Skocz do zawartości

Opony SHINKO


Rekomendowane odpowiedzi

Shinko? W robocie śmigałem taczką na oponie tej firmy :icon_mrgreen: a ostatnio widziałem, że wujas u siebie w ciągniku ma opony Shinko. jeśli cenowo stoją podobnie do gum znanych producentów to ja bym się nie wahał. Bierz firmówki!

 

EDIT: sorry Panowie pomyliłem się, to firma Mitas była :icon_razz:

Edytowane przez Majkiel
2818.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objaśnij co oznacza DOT i dlaczego nie ma tego oznaczenia u wszystkich producentów.

 

 

DOT Co to jest ten DOT?

 

DOT to skrót od Department of Transportation. Ta amerykańska instytucja rządowa zajmuje się homologowaniem wyrobów dopuszczanych do użytku na północnoamerykańskich drogach. Praktycznie każda opona produkowana dziś na świecie posiada numer DOT pozwalający na jej sprzedaż w USA, nawet jeśli mówimy o oponach kierowanych z założenia na rynki inne, niż amerykański. W numerze tym w którym ukryta jest informacja na temat producenta, miejsca produkcji opony, a także tego co dla nas dziś najistotniejsze - daty jej produkcji. Jak to odczytać? Ostanie 3 lub 4 cyfry oznaczają tydzień i rok produkcji danej opony. Przy numerze:

 

DOT FU TA H76 X 3503 wiemy, że opona została wyprodukowana w 35 tygodniu 2003 roku.

 

Stary DOT = zły DOT?

 

Powszechnie uważa się, że im opona starsza, tym jej parametry są gorsze, nawet jeśli mówimy o oponach nieużywanych. To daleko idące uproszczenie nie znajduje zastosowania w przypadku opon przechowywanych w specjalistycznych magazynach. Opony które tam się znajdują są odcięte od światła słonecznego, temperatura utrzymywana jest na ściśle określonym poziomie, opony są składowane i przekładane w odpowiedni sposób tak, aby nie nabawiły się odkształceń.

 

Oczywiście nie należy mylić warunków w specjalistycznych magazynach z warunkami na jakie wystawione są opony w czasie codziennej eksploatacji. Po 5 latach garażowania motocykla pod chmurką nie powinniśmy być zaskoczeni jeśli na powierzchni bieżnika pojawią się pierwsze pęknięcia.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i jestem spaczony medialną paplaniną ale opon Szinko do swojego moto bym nie założył :bigrazz:

 

Nie jesteś sam :biggrin: Ja też bym szinków nie założył.

 

Póki co, wolę inwestować w sprawdzone firmy.

 

A cena śmieszna :biggrin: 190 złotych? No bałbym się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są i tacy co piją tanie wino i mówią że jest pyszne! Ja nie mam potrzeby pic' taniego wina żeby potwierdzic' tą teorię. Czy na torach ściganci też używają Shinko? Czy może Xung-fung? :icon_razz:

Edytowane przez goguś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mnie to obchodzi na jakich oponach ścigają się zawodowcy. Dałem link do filmu gdzie koleś trze podnóżkami o asfalt na takich, a nie innych oponach i jak ktoś dalej ma zamiar dyskutować, że to jest gówno, a nie opona to ja na prawdę nie mam już nic do dodania.

 

Dobrze, że opony światowych marek są zawsze najlepsze i w 100% pewne, co można nieraz wyczytać w testach nowych motocykli gdzie testujący piszą "fabryczne opony to jakieś nieporozumienie".

Edytowane przez tmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nie ma tego oznaczenia u wszystkich producentów.

 

Jest u wszystkich producentow. Inaczej opona nie jest dopuszczona na droge.

Akurat nikt mi nie wmowi, ze moze byc dobra stara opona - przejechalem sie na tym organoleptycznie.

 

Shinko jest calkiem ok opona. Jest tania i dobra. Przy wywazaniu nie ma problemow. Z przyczepnoscia to strone wczesniej Krzywer opisywal. Moglby zarzucic fote dla niedowiarkow :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest na filmie jakie ma opony? czy może jest sprzedawcą światowej sławy opon Shinko i ten filmik ma przekonac' niezdecydowanych? :icon_razz:

"obie Shinko - na przodzie F005, tył R743, juz 2 komplet zjezdzilem"

 

Powiedział teoretyk.

 

A są jakieś testy szinków?

 

Nie ma, podobnie jest z np. Maxxisami, coś nie chcą testować tych opon razem z innymi. Czemu nie ma, nie wiem, może by wyszło na jaw, że opona o 50% tańsza potrafi być równie dobra...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję maxxisy na wiosnę, to zdam relację.

O shinko pisza dobrze:

http://www.motorcycle-usa.com/402/116/Moto...ire-Review.aspx

http://www.sportbikes.ws/showthread.php?t=106588

 

Maxxisy też testowano:

Rónież w Motocyklu/ŚM napisano, że założli PresaSporty do KiloFazera opony po jakichś Bridgestone'ach i są duużo lepsze - takie krótkie lakoniczne zdanie, ale zawsze coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...