Skocz do zawartości

Oleje Orlenu do motocykli


MadMax997
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, Jacek j napisał:

Witam używam olej orlen rider 10w40 osiem lat w dwóch motocyklach kawasaki vn 1600 i suzuki vs 800 żadnych problemów oba motocykle przejeżdżają w sezonie około 8000km różnicą pomiędzy motule który był wcześniej to lepiej działająca skrzynia biegów. 

Jaki przebieg mja te sprzety ?  Moj ojciec przy sprzedazy auta dodal niwemu wlascicielowi 5 l Castrol GTX ( w roku 1981 ) 

Przy nasteonej wymianie wlasciciel stwierdzil, ze zachodni olej jest za drogi i wymienil na polski. Auto mialo cos kolo 120 000 km byl o Opel Kadett 1,1 z pancernym silnikiem ( na tamte czasy ) Przy 130 000 km, niwy wlasciciel musial robic szlif silnika, pewnie krecil do odcinik i nie wymienial koope lat !  🤣

Nigdy nie shanilem sie zalaniem a nawet dodaniem polskiego oleju do jakiegokolwiek silnika. 

Moze i sie nie znam, ale za biedny na experymenta jestem 🤣

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ks-rider napisał:

Nigdy nie shanilem sie zalaniem a nawet dodaniem polskiego oleju do jakiegokolwiek silnika. 

Nie wiem co to znaczy "shanilem" bo nie ma takiego słowa ani w polskim ani niemieckim słowniku. Więc nie wiem, jaki ty język znasz dobrze bo raczej żadnego z tych dwóch?🤣

Co do tematu. Jeżeli olej posiada wszelkie normy, dopuszczające do danego silnika to niczym się nie rózni od innych mniej lub bardziej znanych. Natomiast porównywanie jakości oleju sprzed 40 lat, to nie ma sensu nawet komentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jonaszko napisał:

Nie wiem co to znaczy "shanilem" bo nie ma takiego słowa ani w polskim ani niemieckim słowniku. Więc nie wiem, jaki ty język znasz dobrze bo raczej żadnego z tych dwóch?🤣

Co do tematu. Jeżeli olej posiada wszelkie normy, dopuszczające do danego silnika to niczym się nie rózni od innych mniej lub bardziej znanych. Natomiast porównywanie jakości oleju sprzed 40 lat, to nie ma sensu nawet komentować.

Podobno madrej glowie,dosc po slowie.....

Parametry byly i 40 lat temu podobne i nijak sie to mialo do .....

Dzisiaj jest wcale nie inaczej, porownaj sobie wyniki testow na scieranie przy uzyciu roznych olejow.

 

Olej to nie tylko olej ale i adivy, szkoda, ze tego nie wiesz !  

 

 

🙂

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno madrej glowie,dosc po slowie.....
Parametry byly i 40 lat temu podobne i nijak sie to mialo do .....
Dzisiaj jest wcale nie inaczej, porownaj sobie wyniki testow na scieranie przy uzyciu roznych olejow.
 
Olej to nie tylko olej ale i adivy, szkoda, ze tego nie wiesz !  
 
 

Gdybyś znał polski, to byś przeczytał , co napisałem wyżej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KS ... prezentujesz typowe poglądy/postrzeganie polonii z USA która wyjechała stąd w `80tych albo jeszcze wcześniej i na tym etapie tkwią do dzisiaj w przekonaniu że u nas dalej skansen i słońce motykami przepychają bo oni taką Polskę opuszczali i taką pamiętają.

Dzisiejsze polskie oleje na prawdę nie odbiegają od obecnych standardów olejowych świata i nie mamy czego się wstydzić nawet lejąc takie marki jak Lotos czy Orlen. A mamy na prawdę dobre marki olejowe jak RevLine czy Specol.

Edytowane przez Piasek80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby niektórzy się dowiedzieli gdzie jadą bazy olejowe produkowane w Orlenie w Płocku to dopiero by doznali szoku. Z orlenowskich olejów bazowych korzysta połowa marek olejowych, które są na półkach w sklepie. Albo i więcej. I nie są to żadne zasłyszane informacje tylko sam to woziłem jak przez kilka lat jeździłem cysterną chemiczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Qadrat napisał:

Gdyby niektórzy się dowiedzieli gdzie jadą bazy olejowe produkowane w Orlenie w Płocku to dopiero by doznali szoku. Z orlenowskich olejów bazowych korzysta połowa marek olejowych, które są na półkach w sklepie. Albo i więcej. I nie są to żadne zasłyszane informacje tylko sam to woziłem jak przez kilka lat jeździłem cysterną chemiczną.

Spoko, sa tycy ktrzy wiedza. Dobry kolega z ktorym od czasu do czasu stzrelam ( expert i perfekcjonista w dziedzinie elaboracji amunicji ma kumpla ktory ma rafinerie 🤣

Aby bylo smiesznie jest dostawca oleju do broni dla Bundeswehr'y.

