Skocz do zawartości

Kubica w F1!


Dominik Szymański
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jedno mnie w tym wszystkim wkurza!

Mianowicie podejście Polaków do sukcesu Kubicy.

Mówi sie teraz NASZ Robert Kubica jest zajebistym kierowca F1!!

To jaki on Nasz teraz!??

Tylko , że Ci sami Polascy jeszcze nie tak dawno nawet nie kiwneli palcem żeby pomuc młodemu kierowcy!

kasy nie było , Gdzie tam Ty do F1 !! I tp. gadanie! ZAPOMNIJ chłopie!

 

Po za tym to gadanie dziennikarzy!

Czy zdetronizuje mistrza????

Juz blisko itp.. porównywanie Roberta do Mistrza to juz lekkie przegięcie!

Ile razy Schumi stał na pudle?? Dziesiatki razy więcej!

Nie za wcześnie na takie gadanie????

 

 

Niech się wiedzie Kubicy !!!!

Pewnie niech zrobi zamieszanie w tym całym światku!!!

Niech wygrywa!

 

Tylko żeby nie było tak jak Z Małyszem.

Przestał chłopak wygrywac i juz był be, debil i łamaga!!!!

podejrzewam , że taki los czeka i Roberta!

 

Wku.. mnie podejście naszego narodu!!!!!!!

Teraz go kochamy a jeszcze niedawno nie dawalismy mu szansy!

 

A Robert Niech wygrywa!

Edytowane przez Lolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jestem typowym polaczkiem...

o Kubicy slyszalem juz dawno dawno jak jeszcze scigal sie gokartami pozniej byla duza przerwa (chyba nigdzie nie mozna bylo zobaczyc relacji z wyscigow). Teraz Kubica jest w F1(mozna zobaczyc Go w tv). Ogladam wszystkie wyscigi z zapartym tchem, czy to zle??

Ja Robertowi NIE POMOGLEM, co z tego??

WY pomogliscie??

 

aha i ciesze sie ze wogole Robert moze sie scigac i uwazam to za sukces.

 

eh kiedy bedzie kolejny sezon.... tak sobie marze.... schummi odchodzi z ferrari to moze robert zajmie jego miejsce :) Wtedy naprawde moze pokazac co potrafi (szczerze to nie spodziewalem sie takiego sukcesu w BMW)

Edytowane przez Sylwek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo...jak pięknie rozwinął się temat całkiem niemotocyklowy :) Muszę przyznać, że staram się śledzić losy Roberta i teraz jak wskoczył w pięknym stylu w ten lekko snobistyczny i z pewnością elitarny światek F1 to chyba mogę powiedzieć, że chodziłem dumny jak paw :biggrin: Gość jest w dechę i oby tak śmigał dalej. Dla ojca również szacuneczek, że w porę wywiózł chłopaka do Włoch bo w naszym pięknym kraju nigdzie by nie zaszedł...a jeśli już to sukces Jego wielu miałby "ojców". Realia w Polsce i cała ta banda kretynów w zarządach klubów sportowych czy też władz nie pozwala na zdrowy rozwój wielu dziedzin sportu...a szkoda. Jakby jednak nie patrzeć Robert KUBICA jest naszym rodakiem i my jako Jego kibice powinniśmy być z Niego dumni. Jest gość a do wszystkiego doszedł własną ciężką harówą a na dodatek jest cholernie skromny. Robert szacuneczek! Byle z dala od Niego trzymali się polscy "specjaliści" ale i dziennikarze różnej maści bo nam chłopaka zepsują. A jak damy Mu robić swoje to jestem przekonany, że chłopak pokaże co potrafi. Robert łoj im dupe ile wlezie :biggrin: :biggrin: !!!

Amen :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

eh kiedy bedzie kolejny sezon.... tak sobie marze.... schummi odchodzi z ferrari to moze robert zajmie jego miejsce :) Wtedy naprawde moze pokazac co potrafi (szczerze to nie spodziewalem sie takiego sukcesu w BMW)

niestety na miejsce schummiego wchodzi kimi raikonen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety na miejsce schummiego wchodzi kimi raikonen

spokojnie drodzy koledzy, Robert nie "wejdzie" na czyjeś miejsce, On sam je sobie wywalczy, bez żadnej łachy. Dobry jest gość i tyle. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory F1 to byla dla mnie nuda. I nadal jest, choc przyznaje, ze inaczej sie taka nude oglada, gdy chlopak z Polski pomyka tak jak ostatnio we Wloszech :D Trzymam kciuki za jego starty.

 

 

Moze ktos mi wyjasnic, skad bierze sie taaaaka przewaga Schumiego i Kimiego? 20-30 sekund?! Rozumiem, ze bolidy maja takie, jak ich kumple z garazu, wiec jest to kwestia tak przytlaczajaco lepszych umiejetnosci?

 

 

Przylaczam sie do krytykow polskiej mentalnosci. Tez sie martwie, ze Kubicy moga tu krzywde zrobic, chociaz chlopak moze po prostu nie wpadac do kraju i bedzie mial spokoj :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory F1 to byla dla mnie nuda. I nadal jest, choc przyznaje, ze inaczej sie taka nude oglada, gdy chlopak z Polski pomyka tak jak ostatnio we Wloszech :flesje: Trzymam kciuki za jego starty.

