Skocz do zawartości

Posiadacze Hondy Magna razem ( Honda VF 750 , VF750 )


Mr.DiPi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam ponownie

mam pytanie dotyczace dziwnych dzwiekow. gdy wystartuje jest cicho po kliku minutach zaczyna rozlegac sie leciutkie dzwonienie - cos w podobie jak lekko stukaja zawory. po jakims czasie cichnie. ponownie slysze to gdy np jadac na 2 wcisne sprzeglo dojezdzajac do skrzyzowania jak wrzuce na luz to znow cichnie. co to moze byc? boje sie zeby nie rozrzad...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barteck_street - masz walniety regler, albo czarny przewod od tego reglera ograniczajacy napiecie nie ma kontaktu z reszta instalacji.

 

ttm - to lancuch rozrzadu, napinacze zaczynaja ci sie slizgac.

Niczym na razie to nie grozi oprocz odglosow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ttm - to lancuch rozrzadu, napinacze zaczynaja ci sie slizgac.

Niczym na razie to nie grozi oprocz odglosow.

dzieki za tyle dobrego. jak bardzo soon trzeba bedzie pomyslec o rozrzadzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

 

Właśnie zmieniłem swoją małą Madzię (V30) na większą (V65).

Pozdrawiam wszystkich, którzy jeżdżą tymi wspaniałymi maszynami.

 

Gdyby któryś ze znających mechanikę tego motocykla kolegów chciał mi coś podpowiedzieć w temacie tylnego hamulca, byłbym bardzo wdzięczny; otóż w trakcie hamowania tylną tarczą motocykl skacze jak zając (a tarczę tylną ma prostą).

 

Z góry dzięki za pomoc i jeszcze raz pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze blokuje tylne kolo ??? dlatego skacze.

Proponuje zajrzec do pompy i sprawdzic czy otworek wyrownujacy cisnienie w pompie jest drozny.

 

Co do wymiany silnika z 700 na 750 to nie sadze zeby elektronika miala jakiekolwiek roznice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzięki za podpowiedzi, właśnie biorę się za rozbieranie hamulców i zobaczymy, co tam siedzi.

Poza tym chyba czeka mnie mała przygoda z rozrządem (łańcuszek się zaczął w nocy odzywać - wczoraj trochę pojeździłem i wróciłem dopiero rano).

 

Może macie jakiś pomysł na sensowną szybę do madzi, bo to co widziałem na allegro to raczej porażka, a bez szyby raczej słabo się jeździ w dalsze trasy.

 

Gdyby ktoś miał do sprzedania pokrywę zegarów do VF1100C chętnie kupię, bo mam niestety pękniętą i zaczyna mnie to drażnić

 

Apropos, tarczę tylnego koła sprawdzałem i jest OK

 

Dzięki i pozdrowienia

 

Może jest ktoś, kto posiada serwisówkę i instrukcję do Madzi 1100 (84r), bo znalazłem parę rzeczy, których nie mam gdzie sprawdzić (najlepiej byłoby po angielsku, bo to jedyny język obcy z którym sobie radzę).

 

Dzięki z góry za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honda VF 750C rok:1983 RC092100147 4 cylindry 63 kW jaki potrzebny jest olej silnikowy i rodzaj filtra. Co sie dzieje gdy przy dłuższej jeżdzie zaczyna cos wyc z prawej strony w silniku jak byc cos tarło??

 

Filtr oleju Hiflo HF202, olej moze byc motul 5100.

Jak wyglada to wycie? Przez forum raczej nie da sie tego ustalic. Ewentualnie mozesz nakrecic film i wrzucic na youtube.

Jaki przebieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...