Skocz do zawartości

Piszczace klocki hamulcowe


Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki maly dylemat poniewaz przy hamowaniu przednie klocki hamulcowe zaczynaja piszczec. czy to moze jest oznaka ze juz sie koncza?? Prosze o jakas rade co mam zrobic...

 

 

 

Witam

Klocki piszczą bo są kiepskiej jakości -pewnie jakaś taniocha założona

zmień na nissin i będziesz latał bez pisków :crossy:

:buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schyl się i sprawdź - nikt ci na odległość nie powie, czy masz zużyte klocki. Poza tym niektóre klocki już tak mają, że lubią sobie popiszczeć, co niekoniecznie musi świadczyć o ich złej jakości (jak tu ktoś sugerował...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem do swojej niuni klocki na tył firmy GOLD bo nie miałem za dużo kasy jak zwykle i od nowości mi piszczą co powoli doprowadza mnie do szału, a NISSINY wiele osób sobie chwali i takie mam zamiar sobie założyć niebawem z przodu i zobaczymy jak będzie.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem, klocki piszczą nie z powodu zurzycia. po prostu wpadają w rezonans. w klockach samochodowych często stosowane były blaszki, które zapobiegały temu zjawisku.

możesz jeszcze kupić płyn do czyszczenia tarcz i spróbować w ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak klocki są już latane to albo się kończą albo się zeszkliły.

Wyjmij, sprawdź a jak będą jeszcze ok to przeszlifuj drobnym papierem.

 

 

To znaczy mam rozumieć, że za krótko je docierałem (spokojne hamowanie) i dlatego oryginalne Yamahowskie klocki piszczą. Dodatkowo jestem wkurzony, bo dałem za oryginały jakąś tam okrągłą kwotę a te mają luzy i pukają mi w zacisku tak jak Ferodo :D

Tylko głupiec ma na wszystko gotową odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy mam rozumieć, że za krótko je docierałem (spokojne hamowanie) i dlatego oryginalne Yamahowskie klocki piszczą. Dodatkowo jestem wkurzony, bo dałem za oryginały jakąś tam okrągłą kwotę a te mają luzy i pukają mi w zacisku tak jak Ferodo :D

 

Jak widać shit happens.

Teraz to ja juz w koncu nie wiem na co u mnie mam wymienic stare, tu moje pytanie czy jest na klockach gdzies napisane jakiej sa firmy, bo najchetniej zalozylbym takie same jak mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...