Skocz do zawartości

Do moderatorów !!


pepe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poniżej cytuję kilka postów z tego forum, noszącego podtytuł "porady prawne" Osobiście uważam, że zgoda na istnienie takich pytań nijak się ma do idei tego forum i powinny być one z niego eliminowane z przyczyn oczywistych.

 

"Ma ktoś namiary na jakichś rzeczoznawców najlepiej z Wrocławia lub okolic? Potrzebuję zarejestrować 80 ccm na 50 ccm Proszę o pomoc ..."

 

"Witam, posiadam motorek 80ccm i chcialbym zarejestrowac go na motorower bo smieszna sprawa jest miec prawko na takiego bzyczka:) a motor niestety zarejestrowany w PL czy daloby rade zalatwic papier o zmianie cylindra na 50ccm, pozniej isc z tym na stacje i ostatni krok -> zarejestrowac na 50ccm? jesli ktos ma znajomego rzeczoznawce to bardzo prosze o kontakt (bo wlasnie chyba taki czlowiek jest potrzbny do wystawienia tego kwitka) pozdrawiam..."

 

"Więc jak w temacie chcę kupić 125 crossa albo ściga z zagranicy (sprowadzony) czy może mi ktoś powiedzieć co trzeba zrobić żeby zarejestrować 125ccm na 50ccm. Jakieś kryzy czy co? Jak tak to dokładniejszy opis. Mile widziane cytaty z kodeksu. Z góry THX."

 

"Witam, mam Honde NS-1 (80ccm) zarejestrowana w Polsce na motocykl. Czy da sie ja jakos przerejestrowac na motorower? I jesli tak to jak to zrobic?

Z gory dzieki za odpowiedzi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

innymi słowy: całkowity zakaz udzielania porad "prawnych" w sytuacji, kiedy użytkownik forum ma zamiar łamać / łamie prawo obowiązujące w tym kraju

 

jestem za, inicjatywę popieram. powiem więcej: ze względu na silny brak poszanowania prawa w polsce proponuję również zamieścić w regulaminie punkt mówiący o tym, że jeśli za takie postępowanie grozi 1/ upomnienie, w przypadku powtórzenia sytuacji 2/ usunięcie z forum

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za usuwaniem takich postów! Prawo, jakiekolwiek by ono nie było, nie jest po to żeby je łamać. Jeżeli choć kilka osób nie złamie go, bo nikt tu mu nie "pomógł" to :) dla Forum i jego Użytkowników

Pozdro

Edytowane przez Kaszpir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się aż tak w szczegółach na kwestiach prawnych wpisów zacytowanych przez pepe ale jeśli rzeczywiście autorzy proszą o pomoc w niezgodnym z prawem obejściu przepisów - to oczywiście takie posty powinny być usuwane. Albo przynajmniej powinna być blokowana możliwość dopisywania z informacją, dlaczego tak zostało zrobione - wtedy jeśli ktoś będzie szukał o tym informacji to może powstrzyma go to od tworzenia nowego wątku, który trzeba będzie znów zablokować lub wykasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu popieram moich przedmówców: jeżeli ktoś szuka sposobu na złamanie prawa, oszustwo, to nasze 4um chyba nie jest miejscem, gdzie taką "porade prawną" mógłby uzyskać.

Natomiast jeżeli ktoś już z większą lub mniejszą premedytacją (np. niezatrzymanie się do kontroli drogowej)złamał prawo, i jest gotów ponieść tego konsekwencje, to można mu pomóc je zminimakizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojoj jacy wszyscy się zrobili nagle święci (jak byliście młodzi to nie było czegoś takiego jak 50/80 i teraz chyba zazdrościcie ;) )...

 

w tym przypadku: NIE WIDZĘ NIC ZŁEGO W REJESTROWANIU 80 NA 50 I PYTANIACH JAK TEGO DOKONAĆ

 

lysy600

czyli dzielisz łamiących prawo na dobrych (ktorym trzeba pomagać, bo to w sumie dobrzy ludzie i nie wiedzieli co czynią) i złych (tych, których sprawy cię nie obchodzą, ponieważ niemógłbyś znaleźć się w ich sytuacji)....

