Skocz do zawartości

Oleje Orlenu do motocykli


MadMax997
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego właśnie kupiłem 4 litry Orlena moto 4t 10W40 za 60zł. Lałem do NTV i przeżyła, do B12 też zaleję.

 

można wiedzieć gdzie tak tanio ?? lany z beczki czy w butelce ?? na allegro jest po 75 zł w butelkach 4l......

 

 

platinum moto 10w40 leje masa ludzi do xr650r (dla niekumatych, dosyć ostre dakarowe hard enduro 61KM z 650ccm singiel, chłodzony wodą, honda :D ) z tym że tam producent nakazuje wymianę co 1000km, z drugiej strony jak ktoś kupuje taki motocykl to raczej nie jeździ nim rekreacyjnie, a nie słyszałem żeby ktoś sie skarżył na ten olej...........

 

a tak przy okazji jak już przy oleju jesteśmy to spytam: czy olej do 4T jak stoi w otwartej butelce to traci właściwości ?? wiadomo 4l jest tańsza niż 2l, więc jak zaleje 2l a reszta postoi sobie 0.5 roku to nic sie nie stanie ??

 

do 2T to za 20 zł kupi sie 1.2l midlanda syntetyka więc nie ma konkurencji :D ofkorz cena w hurcie ale jak ktoś jeździ kosiarką, nie ma dozownika to warto zainwestować bo leci jak woda i zawsze masz zapas a nie frustracja bo jest niedziela i brakło oleju :D

Edytowane przez michoa

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do moto leje castrola, bo taki zacząłem lać i leję już któryś sezon z rzędu, w 1000rr np sie nie sprawdza, sprzęgło zaczęło się lekko ślizgać u 2 gości. Olej orlenowski lałem do CRFy 450 i nie marudziła, a kupiłem przypadkiem na stacji w niedziele, więc nie mam zastrzeżeń. Z resztą po co kombinować żeby zaoszczędzić 20 zł na wymianie w większości przypadków raz na sezon. Oleju z lidla/targowisk/tesco/kerfura itp nigdy bym nie wlał do samochodu/moto, zwyczajnie nie ufam w to co jest w środku.

SUPPORT 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało popularnych olejów nikt nie będzie podrabiał bo się nie zarobi.

 

dokladnie tak jak mowisz dlatego od jakiegoś czasu w warsztacie wszystkim proponujemy tylko dwie marki. ipone i agip. jeszcze nikt nie przyjechał z pretensjami a patrzac na technologie to ubustwiany przez laików motul jest delikatnie mowiąc troche z tyłu ;)

 

Aha i zycze powodzenia tym ktorzy kupują motula i castrola w supercenach na allegro. ostatnio na jednym z chińskich portali znalazlem to cudo po 30zl za 4L :bigrazz: :bigrazz:

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to mixol do harego lejesz :icon_biggrin:

 

 

Nom. Na zimę wlewam trochę do cylindrów. :clap:

 

Mixol 15zł kosztuje ale zapach spalin jest bezcenny.

 

 

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak jak mowisz dlatego od jakiegoś czasu w warsztacie wszystkim proponujemy tylko dwie marki. ipone i agip. jeszcze nikt nie przyjechał z pretensjami a patrzac na technologie to ubustwiany przez laików motul jest delikatnie mowiąc troche z tyłu ;)

 

Aha i zycze powodzenia tym ktorzy kupują motula i castrola w supercenach na allegro. ostatnio na jednym z chińskich portali znalazlem to cudo po 30zl za 4L :bigrazz: :bigrazz:

 

"Każda sroczka swój ogonek chwali"

A w czym ipone i agip są lepsze od np. motula 300v factory line , ktorego jako laik używam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"Każda sroczka swój ogonek chwali"

A w czym ipone i agip są lepsze od np. motula 300v factory line , ktorego jako laik używam ?

 

Motocykl jest Twój i możesz lać co chcesz tylko napisz gdzie w instrukcji obsługi znalazłeś informację o obowiązku stosowania akurat tego rodzaju oleju?

 

Ps."5W-30

 

4-Takt-Motorenöl mit Doppel-Ester-Technologie, speziell für den Rennsport entwickelt. 100 % scherfest, stabiler Öldruck unter allen Betriebsbedingungen.

Übertrifft die Anforderungen von JASO MA & API.

Nasskupplungsverträglichkeit getestet mit JASO T904." ???

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4-stroke engine oil with double ester technology, developed specifically for racing. 100% shear strength, stable oil pressure under all operating conditions.

Exceeds the requirements of JASO MA and API.

Wet clutch compatibility tested with JASO T904

 

Angielski chyba znasz :) T904 to chyba była norma dla skuterów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykl jest Twój i możesz lać co chcesz tylko napisz gdzie w instrukcji obsługi znalazłeś informację o obowiązku stosowania akurat tego rodzaju oleju?

 

Ps."5W-30

 

4-Takt-Motorenöl mit Doppel-Ester-Technologie, speziell für den Rennsport entwickelt. 100 % scherfest, stabiler Öldruck unter allen Betriebsbedingungen.

Übertrifft die Anforderungen von JASO MA & API.

Nasskupplungsverträglichkeit getestet mit JASO T904." ???

 

Używam motula 300v factory line 10 W40 panie Piotrze o takiej lepkości jaką zaleca instrukcja !

Edytowane przez deem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Używam motula 300v factory line 10 W40 panie Piotrze o takiej lepkości jaką zaleca instrukcja !

 

Instrukcja nie zaleca stosowania pełnego syntetyku.

Sprawa druga- ten olej jest polecany przez producenta do silników wyścigowych.

Ale ja napisałem: Motocykl jest Twój i możesz lać co chcesz

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja nie zaleca stosowania pełnego syntetyku.

Sprawa druga- ten olej jest polecany przez producenta do silników wyścigowych.

Ale ja napisałem: Motocykl jest Twój i możesz lać co chcesz

 

W instrukcji można przeczytać wiele ciekawych żeczy, ale tego fragmentu znależć nie mogę.

Sprawa druga -także szosowych,atv i skuterów z katalizatorem, a nawet mopedów.

PS: Odchodzimy od tematu ,ale jeżeli olej przewyższa standardy oleju zalecanego przez producenta to nie należy go stosować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W instrukcji można przeczytać wiele ciekawych żeczy, ale tego fragmentu znależć nie mogę.

Sprawa druga -także szosowych,atv i skuterów z katalizatorem, a nawet mopedów.

PS: Odchodzimy od tematu ,ale jeżeli olej przewyższa standardy oleju zalecanego przez producenta to nie należy go stosować?

Jesteś lekko upierdliwy z tym pytaniem ale mimo to odpowiem:

Podstawą jest dokument typu "Instrukcja użytkowania motocykla"

Ale możesz nalać oleju syntetycznego z dopiskiem RACING do motocykla np. Harley Davidson JD1200 czy do naszego poczciwego Sokoła 1000 i sprawdzić co się będzie działo z silnikiem :biggrin:

 

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś lekko upierdliwy z tym pytaniem ale mimo to odpowiem:

Podstawą jest dokument typu "Instrukcja użytkowania motocykla"

Ale możesz nalać oleju syntetycznego z dopiskiem RACING do motocykla np. Harley Davidson JD1200 czy do naszego poczciwego Sokoła 1000 i sprawdzić co się będzie działo z silnikiem :biggrin:

Piotrze, niedlugo bedzisz ostatnim Mohikaninem, ktory wzbrania sie przed wykorzystaniem syntetyka, ja go lalem "wszedzie"i nigdy nie zaszkodzil...

pozdr

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...