Skocz do zawartości

próg na tarczach


Buła
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,niezabardzo wiedziałem gdzie to umiescic,jezeli jest to nie wetmacie to prosze o przeniesienie,sprawa dotyczy motocykla Vfr,pisałem już w innym temacie ale cisza jest,a teraz do sedna,moto które ogladałem ma przebieg niecałe 18 tysiecy km,jest ksiązka serwisowa i podobno wszystko jest udokumentowane,zauwarzyłem że przednie i tylnia tarcza ma mały próg na tarczach hamulcowaych,czy moto z takim przebiegiem moze miec juz próg na tarczach,jezeli przebieg jest prawdziwy.jak podjade do kolesia to musze spojrzec w ksiązke,co wy myslicie na temat takiego proguprzy motocyklu z małym przebiegiem.prosiłbym o konkretne odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwa wytłumaczenia:

albo to rzeczywisty przebieg a serwis założył twarde klodki na życzenie właściciela

albo ktoś zbił licznik.

Pomierz grubość tarczy poniżej progu.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moja ma 33 tyś mil przejechane i za bardzo ani widzę ani czuję pod palcem progi na tarczach, tylko z tego co wiem to zarówno poprzedni właściciel jak i ja jeździmy na Nissinach

pozdrawiam

 

 

Witam

Moja ma 33 tyś mil przejechane i za bardzo ani widzę ani czuję pod palcem progi na tarczach, tylko z tego co wiem to zarówno poprzedni właściciel jak i ja jeździmy na Nissinach

pozdrawiam

 

a z drugiej strony taki przebieg w moto z tego roku jest trochę mały no chyba ,że "cukierek" trafiłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie podałeś rok produkcji '89. Moja jest rok młodsza i nie ma progów na tarczach. Na przebieg nie patrz! Moja miała na liczniku 19 kkm :wink: :biggrin: . Oceniam ją na ok 80 kkm. Brałem ją według stanu a nie przebiegu. Co do przebiegu tej z '89 to ma pewnie coś w przedziale 70-130 kkm.

Edytowane przez Vlaad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierz w cuda. Przy przebiegu 18000 to nie ma siły żeby tarcze progu dostały,chyba że moto jeździło by po torze. Miałem trochę motorków i z tego co wiem z doświadczenia to progi mogą pojawiać się po 40000 ale to trzeba też je dobrze piłować. Ja w moim zygzaku mam zaledwie zalążek progów a ma 45000, w Gsx600 przy 20000 nei miałem żadnego progu, mój znajomy ma CBR1000 i przy 80000 ma już lekki próg.Nie daj się zrobić w wałka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi :wink: ,tez własnie wydawało mi sie dziwne że ma juz próg,ale musze jeszcze jechac do kolsia i spojrzec w serwisówke bo tak sobie mysle że moze licznik sie przekręcił i idzie od nowa :biggrin: ,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka bardzo podstawowa matematyka:

 

motocykl rok 1989, dzis mamy 2006

 

2006 - 1989 = 17

 

18 000 km / 17 lat = 1 058 km rocznie

 

nigdy nie przestane sie dziwic wierze ludzi w to ze poprzedni wlasciciele motocykla uzywali go (moto) tylko do wytaczania z garazu i mycia, pastowania, smarowania....

 

w motocyklu mojego kolegi zmiany opisywane przez Ciebie pojawily sie po 85 000 km

 

nie ludz sie ze owe 18 000 to oryginalny przebieg

 

ale nie zalamuj ze to tragedia - nie jest wazny przebieg motocykla, ani to ze mial polamane plastyki i wymienione jakies czesci - wazny jest jego ogolny stan techniczny

takie rzeczy jak olej, filtry, tarcze hamulcowe podlegaja okrsowym wymianom, trzeba zacisnac zeby, wylozyc kasiore i wymienic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam okolo 30tys(licznikwe, mysle ze ma z 50, chociaz z tylu byly jeszce oryginalne klocki!!!) z przodu tarcze idealnie gladkie z tylu wyczowalna (paznokciem ) roznica powierzchni, prog to za mocno powiedziane.

Mysle ze masz kolo 80-100tys. Ciekawe zaloze temat ile wytrzymuja klocki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...