Skocz do zawartości

jaki motorek nadający się na supermoto


Rekomendowane odpowiedzi

witam stoje przed dylematem kupna motocykla crosowego przerobionego na supermoto bo o tylko taki mi chodzi. i tu moje pytanko jaki byście polecali ,osobiście zastanawiam się nad suzuki dr 650 . a co do przerubki to naczym ona dokładnie polega oprucz zmiany przedniej felgi na mniejszą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat ma Yamahe xt600, ktora byla kiedys przerobiona na supermoto, przerobka polegala na zmianie przedniego i tylnego kola na mniejsze, przedniej tarczy hamulcowej na wieksza, zacisk hamulca wiekszy, mniejszy blotnik i inne zebatki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dr 650 nadaje sie chyba najbardziej na przeróbke.Popularne moto i duzy dostep do czesci.Ostatnio na allegro widziałem komplet kół do supermoto (zdjete od DR).Zakładasz wieksze tarcze,głosny wydech i wedle uznania zmiany kosmetyczno-wizualne.

Narazie jezdze Bigiem , ale w przyszłosci planuje poskładać sobie Supermoto na bazie jakieś Drki.Czes pokaże...

Ps.takie moto najlepsze na nasze drogi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumpel wlasnie juz 2 rok sklada supermoto z biga. Narazie wywala oryignalny bak i zastepuje go bakiem od dr 650, wymienil juz amortyzator przedni na duzo wyzszy podobno jakiesjs dobrej marki ale sie nie znam do tego wstawil sliczne male kola w postaci 3 ramiennej gwiazdy oraz zmienil lampe przednia od hayabusy(ciekawy efekt :biggrin: ) Teraz dopasowuje siedzenie zeby sie zgrywalo z nowym bakiem i jeszcze w planach ma zmieniac tyl motoru na duzo wezszy. Jedyny problem na dzien dzisiajeszy to to, ze nie moze dopasowac kranika pod bakiem do wysokosci silnika. Nie moze poki co nalozyc baku do konca gdyz owy kranik nieco wadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DR-Z ?

 

Albo jak przedmówcy każdy KTM EXC od pojemności 125 do 520 da się przerobić na sm. Wystarczy kit supermoto (który kupimy w salonie) trochę umiejętności i jeździmy bokami :buttrock:

 

 

Tylko taki kit jest cholernie drogi ! (zębatki, łańcuch, tarcza z zaciskiem, koła, opony, klamka, i przewód w oplocie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy jak duzo masz kasy ale jesli nie na nowe moto to ja bym Ci polecał LC4 prerobic na sm bo to jest wysoki motor i ma USD wiec to bedize naprawde fajnie wygladało :buttrock:

http://www.allegro.pl/item106994421_kola_supermoto.html

Ale jak widzisz koszt takiego kitu nawet w srednim stanie jest dość spory :-) kiedys tez bede myślał nad kupnem czegoś takiego.

Edytowane przez Gawron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok:) ale lagi sa za dlugie!!!! można zaradzic WP dają sie sprytnie skracac.... najlepiej kupic LC4 600 z czerwoną ramą jeszcze:)w Niemczech za 600EU --rama do piaskowania okolo 50 PLN dalej lakier proszek nastepne 50PLN i jest super baza!!aluminiowe sprawy super dają sie polerowac--dokupic bak i plastiki z nowego modelu -nie jest to duzy wydatek!! a naprawde efekt super!!!!!!--uwaga przed piaskowaniem wsmocnić tylni stelaz na siedzenie--w 2 osoby pęka!!! ---kola niestety najdroższe ale są sposoby:):buttrock:!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ma za*ierdalać bokami a nie tylko wygladać to bazą musi byc hard enduro a nie rowerek typu DR czy XT :buttrock:

 

w czasie poszukiwań moto dla siebie natknęłem się na allegro na Dominatora ( z bardzo niespotykaną pojemnością 500cm)

gadałem z tym kolesiem, i powiedział, że NOWE 17stki złożył mu koles z jakiegoś miejscowego sklepu (z tego co pamietam to Opole albo okolice) za 1000 zł :biggrin: felgi chyba Excela , piasty, szprychy bez tarcz i zębatki ale za to z razem z nowymi oponami tyle wyszły :buttrock: wierzyć mi sie nie chciało bo same opony kosztuja ponad 700zł

co Wy myślicie o tej cenie ? koleś się upierał że to prawda i nawet numer do sklepu miałem brać ale niestety zapomniałem ... :biggrin:

 

kola niestety najdroższe ale są sposoby

jakie?? zdradz sekret? mówisz o felgach od jakiegoś scigacza?

Edytowane przez robak

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...