Skocz do zawartości

Polskie motocykle


Pimpek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

to ost slyszalm cos takiego-

 

2suwy np. komarki, ogarki, gdy zamiast cewki da sie ziemniaka czy ogorka kiszonego ma jezdzic. dla mnie to juz calkiem bujda :flesje:

 

ktos o tym slyszal?

Gosia małe sprostowanie. Nie w dwusuwch tylko we wszystkich silnikach i nie zamiast cewki, tylko zamiast kondensatora. O ogórku nie słyszałem i raczej to nie zadziała, a ziemnia sprawdza się na 100% ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia małe sprostowanie. Nie w dwusuwch tylko we wszystkich silnikach i nie zamiast cewki, tylko zamiast kondensatora. O ogórku nie słyszałem i raczej to nie zadziała, a ziemnia sprawdza się na 100% ;)

To już co innego.. gdzies mi sie już obiło o uszy, ale nie próbowałem, bo co będzie jak ziemniak zgnije. :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zgnije to wymienic. ;)

 

slyszalm "zamiast cewki" a nie kondesatora.

 

No tak kartofel da ci iskre. Pomyśle logicznie.

Kartofekla wkłądało sie zamiast kondensatora ale to już ekstremalne przypadki. Nie wiem czy ktoś jeździł na tym ale ponoć do domu można było jeszcze dojechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak kartofel da ci iskre. Pomyśle logicznie.

Kartofekla wkłądało sie zamiast kondensatora ale to już ekstremalne przypadki. Nie wiem czy ktoś jeździł na tym ale ponoć do domu można było jeszcze dojechać.

Tak masz rację jakąś odległość szło przejechać, chć silnik nie chdził najładnie, ale aby było śmieszniej to do tego celu lepiej nadawałą się żaba (mam nadzieję, że Animalsi mnie nei dopadną)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

co do zdolności "kondensowania" ładunku elektrycznego przez żabę, kiedyś był nawet na ten temat artykuł w "Motocyklu".

Mnie ciekawi inny "mit lub prawda" - czyli słynne debowe tłoki...

Próbował ktoś lub się zetknął w praktyce z tym "zjawiskiem"?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słysze że -W-F-M-ki miały problem z 2 biegiem. Prędzej WSKa 175. Ja osobiście tego nie doświadczyłem w swoim motorze (WFM).

co do drewnianych tłoków to będąc u mechanika motocyklowego zastałem go przy regulacji vn 800.Własciciel vn-ki opowiadal ze jako jeden z pierwszych ludzi w lublinie sprowadzał moto z zagranicy i kiedys sprowadzil jakos starą cb-ke która chodziła na 3 cylindrach regulacje nie pomogły dopiero zdjęcie cylindrów odsłonilo ze 4 tłok wykonany jest z ...drewna:D. A co do Polskich moto to prawdą jest napewno to że

-komar to bardzo pokorny motorower;) jak o niego zadbasz to Ci będzie dłuugo służył

-W zawieszeniu przednim od SHL(wahacz pchany) nalezy zawsze sprawdzać czy nie ma luzów na mocowaniach teleskopów z wachaczem.(Mój ojciec przełożyl przednie zawieszenie od SHl-ki do Kobuza, niestety zawieszenie miało luzy o których piszę i przy wejsciu w zakręt z prędkoscią 90km/h motocykl mial tendęcje do "wstawania" gdy się go pochylało w zakręcie i takim to sposobem Kobuz mojego ojca poszedł na złom, jemu na szczescie nic;])

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obalam mit ze romet ogar 200 to totalna padaka :clap:

moj przepyrkal bez awarii juz ok 1500 km, bo nie licze takich pie**ol jak spadniecie lancucha czy przepalone zarowki... no dobra, zlamal mi sie tylny amortyzator.. ale tylko jeden... drugi jest w 100% sprawny i jechac sie da :icon_evil:

 

btw. wie ktos czy to zwykla spawarka pospawam? mowie o tej takiej pseudoaluminiowej czesci

 

aha - mimo szczerych checi nie potrafie zatrzec tego sprzetu.. leje mu orlenowski semi-synt, stosunek 1:30 albo troche mniej, jezdze zawsze na pelnym gazie na max obrotach (fakt, lyka 6 litrow, no ale za moc sie placi :biggrin: ) i jedzie... wiatr we wlosach, w oczach lzy, a na liczniku czydzieści czy :biggrin:

 

p.s.

dobry temat, tylko mam prosbe, nie rozpisujcie sie po 20 postow nt jednej usterki (tak jak to bylo na 2 stronie o junaku) bo sie slabo to czyta.. najlepsze sa krotkie wtracenia, najlepiej owiane jakas barwna historyjka :biggrin:

Edytowane przez thefex

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...