Skocz do zawartości

Czy warta jest coś Yamaha MT03?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 miesięcy temu...

Kumpel chce kupić Yamahę MT03. Odwodzę go od tej decyzji jak moge, ale uparł się jak osioł. Czy ten sprzęt jest coś warty? Ma trochę małą moc jak na szosówkę. A może ktoś tym jeździł i ma doświadczenie.

Prosze o wrażenia z jazdy i opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrazeniami z jazdy nie moge sie podzielic, gdyz nie jezdzilem, nie moge ani doradzic czy zakupic czy nie. pomoca sluze jedynie tym, ze w ŚM nr2(148)luty2006 jest opisana,(rozpisał sie o niej chlopak) no i Szymon Dziawer troche z niej wyciskał :icon_mrgreen: .. fakt te 45 KM jak na taki motor to troche zamało. pozdrawiam piotrek ! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Moge powiedziec cos o tym motocyklu bo mialem przyjemnosc nim pojezdzic troszke i doszlem do tych samych wnioskow do jakich doszly chlopaki z FAST BIKE'a. Jezdzi sie tym bardzo specyficznie co nie znaczy ze nieprzyjemnie. Pozycja za kierownica jest nadzwyczaj wygodna dosc szeroka kanapa z dobrze dobrana twardoscia, przednie kolo jest bardzo mocno schowane do srodka prawie go nie widac z pozycji kierowcy i ma sie wrazenie ze zaraz ten "konik" wyrzuci nas z siodla, aczkolwiek bardzo sie to przydaje przy wjezdzaniu na krawezniki i inne nierowosci ktore mozna spotkac w miejskiej dzungli. Jesli chodzi o silnik to jednocylindrowka z (sic!) podwojnym wydechem, ktorego dziek naprawde poraza swym niskim basowym tonem ( jak subwoofer). Co prawda moc rzedu 43 konikow nie powala, ale tylko na pierwszy rzut oka. Bardzo dobrze ciagnie juz w dolnym zakresie obrotow. Co prawda zakres obrotow niejest tak duzy jak w japonskich 4 rzedowkach bo zakres obrotow uzytecznych to 3 - -7 tys obrotow ale jest w pelni wykorzystywalny nawet dla niezbyt doswiadczonego jezdzca. Hamulce swietnie wywiazuja sie ze swojej roli podobnie jak zawieszenie. Teraz cytat z fast bike'a " MT-03 ma byc przyjemnym w eksploatacji i komfortowym, latwo sie prowadzacym sprzetem skierowanym do starch wyjadaczy jak rowniez dla poczatkujacych swirow. Taki z cala pewnoscia jest. Jesli kolega chcialby wiecej opinii i informacji (bo to co napisalem to bardzo skrotowe opisanie tego super sprzeta) to odsylam go do lektury artykulu z magazyny FAST BIKE POLSKA nr 3 maj/czerwiec 2006.

Pozdr

SUPPORT 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, 45KM to zdecydowanie za mało :wink: Jak już stwierdzono w innym wątku, poniżej 130KM to obciach na ulicę wyjeżdżać :icon_mrgreen:

 

Po pierwsze, warto spojrzeć nie tylko na moc maksymalną, tylko na krzywą przebiegu mocy i momentu obrotowego - to mówi więcej o faktycznych możliwościach motocykla.

 

Po drugie, to jest singiel, więc moc dostępna jest już od niskich obrotów i nie trzeba zbijać 4 biegów w dół, żeby moto zaczęło się rozpędzać. W miejskich zakresach prędkości oznacza to w praktyce lepsze osiągi, niż w przypadku przeciętnej szosowej 600tki z 4 garami.

 

Po trzecie to nie jest motocykl na tor, tylko do rekreacyjnej jazdy. Parametry te same co w bardzo zbliżonych F650GS czy XT660 - oba te motocykle na zachodzie bardzo dobrze się sprzedają (szczególnie beemka), więc aż tak złe raczej nie są :icon_mrgreen:

 

Moto ma się podobać i dawać frajdę. Nie potrzeba do tego zawrotnej mocy silnika. Ten silnik ma moc wystarczającą do poświrowania w mieście i na górskich winklach (byle bez pasażera), ale jednocześnie na tyle małą, że można skupić się na jeździe, a nie na cedzeniu gazu i obserwowaniu prędkościomierza. Singiel ma tu też ten plus, że nie trzeba mieszać biegami. Słowem - czysta radocha.

 

Ps. Czy Tobie w XTku tak bardzo brakuje mocy?

Edytowane przez CosmoSquig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu mówie że nie jeździłem ale ztcw o motocyklach to nie kupował bym tego sprzęta dlatego że:

 

1. jeśli już singiel do jazdy po mieście to raczej sm drz400 lekki i zwinny

2. jesli już singiel do dalszych wypadów, w dodatku yamaha to raczej xt sm , ten sam silnik (nie jestem pewien),roznica w cenie zadna (wg cennika mmp 500pln)

3. albo jeszcze co innego np sv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu mówie że nie jeździłem ale ztcw o motocyklach to nie kupował bym tego sprzęta dlatego że:

 

1. jeśli już singiel do jazdy po mieście to raczej sm drz400 lekki i zwinny

2. jesli już singiel do dalszych wypadów, w dodatku yamaha to raczej xt sm , ten sam silnik (nie jestem pewien),roznica w cenie zadna (wg cennika mmp 500pln)

3. albo jeszcze co innego np sv.

Witam.