Ciekawe, czy gdyby ktoś po pijaku zakosił ci sprzęt, który rozbiłby potem na drzewie, a po wytrzeźwieniu wyraził skruchę i przeprosił, czy byś oponował za zminimalizowaniem kary i pomagałbyś mu w sądzie....

 

P.S. oczywiście, gdyby ktoś chciał np.: spytać jak zarejestrować trefne moto to trzeba takie posty usuwać natychmiast, ale jeśli sprawa dotyczy pojazdu, któremu bliżej do motoroweru, niż motocykla, to czemu nie :banghead:

 

pozdro!

Edytowane przez czmiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czmiel'u!

Jak miałem 13 lat, to byłem młody i ... i chciałem jeździć bez prawka, ale ktoś mi to wyperswadował...

 

A w sytuacji takiej oto:

Kolo bez prawka na motorowerze 80/50 łoji w ciebie centralnie. Kasuje Ci moto. Ktoś stwierdza, że to nie był jednak motorower, ubezpieczalnia stwierdza, że kolo nie ma uprawnień do prowadzenia motocykla, zgodnie z ustawą nie wypłaca odszkodowania, zostajesz sam na sam z kolesiem, któremu pomogłeś zarejstrować 80 na 50 bo mu sie nie chciało robić prawka, albo mu je zabrali (wiadomo za co)

 

a mnie nie chodziło o przestępców, a o tych, co popełnili wykroczenia na drodze, ale może nie napisałem tego zbyt jasno. Moja wina...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

No tak, podzielam opinię, będziemy wywalać. Jednak jest nam niezbędna pomocy tych, którzy znają prawo oraz przepisy i mogą doradzić, co jest w porządku, a co pachnie lewizną. Jak będziecie dawać znać, że coś w temacie jest nie tak, to będziemy działać.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, żeby ktoś sprawdził pojemność po takim zdarzeniu (chociaż jest to możliwe, ale chyba mało prawdopodobne).

Sam przyznajesz, że jak miałeś 13 chciałes latać bez prawka, także chyba rozumiesz te dzieciaki, ja jeździłem akurat 50/116 i jakoś obyło się bez szkód, byłem w miarę rozsądny. Pamiętam także, jak musiałem sprzedać mojego pierwszego japończyka, bo właśnie nikt nie chciał go zarejestrować na 50 (a było to sliczne GT80L). Wszyscy macie takie zdanie, ponieważ wiecie, że was już nie czeka konieczność jazdy motorowerem (swoją drogą ciekawe, czy gdyby ktoś z was stracił na jakiś czas prawko i musiał jeździć 50, to jaką pojemność by sobie sprawił...), spróbujcie się postawić w sytuacji takich małolatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czmielu , w nawiązaniu do Twoich postów: czy możesz podać granicę, do której mamy stawiać się w sytuacji takich małolatów? Nie widzisz nic złego w rejestrowaniu 50 na 80 ccm, a w jakich działaniach "tych małolatów" zaczynasz widzieć coś złego? Podałem przykład pytania o 125 ccm na 50, czy to też jest OK czy nie? Ciekaw też jestem, juz tak bardziej ogólnie, czy w innych działaniach też mamy być tacy tolerancyjni? Napad na bank jest be, ale rąbnąć babci 50 zł będzie OK? bo dzieciak nie ma na lody?

Co do porad komuś, kto uciekał przed policją, to on nie pytał się zanim to zrobił jak uciekać ,żeby go nie złapali. Przyznał się, że walnął głupotę i pytał co dalej. Każdy ma prawo do obrony, dużo gorsi też. Zupełe czym innym jest szukanie porady jak zrobić przekręt, nawet taki malutki jak 50 ccm

 

PS

jazda motorowerem nie jest koniecznoscią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek_moto

jazda motorowerem nie jest koniecznoscią

 

IMO poszukiwanie porady jak zarejestrowac 80 na 50 nie jest niczym zlym.

Nie od dzis wiadomo, ze przepis mowi o pojezdzie ktorego konstrukcja uniemozliwia przekroczrenie predkosci 45 km/h.

Z tego co mi wiadomo, przepis tez nie rozroznia jednostek cztero i dwusuwowych.

Takze sam przepis (jak zwykle w Polsce) jest dziurawy ...a zadawanie pytan nie jest lamaniem prawa - a proba zaspakajania ciekawosci.

