Skocz do zawartości

Husqvarna TC 610 bardzo ciężko odpala


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem od kilku dni bardzo szczęśliwym posiadaczem Huśki ale nie mogę sobie poradzić z odpalaniem tego piekła. Czy ktoś ma doświadczenie z tymi maszynami i może mi podpowiedzieć co należy zrobić. Może jakieś dane regulacyjne (do regulacji zapłonu dynamicznie i wartości do analizy spalin) bo metodą prób i błędów do niczego nie doszedłem, pozatym jak odpali to chodzi idealnie i niema do czego się przyczepić. Może jakaś specjalna tehnika kopania?

Pomocy !!! :icon_exclaim:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w czym dokładnie problem? Ciężko je**ąć kopką , czy da rady kopać a nie chce poprostu zapalić?

Dzięki za podjęcie tematu.

Silnik kręci tylko nie chce zaskoczyć, prychnie, kichnie aż może za 30-stym razem złapie.

Pozdrawiam.

 

i napisz ktory rocznik bo ja w swojej mam auto dekompresje i kopie sie jak jak 2t

Mój jest rocznik 96 i też ma automatyczną dekompresję więc nie jest problem z samym kopnięciem ale nie może załapać i zacząć pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w swojej TE 610 z 1995r tez mam auto dekompresator i tez mam problemy z odpaleniem:((tez jestem posiadaczem od nie dawna:) ale jak juz zapali:D poprostu tak ma byc i koniec jestes twardy kop az zapali a jak juz zapali to jezdzij:P Kazde moto trzeba wyczuc jak kopac kiedy włanczac ssanie kiedy nie:) a tez musicie ustawiac takie wyższe obroty ?? bo na niskich gasnie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w swojej TE 610 z 1995r tez mam auto dekompresator i tez mam problemy z odpaleniem:((tez jestem posiadaczem od nie dawna:) ale jak juz zapali:D poprostu tak ma byc i koniec jestes twardy kop az zapali a jak juz zapali to jezdzij:P Kazde moto trzeba wyczuc jak kopac kiedy włanczac ssanie kiedy nie:) a tez musicie ustawiac takie wyższe obroty ?? bo na niskich gasnie??

Podobno palenie to "zaleta" tych moto, u mnie z wolnymi obrotami nie ma problemu (są dwie śruby do regulacji, jedna z plastikowym pokrętełkiem służy do ustalenia przepustnicy, drugą za pomocą wkrętaka regulujedz skład spalin na wolnych obrotach). Żeby pobieżnie wyregulować wolne obroty tą śrubę na wkrętak wykręć ok. 2,5-3 obroty i drugą śrybą z pokrętłem ustal obroty następnie możesz śrubą na wkrętak dostroić płynność pracy silnika. Posiadając dane regulacyjne możnaby to zrobić dokładniej przy pomocy analizatora spalin. ;)

Masz rację trza być twardym i kopać do skutku a jak zapali to jechać jak najdłużej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumpel miał też huśke i miał dokładnie to samo co ty, też bardzo ciężko odpalała. Najgorzej było zimą, ale latem też trzeba było chwilke pokopać, zanim ożyła. Z tego co wiem, to husqvarny tak mają, no chyba, że 2T, bo dwusówa bez problemu odpalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro jestescie posiadaczami tych moto od niedawna to ja podejzewam ze to poprostu brak umiejetnosci odpalania konkretneego moto :biggrin: ja juz nieraz prubowałem odpalic 525 kolegi z kopa i jak juz prawie mdlałem ze zmeczenia to wtedy jakims cudem załapała :) natomiast własciciel tegoz moto poprostu siadał i od pierwszego strzała zawsze ja palił. To samo z moim SX ja go pale na raz ale kazdy inny meczy sie z 5 min :D chociaz na poczatku tez miałem spore problemy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktos z was zagadac do mnie na gg albo cos bo nie moge sobie z nia poradzic:((moze ktos ma serwisówke. Wiecie jakie luzy na zaworach ustawic?? Mam jeszcze problem z gaznikiem ,a wolałbym pogadac z kims kto ma taki motocykl a nie tylko słyszał o czyms takim:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...