Skocz do zawartości

Ile biorą Wam fury oleju??


Rekomendowane odpowiedzi

JA kiedys zaniedbałem kontrole poziomu oleju, i pewnego dnia przed trasa wspomniało mi sie ze wypadało by sprawdzic jego poziom.....Do prawidłowego poziomu na bagnecie musiałem wlac ponad 1.5 litra. wstyd :notworthy:

Nie no oczywiście poziom Oleju trzeba kontrolować ,bo może się zdarzyć ,że peewnego dnia będzie bidusia. :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie spalanie oleju zależy od stylu jazdy... a że lekkiej ręki nie mam... to spalanie przedstawiało sie tak jak następuje:

- ZZR 1100 rok94 70 tys km. ok. 1l/1000km

-Transalp rok 98 40 tys.km. ok. 0,5l/1000km

-cbr600f rok 93 60 tys km. nie stwierdzono ubytków

-TL1000R rok 2002 20tys. km ------//-------

-KLV 1000 rok 2004 22tys. km -------//-------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mówię wam, że olej spływa i ubywa go w okienku po kilku dniach, nie wiem czym, to jest spowodowane, może taka konstrukcja silnika :P Wujek też tak ma w swojej ZZR 1100. Teraz wiem, że miarodajną kontrolę oleju można przeprowadzić po jednym dniu od jazdy, później olej znika z okienka i wygląda tak jak by go brakowało, co nie jest zgodne z prawdą. Przechylać motocykla przed kontrolą poziomu oleju nie mam zamiaru, ponieważ w ten sposób, zalewa się szkiełko i można mieć przez krótką chwilę nawet maksymalny stan :buttrock: W instrukcji napisane jest jak wół, sprawdzać w pozycji pionowej.

czegoś nie rozumiem... sprawdzasz olej na rozgrzanym silniku czy po kilkudniowym postoju na zimno? Jeśli na zimno to się nie dziw że po kilku dniach poziom Ci spadnie. IMHO gdybyś robił to zgodnie z procedurą, czyli dobrze rozgrzał silnik, później go odstawił na kilka minut i dopiero sprawdzał nie było by problemu.

 

 

 

A odnośnie tematu głównego to moja KZ 750 bierze w zależności od nieznanego czynnika w przedziale 200-300ml na 1000km. To chyba dobry wynik jak na 25letnią R-czwórkę chłodzoną powietrzem. :biggrin:

Edytowane przez gawlik.bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czystej ciekawości pytam... Wiadomo, motocykle biorą i brać będą(jak się kręci to muszą:icon_mrgreen:) Ciekawi mnie jednak jak to wygląda u Was?? Podajcie może marke motocykla i typ, rok oraz przebieg no i ilee bierze na 1000km!! Pozdrawiam.

 

Ja zaczne- Honda VF1000 F2, `87r, 80Tkm, spala 0,3-0,5l/1000km (nie dymi)

 

Witam może każde moto bierze olej, jednak w mojej cbr 900 rr z rocznika 94 oleju nie ubywa w ogóle. Możliwe że są to ilości śladowe, których nie jestem w stanie zauważyć. W mojej mam najechane 44 tysiące, więc przebieg już nie taki mały. Dodam jeszcze tylko, że dymka nie puszcza nawet przy odcinaniu na postoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak! ZX900 tak samo "gubi olej", po czym okazuje się, że jest go za dużo. Chyba na prawdę za dużo sake japońce wypili i wyprodukowali jakieś cudo Ruszam (ruszałem, teraz konik zepsuty czeka na rewitalizację) jest minimum. Po dwóch dniach maksimum, po czym po tygodniu np. pół okienka. W tych większych silnikach Kawasaki to chyba norma. Kiedyś mnie to martwiło...

Mam to samo, sprawdzam olej w dwie osoby, motocykl na kołach nie na centralnej podstawce.

Wlewam 4 litry oleju i do następnej wymiany nic nie dolewam, zużycie jest bardzo małe.

GPz 900R-85r ma przebieg 80 000km, olej wymieniam, co 8000-10000km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KLR 650 przed remontem nawet 0.5 L na 100 km - po remoncie zrobilem jakies 600 km i nie dolalem ani grama :buttrock:

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muj poprzedni sprzet gs 550E z 80r. bral 1litra na tysiac mial nawiniete 90 tys a moze 190 kto wie. ale dawal rade pewnie do dzis gdzies kula sprzet nie do zaj...a

ten sezon przelatalem GPZ 600 z 88 r miala nawiniete pod 85 tys powiem z czystym sumieniem ze przez caly sezon (zrobilem nia jakies 7 tys) nie dolalem ani grama a niemiala lekko pod moja reka. ( a mówią ze to nieudany model)

NA GAZIE!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Moja CB 250 z przebiegiem 41tys., po 300 km na ssaniu(zaciął się tłoczek ssania) wypiła 0,5 litra. Po usunięciu usterki, 50-100ml po przejechaniu 1,5tys. km. Chyba nieźle.

Edytowane przez robik64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...