał odpalać i zniknęło przednie światło :huh:

dobrze, że poprzedni właściciel zamontował dodatkowy guzik[starter] i tym bez problemu odpala, ale światła dalej nie ma :blush:

dobrze ,że halogeny działają ,to nawet policaje się nie czepiali jak wracałem

posprawdzałem bezpieczniki ,te pod prawym deklem i są ok.no chyba, że są jeszcze jakieś o których nie wiem, kabelki przy guziku od odpalania ok.

i co to może być ? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych kolegów . Powiem tak że dopiero od dwóch miesięcy posiadam VALKYRIE ale na nic innego nie zamienił bym jej. Daje tyle radości z jazdy ,ten zapas mocy i to prowadzenie ,a poza tym te spojrzenia obserwatorów ,,BEZCENNE''



siemka

trochę mnie zmogło ale już jestem na chodzie

tak więc co do przednich amorków to poodkręcałem korki od góry i pomalućku ,pomalućku góra -dól, góra-dół ,i się poprawiło ,teraz jest OK

 

a teraz z innej beczki

wczroraj po małym wypadzie z żonką ,mój WALCZYK przestał odpalać i zniknęło przednie światło :huh:

dobrze, że poprzedni właściciel zamontował dodatkowy guzik[starter] i tym bez problemu odpala, ale światła dalej nie ma :blush:

dobrze ,że halogeny działają ,to nawet policaje się nie czepiali jak wracałem

posprawdzałem bezpieczniki ,te pod prawym deklem i są ok.no chyba, że są jeszcze jakieś o których nie wiem, kabelki przy guziku od odpalania ok.

i co to może być ? :blink:

przedwczoraj też mi się stał podobny myk ,tyle że tylko przedni reflektor zamarł .Bezpieczniki ok, żarówka też podejrzewam brak masy ewentualnie przekaźnik (lecz nie wiem gdzie go szukać ) może jutro się za to zabiorę jak będzie chwila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zniknęły nagle mi światła ,mijania i drogowe nie działa także kontrolka o świateł drogowych,oczywiście sprawdziłem żarówkę i bezpieczniki ale jest tam wszystko ok .Nie posiadam schematu instalacji więc nie bardzo potrafię określić czy jest przekaźnik i gdzie on się znajduje (podejrzewam iż on może być przyczynom awarii). Jeśli ktoś coś ........to będę wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

siemka

czy ktoś z VALKNIĘTYCH mógł by zapodać jakiś namiar na schemat instalacji elektrycznej do WALCA ?

bo liiipa :angry:

nie jeździ :blush:



siemka

czy ktoś z VALKNIĘTYCH mógł by zapodać jakiś namiar na schemat instalacji elektrycznej do WALCA ?

bo liiipa :angry:

nie jeździ :blush:

a no zapomniałem dopisać ,że przyczyną braku świateł i braku odpalania przy kierownicy, było to, że przytopił się tenże starter przy kierownicy :huh:

po jego zreanimowaniu było wszystko ok. ale po przejechaniu paru kilometrów coś padło :mad: i przytopił się przekaźnik rozrusznika

po jego wymianie na nowy, napięcie na światła dostaje, ale dalej lipa :angry: nie odpala

rozrusznik rozebrałem - czyściutki jak nowy , na krótko kręci, ale chyba nie podaje napięcia na zapłon :blush:

i właśnie dla tego potrzebuję ten schemat , może po kabelkach jakoś dojdę :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

...pogod nie sprzyja aby pojeździć , Valkyrie się nie psują..., na forum cisza... a ja kupiłem sobie ostatnio coś co wypełnia lukę pogodową i daje zajecie w garażu, Kawasaki LTD 750 z 1981 roku, uruchamiam ją po 7-8 latach stania w jakiejś komórce ... jeździł ktoś tym sprzętem?

Witaj Joinery. Kiedyś miałem takie cudo jak Kawasaki LTD 750 :). Gdy kupiłem moto nie było na chodzie. Maszynka poszła do przyjaciela, który ją odremontował do fabrycznego stanu (pasjonat jeden) :). Podobno moto spisuje się rewelacyjnie, jest zachwycony choć to przecież starsza konstrukcja i pomimo, że ma inne piękne maszyny to śmiga na kawie z bananem na twarzy :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich.

Jestem użytkownikiem Valca czwarty sezon. Rewelacyjny motocykl. Oceniam na podstawie niewielkiego doświadczenia - nie miałem wielu motocykli. Wcześniej - dawno bardzo - Gazela. Niedawno Honda Shadow 1100 AERO. Obecnie jeszcze HONDA VFR 800X Crossrunner. Ogółem przejechałem na moto ok. 100 kkm. Jeździłem jeszcze na Yamaha Stratoliner 1900 ccm, Suzuki Intruder 1300 - straszny klocek. Honda VTX 1800.

 

Powiem krótko: Są motocykle i jest VALKYRIA.

 

Mój moto to Interstate z 2000 roku. W Polsce jestem pierwszym użytkownikiem. Ujeżdżamy na nim z żonką, a kierowcą bywa również mój najmłodszy syn. Byliśmy na moto w Czarnogórze (2013), Toskanii (2014), Schwarzwaldzie (2015). Ta ostatnia wyprawa, to raj dla motocyklistów. Kręte drogi, znakomite asfalty - w końcu to Niemcy - niesamowite widoki i mnóstwo motocyklistów. Polecam.

 

Czytam forum, któryś raz i dopiero teraz zdecydowałem się na posta. Podobają mi się - nie wiem jak się to nazywa - "naciągacz łańcuchów", "dwusuwowy rider" (chociaż tu mam skojarzenia seksualne) - w Forum Valkyrie, gdzie ani łańcucha, ani dwusuwa. Może o to chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Próbuje na ta stronę co podal naciągacz łańcuchów ,ale nie mogę się na nic zalogować . Proszę o podpowiedz . Tam naprawdę wyglada , ze coś się dzieje. Bo tutaj to naprawdę wszyscy tylko jeżdżą . A szkoda bo można by się w paru sprawach podpytać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuje na ta stronę co podal naciągacz łańcuchów ,ale nie mogę się na nic zalogować . Proszę o podpowiedz . Tam naprawdę wyglada , ze coś się dzieje. Bo tutaj to naprawdę wszyscy tylko jeżdżą . A szkoda bo można by się w paru sprawach podpytać .

Czemu uważasz że nic się nie dzieje skoro nie pytasz ? Na wiele tematów już odpowiedzi padły , masz nowe ?, zacznij temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...