Moze ktos mi wyjasnic, skad bierze sie taaaaka przewaga Schumiego i Kimiego? 20-30 sekund?! Rozumiem, ze bolidy maja takie, jak ich kumple z garazu, wiec jest to kwestia tak przytlaczajaco lepszych umiejetnosci?

Przylaczam sie do krytykow polskiej mentalnosci. Tez sie martwie, ze Kubicy moga tu krzywde zrobic, chociaz chlopak moze po prostu nie wpadac do kraju i bedzie mial spokoj :smile:

 

Ta przewaga jest głównie przez to, że mają lepsze gabloty a i w pitstopach też są lepsi magicy. Do tego odpowiednio dobrane opony i zajebisty kierowca i jakoś jest. Trzeba pamiętać, że zanim Robert zjechał do boksu to miał walniętą trochę oponę i jechał z wibracjami, co go spowolniło.

Jak w przyszłym sezonie będzie miał Maclarena to nik mu nie podskoczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak ruszyli na Monzie, to Kimi i Schumi od razu zaczeli odjezdzac, wiec teoretycznie ich kumple z teamow (majacy takie same fury, opony, ustawienia) powinni trzymac tempo, tak? Czy nie? :D

nie, rozni kierowcy moga miec rozne opony, ustawienia i strategie wyscigow, teoretycznie powinni miec identyczne samochody, ale to nie wiadomo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta przewaga jest głównie przez to, że mają lepsze gabloty a i w pitstopach też są lepsi magicy. Do tego odpowiednio dobrane opony i zajebisty kierowca i jakoś jest. Trzeba pamiętać, że zanim Robert zjechał do boksu to miał walniętą trochę oponę i jechał z wibracjami, co go spowolniło.

Jak w przyszłym sezonie będzie miał Maclarena to nik mu nie podskoczy :D

 

Jeśli chodzi o tor Monza, to bardzo ciężko tam wyprzedzać w wyścigu F1. Robert był szybki na końcu prostych i Massa nie był stanie go wyprzedzić. Przypomnij sobie jednak co się stało kiedy Alonso wyszedł przed Roberta po drugim pit-stopie... Mimo wszystko Robert pojechał świetnie. Wytrzymał presję, nie popełniał błędów i nie dał się wyprzedzić - pełen respect!

 

Tak czy inaczej większość osób niezdaje sobie niestety sprawy z ilości czynników, jakie składają się na sukces lub porażkę w F1.

 

Kierowcy w F1, podobnie jak w MotoGP, to absolutna światowa czołówka i dysponując dobrym sprzętem, z pewnścią wszyscy mieliby szansę na podium. Robert zapewne byłby jeszcze wyżej w generalce gdyby dosiadał McLarena, Ferrari czy Renault.

 

Nie wiem, czy ktokolwiek pamięta... Kilka lat temu Michael Schumacher odniósł kontuzję i złamał nogę bodajże na Silverstone. W wyścigu na niemieckim Hockenheimringu zastępował go Fin Mika Salo, który wcześniej jeździł w zespole Arrows bądź też Minardi. W każdym razie była to ostatnia ekipa w stawce, na najgorszym samochodzie i z brakiem funduszy. Tym sposobem Mika zamykał tyły niczym obecnie James Ellison w MotoGP czy zawodnicy Torro Rosso w F1 (Speed i Liuzi)....

 

W tamtym wyścigu w Niemczech, Salo dojechał do mety na drugiej pozycji za Eddie Irvinem (także Ferrari). To pokazuje, jak wygląda Formuła 1. Z drugiej strony, Schumacher nie był rok temu w stanie walczyć o tytuł, ponieważ przepis o jednym komplecie opon sprawił, że Bridgestone nie był w stanie przygotować dla Ferrari odpowiedniej mieszanki.

 

Podsumowując. Formuła 1 jest o wiele bardziej skomplikowana niż skoki narciarskie dlatego potencjalnych ekspertów (ilóż to ich mieliśmy w okresie sukcesu Małysza) wystarczy zapytać czy są w stanie wyliczyć na ile okrążeń dany kierowca zatankował paliwa podczas pit-stopu (bardzo proste równanie). Chyba raczej nie grozi nam więc "Kubico-eksperto-mania" ;-).

 

Tak czy inaczej polecam wyjątkowo brytyjski magazyn F1 Racing lub jego polską wersję, lekturę profesjonalnych serwisów internetowych oraz czytanie komentarzy zawodników po treningach/wyścigach (np. na www.formula1.com). Z pewnością pomoże to w zrozumieniu tego sportu. Jeśli ktoś zna niemiecki, polecam oglądanie relacji z wyścigu na RTL - mają świetne wprowadzenia i analizy oraz fachowy komentarz podczas samych wyścigów.

 

GO KUBICA!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie....ta mentalnosc tych polaczkow....kto chciał to słyszał o robercie wszytsko a ze teraz jest w najwyzszym wcieleniu tego co robi i ze jest to ogolnie dostpne to dobrze aby mu gratulowac :buttrock: a >tu< zapodaje link dla tych co nie znaja histori kubiego ;] pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...