15 godzin temu, Piasek80 napisał:

KS ... prezentujesz typowe poglądy/postrzeganie polonii z USA która wyjechała stąd w `80tych albo jeszcze wcześniej i na tym etapie tkwią do dzisiaj w przekonaniu że u nas dalej skansen i słońce motykami przepychają bo oni taką Polskę opuszczali i taką pamiętają.

Dzisiejsze polskie oleje na prawdę nie odbiegają od obecnych standardów olejowych świata i nie mamy czego się wstydzić nawet lejąc takie marki jak Lotos czy Orlen. A mamy na prawdę dobre marki olejowe jak RevLine czy Specol.

Piasek, 

tak jak napisalem, za biedny jestem na to aby experymentowac. Jak ktos lubi, czemu nie, jego cyrk i jego malpy.

4 godziny temu, jarenty napisał:

Niestety na temat produktu wypowiada się np. KS czyli osoba, która go nie używała. Lałem do silnika, przekładni, skrzyni oleje rodzimej produkcji i złego słowa powiedzieć nie mogę.

Jak wyzej. Co do przekladni, jak zalejesz kiedys skrzynie krorej revizja kosztuje tak z 5 000 Jurkow, to mozemy pogadac.

Az dziw, ze ludzie zajmujacy sie w PL dynamiczna wymiana oleji w skrzyniach biegow nie korzystaja z rodzimych produktow, ale chetnie dowiem sie dlaczego.

Pozdro

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, ks-rider napisał:

.... Co do przekladni, jak zalejesz kiedys skrzynie krorej revizja kosztuje tak z 5 000 Jurkow, to mozemy pogadac....

Nikt nikomu nie każe stosować takiego czy innego oleju. Ty zwyczajnie negujesz produkt, którego nie używałeś.

A tekst "Dobry kolega z ktorym od czasu do czasu stzrelam ( expert i perfekcjonista w dziedzinie elaboracji amunicji ma kumpla ktory ma rafinerie"

to mam nadzieje, że to żart a nie dowód na coś.

Edytowane przez jarenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, jarenty napisał:

Nikt nikomu nie każe stosować takiego czy innego oleju. Ty zwyczajnie negujesz produkt, którego nie używałeś.

Jarenty, chyba sie nie do konca rozumiemy.

Kazdy z nas ma swoja filozofie. TAk jak pisalem wielokrotnie. Nie zamierzam w moim zyciu przeprowadzac experymentow i szukac produktow zastepczych ( ktore bylyby dla mnie zastepczymi ). 

Po prostu jestem za biedny aby experymantowac. Oleju nie potrzebuje codziennie, gdy sa w promocji jade do sklepu i kupuje

0 W / 30 firmy premium. 

Mam w tym przypadku przeswiadczenie, ze zrobilem dobry zakup. Gdy bywalem w PL zdarzalo sie kupic 

Castrol Magnetic, i tez bylo OK.

Gdybym zyl w PL na pewno nie kupilbym polskiego oleju, bo takie a nie inne jest moje przekonanie.

Tylko tyle i az tyle. A gdy jestem zmuszony robic service to tym bardziej wszelakie problemy z wyborem oleju zostawiam ASO. bo o oni w efekcie koncowym gwarantuja.

Duzo waznuejszym aspektem od oleju jest jego interval wymiany.

pozdro

 

🙂

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ks-rider napisał:

Gdybym zyl w PL na pewno nie kupilbym polskiego oleju, bo takie a nie inne jest moje przekonanie.

Twoje przekonanie i Ok. Szanuje je ale nie upoważnia ono do negowania wartości / przydatności danego produktu, którego się nie zna.

OK. Dziękuję za wymianę opinii.

Edytowane przez jarenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, ks-rider napisał:

Az dziw, ze ludzie zajmujacy sie w PL dynamiczna wymiana oleji w skrzyniach biegow nie korzystaja z rodzimych produktow, ale chetnie dowiem sie dlaczego.

rynek ASB do niedawna w naszym kraju nie istniał zatem nie dziwota że polscy producenci nie oferowali za wiele do smarowania napędów tego rodzaju. A ci co mieli wychodzili jak zawsze z przekonania "działa to nie ruszać bo ktoś tam wymienił i mu skrzynia przestała działać"...

Przemysł, automatyzacja, maszyny budowlane itp, wszystko zazwyczaj przychodzi ze swoim serwisem tak gwarancyjnym jak i po-gwarancyjnym. Ciężko zmienić nawyki. Wiesz jaki jest "cieżki" chłop co mu serwis "fuszem" zalewał traktor żeby go po paru latach przekonać że polski JASOL ma te same parametry a jest 30% tańszy na tym samym opakowaniu ? Klepki pod pokrywą nie dopuszczają myśli że to coś za co przepłacał 200zł na 20L opakowaniu to nie jest płynne złoto a olej taki sam jak ten nasz Polski a często nasz polski miał jeszcze lepsze parametry czy normy kosztując przy tym 400 zamiast 650zł.

Najlepszym przykładem jest tutaj branża moto i odwieczne bicie piany nt. wyższości "edża" nad Lotosem "bo on widział test na jutubie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja schodzi na poziom jaki sprzet jest lepsiejszy, polski Romet czy 20 latnia Japonia.

 

Pozdro dla wsjech 

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...