Motocyle o ktorych piszesz to z tego co wiem o bardziej enduro i cross niz moto do jazdy po miescie. Wlasnie do jazdy po miescie jest stworzony MT-03. Ja mysle ze chcesz zeb kumpel mial ten sam typ moto co ty dlatego nakrecasz go na w/w motocykle. MT-03 jest naprawde bardzo przyjemnym motocyklem i jesli ktos sie na niego uparlto dobrze niech kupuje ma to byc moto dla niego zeby mu sprawialo frajde. A i tak na boku: moto naprawde wzbudza zainteresowanie, szczegolnie jesli mam jeszcze handbary zamontowane :wink:

Pozdr

SUPPORT 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Czy Tobie w XTku tak bardzo brakuje mocy?

 

Dziękuję za odpowiedzi. Śledziliśmy je na biżąco razem z zainteresowanym kumplem i każdy kolejny post zbliżał go do decyzji. Teraz już sprzęt kupiony - moim zdaniem niestety.

W XT brakuje mi mocy tylko na szosie, a właściwie autostradzie. W szutrach i lasach wcale nie. Ale to jest problem - MT03 nadaje się tylko na szosę i obawiam się, że nowy motocykl za kupę kasy będzie do wymiany za sezon. Nie ze względów technicznych, ale z powodu osiągów. Może nie mam racji, ale tak sądzę.

Namawiałem kolegę do bardziej profilowango srzętu. Jeśli już ma sie meczyć z niedogodnościami singla, to niech chociaż kupi enduraka i wpadnie czasem na polną drogę. A jak ma zamiar jeździć po mieście i w niewielkie trasy, to lepszy będzie dość lekki motocykl dwu- albo czterocylindrowy, chłodzony cieczą i z owiewkami. A tak to kupił wibrator, który nie chroni od wiatru (przy 130 km/h zwiewa pewnie z siodła) i nadaje sie tylko do miasta.

 

Mimo wszystko jak trochę nim pojeździ to dam znać jakie są wrażenia - może to zainteresuje kolejnych potencjalnych amatorów singla-golasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuję za odpowiedzi. Śledziliśmy je na biżąco razem z zainteresowanym kumplem i każdy kolejny post zbliżał go do decyzji. Teraz już sprzęt kupiony - moim zdaniem niestety.

 

GRATULACJE. Piekna maszynka.

Brak mocy? Napisz o wrażeniach, podejrzewam że zabawy jest nie mniej niż z XXa :)

 

PZDR

J

 

Dziękuję za odpowiedzi. Śledziliśmy je na biżąco razem z zainteresowanym kumplem i każdy kolejny post zbliżał go do decyzji. Teraz już sprzęt kupiony - moim zdaniem niestety.

 

GRATULACJE. Piekna maszynka.

Brak mocy? Napisz o wrażeniach, podejrzewam że zabawy jest nie mniej niż z XXa :)

 

PZDR

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był kiedys na 4um taki miły temat ze 50 KM jest w pełni wystarczajace na miasto jesli ktos naprawde potrafi je wykorzystac, mysle ze 45 KM da rade, a i na tasie sobie poradzi.

Sam mam 50 KM w czterech garach i jakos nie czuje palacej potrzeby zmiany moto bo jest niewystarczajaco mocne, natomiast moment przy niższych obrotach by sie przydał.

Dodam ze 70% mojej jazdy to Warszawa reszte to rekraacyjne wyprawy na zloty i wypoczynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Odgrzebuję temat.

Inhalt, i jak - kolega zadowolony? Jak się MT-03 sprawuje?

A może pojawili się inni użytkownicy i się wypowiedzą? :buttrock:

Cena tego motorka spada. Nowy można już w salonie dostać za 25-26 tys. :buttrock: Więc na przyszłą jesień może być jeszcze tańszy... i kto wie :)

Odezwijcie się, ujeżdżacze MT-ka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odgrzebuję temat.

Inhalt, i jak - kolega zadowolony? Jak się MT-03 sprawuje?

A może pojawili się inni użytkownicy i się wypowiedzą? :smile:

 

MT03 kolegi jest już do sprzedania. Co prawda twierdzi, że jest zadowolony z motocykla i cieszy się, ze go miał, ale jak widać na długo nie wystarczył. Tego i ja się obawiałem i dlatego odradzłem kumplowi. Ciekaw jestem co teraz wymyśli.

Z wrażeń mogę tylko zacytować użytkownika, że "mozna tym sprzętem jechać naprawdę szybko jak na golasa i do tego singla".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witajcie, mam możliwość zakupu takiego motocykla rp. 2008 pochodzącego od polskiego dealera po pierwszym właścicielu - naprawdę bezwypadkowy w dość atrakcyjnej cenie. Nie ukrywam ,że nie należę do miłośników tego typu motocykli (mimo ich niewątpliwych zalet i pewnego uroku) i chcę się zorientować czy jest popyt na ten model na rynku? Jeśli go kupię to tylko w celu dalszej odsprzedaży. Będę wdzięczny za wszystkie Wasze opinie.

Edytowane przez marrio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam możliwość zakupu takiego motocykla rp. 2008 pochodzącego od polskiego dealera po pierwszym właścicielu - naprawdę bezwypadkowy w dość atrakcyjnej cenie. Nie ukrywam ,że nie należę do miłośników tego typu motocykli (mimo ich niewątpliwych zalet i pewnego uroku) i chcę się zorientować czy jest popyt na ten model na rynku? Jeśli go kupię to tylko w celu dalszej odsprzedaży. Będę wdzięczny za wszystkie Wasze opinie.

 

Wszystko zależy od ceny. Generalnie niezbyt dużo widuję na ulicy tych sprzętów, to może być pewna sugestia.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...