 

Z drugiej strony rozumiem podejscie pepe ...ale nie usuwalbym tych postow. (przynajmniej nie tak perfidnych jak np: rejestrowanie AF1 125 na 50 ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czmielu , w nawiązaniu do Twoich postów: czy możesz podać granicę, do której mamy stawiać się w sytuacji takich małolatów? Nie widzisz nic złego w rejestrowaniu 50 na 80 ccm, a w jakich działaniach "tych małolatów" zaczynasz widzieć coś złego? Podałem przykład pytania o 125 ccm na 50, czy to też jest OK czy nie? Ciekaw też jestem, juz tak bardziej ogólnie, czy w innych działaniach też mamy być tacy tolerancyjni? Napad na bank jest be, ale rąbnąć babci 50 zł będzie OK? bo dzieciak nie ma na lody?

Co do porad komuś, kto uciekał przed policją, to on nie pytał się zanim to zrobił jak uciekać ,żeby go nie złapali. Przyznał się, że walnął głupotę i pytał co dalej. Każdy ma prawo do obrony, dużo gorsi też. Zupełe czym innym jest szukanie porady jak zrobić przekręt, nawet taki malutki jak 50 ccm

 

PS

jazda motorowerem nie jest koniecznoscią

 

Moje 3 grosze: uważam, że wspaniali młodzi ludzie jeżdżacy na skuterach i tak stanowią spore utrapienie nawet przy 50ccm i małej mocy. Brakuje im zazwyczaj wyobraźni i odpowiedzialności zwłaszcza jeżeli sami na skuterek nie zarobili. Miałem kilka sytuacji ze skuterkami - nawet wczoraj jeden z takich baranków wyprzedził mnie wieczorem z prawej strony na dwupasmówce. Jechał za mną a ja zmieniałem pas na prawy - kulturalnie sygnalizując kierunkiem. Jechałem wolno (45 km/h) wsłuchując się w tłoki swojego V2 ;), chyba pomyślał, że jestem jakiś "powolny" i dał gazu mijając mnie z prawej. Nawet się zastanawiałem czy go nie złapać i wyjaśnić pewne sprawy ale zrezygnowałem :banghead:. Jak bym pomógł takiemu młodemu zapaleńcowi zarejestrować np. 125ccm jako 50 to w końcu zrobiłby komuś krzywdę.

Jetem za wywalaniem takich postów z ostrzeżeniem.

 

Szacuneczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO poszukiwanie porady jak zarejestrowac 80 na 50 nie jest niczym zlym.

Nie od dzis wiadomo, ze przepis mowi o pojezdzie ktorego konstrukcja uniemozliwia przekroczrenie predkosci 45 km/h.

Z tego co mi wiadomo, przepis tez nie rozroznia jednostek cztero i dwusuwowych.

Takze sam przepis (jak zwykle w Polsce) jest dziurawy ...a zadawanie pytan nie jest lamaniem prawa - a proba zaspakajania ciekawosci.

 

Z drugiej strony rozumiem podejscie pepe ...ale nie usuwalbym tych postow. (przynajmniej nie tak perfidnych jak np: rejestrowanie AF1 125 na 50 :banghead: )

 

USTAWA

z dnia 20 czerwca 1997 r.

Prawo o ruchu drogowym

 

46) „motorower” - pojazd jednośladowy lub dwuśladowy zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemności skokowej nieprzekraczającej 50 cm[3], którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h;

 

A tak przez ciekawość, gdzie dostanę tanio Glocka? oczywiście bez rejestrowania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jak najbardziej jestem za tym, aby posty dotyczące porad JAK ZROBIĆ PRZEKRĘT były tropione.

Choć może nie od razu usuwać lecz wyjaśnić zagrożenia pochodzące od wykonania jakiegoś przekrętu i zamykać temat (bardzo dobrze zrobił to łysy600: Kolo bez prawka na motorowerze 80/50 łoji w ciebie centralnie. Kasuje Ci moto. Ktoś stwierdza, że to nie był jednak motorower, ubezpieczalnia stwierdza, że kolo nie ma uprawnień do prowadzenia motocykla, zgodnie z ustawą nie wypłaca odszkodowania).

Coby nastolatkowie mieli okazje coś wchłonąć do czapki

Edytowane przez sebastian zg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...