Skocz do zawartości

Opony SHINKO


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Interesuje mnie jakość tych opon.Przede wszystkim zalezy mi na opini uzytkowników, ale inne wypowiedzi mile widziane.Szukałem w forumowej przeglądarce i moze był juz temat o tym, ale mi wyskakuje jakiś BŁĄD.

 

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=107325643

 

 

PZDR

Edytowane przez MYCIOR1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam!

 

Również jestem zainteresowany jakością tych opon. Wiem jedynie od sprzedawcy tych opon, że bierzniki Shinko są kopiowane od renomowanych marek. Tylko tak na mój rozum wzór bierznika nie jest najważniejszy, a rodzaj gumy z której została wykonana opona. Byłem bardzo zdziwiony gdy sprzedawca wskazał palcem na CBR 1100XX z założonymi oponami Shinko!! Niestety nie znam właściciela i nie miałem okazji zapytać. Wiem tylko, że niedługo później XX był rozwalony ale ponoć mu jakiś samochód ścioł zakręt.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszą zagraniczni użyszkodnicy motocykli:

 

"shinko is a direct descendent of the Yokohama tyre factory in Kobe. When the earthquake flattened Kobe, some time ago, the Yokohama reps decided to rebuild in S.Korea, shipping all the technicians down there, in the process picking up a larger slice of a pre-existing tyre producer. The result is the Shinko tyre factory... they make great tyres for Harley's and most tourers, but Yokohama did not produce such good sports bike tyres, IMHO.

 

I have heard they have the equivalent speed and loading that most larger name brands have, most of their tyres employ longitudinally laid steel belt wrap, differing from say Michelin, who use bias wrap Kevlar... I have heard good things about Shinko, but its always personal choice and the trust in a name, that lures most to tyres like Bridgestone and Dunlop, Pirelli etc... "

 

Za forum FJR http://www.fjrowners.ws/discus/messages/35...html?1090378132

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..."shinko is a direct descendent of the Yokohama tyre factory in Kobe...

 

Sorry ale mi osobiscie kojarzy mi sie moja historia z przed paru lat kiedy to chcialem zakupic oponki do autka. Wybralem sie do handlarza i po krotkiej dyskusji zakupilem GoodYear'y. Po tygodniu gdy przyjechalem je zalozyc zobaczalem ( o ile dobrze pamietam DEBICA ). Normalnie slabo mi sie zrobilo.

" Lekko " zbulwersowany spytalem sprzedawce co to ma znaczyc ? Zamowilem GoodYear'a a dostaje polskie ...

 

Chlop zaczal mi tlumaczyc, ze to tosamo bo GoodYear wykupil w PL fabryke wiec to to GoodYear'y.

 

Pytanie - jezeli to GoodYear to dlaczego na oponach napisane DEBICA ???

 

:banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale mi osobiscie kojarzy mi sie moja historia z przed paru lat kiedy to chcialem zakupic oponki do autka. Wybralem sie do handlarza i po krotkiej dyskusji zakupilem GoodYear'y. Po tygodniu gdy przyjechalem je zalozyc zobaczalem ( o ile dobrze pamietam DEBICA ). Normalnie slabo mi sie zrobilo.

" Lekko " zbulwersowany spytalem sprzedawce co to ma znaczyc ? Zamowilem GoodYear'a a dostaje polskie ...

 

Chlop zaczal mi tlumaczyc, ze to tosamo bo GoodYear wykupil w PL fabryke wiec to to GoodYear'y.

 

Pytanie - jezeli to GoodYear to dlaczego na oponach napisane DEBICA ???

 

:)

 

Kantowanie ludzi się niestety szerzy... Trzeba uważać i mieć oczy szeroko otwarte bo na każdym kroku próbują Cię zrobić w balona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja mam założonego Shinko R005 do Yamahay R6. 180/55/17

Powiem tak byłem do tego zmuszony po przebiciu poprzedniej oponki, a że kupiłem motocykl dwa miechy wcześniej, więc z kasą było krucho.

Jako że nie jestem zbyt zaawansowany w jeździe, więc moja opinia nie będzie miarodajna, ale jak dla początkującego to opona z 2007 roku, za 380zł jest fajnym wyborem.

Nie czuje "uciekającego" motoru na zakrętach, nie zachowuje się dziwnie, przy ruszaniu jest ok, przy hamowaniu jest tak samo jak w poprzedniej,ale to chyba wina lekkiego tyłu,bo z pasażerką jest ok.

Jak ktoś chce to może przyjechać i przetestować:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mam zakupiony komplet takich oponek, będę je zakładał za jakieś dwa tygodnie to się podzielę wrażeniami.

 

 

Jakieś 500 km temu założyłem komplet takich oponek do mojego gs'a. Na razie wszystko ok. Napiszę coś więcej po paru tysiącach.

 

Co możecie powiedzieć teraz o tych oponkach po paru miesiącach jazdy??

Moja opona na koniec tego sezonu zasługuje tylko na spalenie i zastanawiam się co założyć na przyszły sezon. Ktos ma juz jakies doświadczenie z tymi oponami po dłuższym przebiegu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką identyczną z tyłu tylko kupioną trochę drożej, wcześniej miałem Brigstony, powiem tak sprzedawca twierdził że Shinko są lepsze, ja natomiast nie widzę jakiejś drastycznej poprawy. Myślę ze więcej będę mógł powiedzieć po zrobieniu paru tysięcy więcej i ocenie zużycia.

Pzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jakieś 4 tyś km między innymi po słowackich winkielkach.

 

Wyglądają dość dziwnie, to znaczy są takie jakby bardziej płaskie niż inne opony, co powodowało moje obawy o to, że skończy mi się opona za szybko przy mocnym złożeniu, ale nic takiego się nie stało.

 

Opony trzymają się rewelacyjnie ich dziwny profil spowodował, że pierwszy raz w życiu pozamykałem przód na CBR 600. Jak będę kupował następnym razem i nie trafi się jakiś fajny leżaczek to znowu je wybiorę.

 

Zaznaczam, że testowałem je tylko na drogach publicznych, dość dynamicznie ale jednak. Bardzo prawdopodobne, że na torze mogą się już nie sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wiem że temat już był (...)

 

to co, temat był, opinii dla ciebie mało, to trzeba założyć nowy..? a dopisać się do poprzedniego nie łaska? potem na forum 33 tematy po 2 posty z tym samym :/

jeden temat

drugi temat

 

oczyszczalnia!

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...