Skocz do zawartości

I znowu żwirek na drodze... dywersja drogowców


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

...na czymś takim dwa lata temu zaliczyłem szlif na zakręcie - dla ułatwienia żwirek byl czarny i naprawdę niewidoczny... Opisałem to zresztą na forum.

Od tego czasu nie jeżdżę w rękawicach bezpalcowych - hamowanie na suchym asfalcie rękoma oznacza w tym wypadku po prostu zdartą skórę na opuszkach palców i coś jakby bąble od oparzenia potem - boli jak cholera!

 

Miałeś farta!

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...na czymś takim dwa lata temu zaliczyłem szlif na zakręcie - dla ułatwienia żwirek byl czarny i naprawdę niewidoczny... Opisałem to zresztą na forum.

Od tego czasu nie jeżdżę w rękawicach bezpalcowych - hamowanie na suchym asfalcie rękoma oznacza w tym wypadku po prostu zdartą skórę na opuszkach palców i coś jakby bąble od oparzenia potem - boli jak cholera!

 

Miałeś farta!

 

pzdr

Ci nasi drogowcy to naprawdę mają wyobraźnię :biggrin:, żeby posypywać łaty żwirkiem, a na dodatek czarnym, który zlewa się z asfaltem i staje się przez to niewidoczny.

Po prostu wstyd mi, że mamy takich drogowców, co jeszcze bawią się w jakieś tam żwirki co powoduje ogromne niebezpieczeństwo dla nas, zamiast zrobić konkretny asfalt, którego nie będzie trzeba tak szybko łatać, albo łatać je w jakiś bezpieczniejszy sposób :icon_twisted: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą właśnie po kolejnym początku roku z naszymi pier***nymi drogowcami i ich żwirkiem rozważałem napisanie solidnej petycji do ministerstwa, żeby zabronili tych praktyk. przecież to jest zaplanowane morderstwo! i co roku to samo: smoła, żwirek, bo tanio i teoretycznie ma się wklepać w smołę jak jeżdżą samochody. a nasypane więcej, bo część odleci. a nalane z górką, bo się uklepie... a potem póki się nie ubije, to jak lufa wycelowana w potylicę, jak po tym jedziesz. a jak się uklepie, to się okazuje, że żwirek wbrew genialnym planom poszedł w pi...u, a na drodze została cholerna świecąca się, śliska w deszczu jak fiks, plama smoły!

 

panowie i panie, podpisujemy petycję? jakoś ją wspólnymi siłami zredagujemy :)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przez taki cholerny żwirek mało nie zaliczylem konkretnego dzwona. Prosta ładna droga poza miastem więć troszkę odkręciłem. Z daleka zobaczyłem czerwone światło przed skrzyżowaniem więc zaczynam hamować, a tu na całej szerokości jezdni ten pie***lony żwir, prawie "po kostki". Hamowanie na takiej nawierzchni nie należy do najprzyjemniejszych doznań. Gdybym leciał trochę szybciej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

panowie i panie, podpisujemy petycję? jakoś ją wspólnymi siłami zredagujemy :)

jsz

 

Ja bardzo chętnie się podpiszę. Jakbym był w PL to nawet strajk głodowy bym może zrobił. Trzeba skończyć z tym ścierwem zwanym drogowcami. :)

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ja po prostu w pohyleniu pojechałem w bok - żadnego zarzucenia, sygnału ostrzegawczego - jadę i nagle już motocykl leży na boku (i mojej nodze naturalnie) i ślizg po asfalcie...

Nota bene - Pasażerka (a raczej jej ciuchy) przekonały mnie o potrzebie używania - ona trochę koziołkowała i ciuchy przytarte dokładnie we wszystkich miejscach gdzie są ochraniacze! Boki spodni, łokcie, barki, kręgosłup... Ale jej nic - poza tymi palcami - miała takie same rękawiczki).

 

A ja miałem niestety dżinsy, więc asfalt w kolanie na pamiatkę został. Siły tarcia są niesamowite, metalowy guzik na rękawie kurtki przytarł mi się do grubości żyletki np, gruby pas skórzany do spodni się starł zupełnie - ale sam wiem co to upał i jednak mimo wszystko w mieście zdarza mi sie jechać w dźinsach. Na trasę, gdy zamierzam jechać ponad 100km/h, jednak w dźinsach bez ochraniaczy juz się nie zdecyduję :)

To tak a'propos dyskusji "w ciuchach i bez - moje zdanie poparte praktycznymi doswiadczeniami :) )

pzdr

Edytowane przez Staszek_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo kurde ja sobie lece dzisiaj 160 na prostej (którą znam z bardzo dobrej nawierzchni) a tu peszek ... jak zaczelo mi mojatac przednie kolo to bylem pewnie ze sie wyloze. Dziwne jest to ze zawwsze jak sie mysli ze sie wylozysz to jakos wychodzisz krytycznie ale wychodzisz a nie raz nie spodziewanie wrrr i mata :/ nie ma co to nie drogi tylko dziury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba skończyć z tym ścierwem zwanym drogowcami. :eek:

 

praktykami ze żwirkiem, nie drogowcami, Qurim :)

tym bardziej, że kolega Drogowiec mógłby się poczuć urażony :)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

praktykami ze żwirkiem, nie drogowcami, Qurim :)

tym bardziej, że kolega Drogowiec mógłby się poczuć urażony :D

jsz

 

Mialem na myśli jakośc ich pracy. :crossy:

wg. zasady "Jesteś tym co robisz...." :biggrin:

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą właśnie po kolejnym początku roku z naszymi pier***nymi drogowcami i ich żwirkiem rozważałem napisanie solidnej petycji do ministerstwa, żeby zabronili tych praktyk. przecież to jest zaplanowane morderstwo! i co roku to samo: smoła, żwirek, bo tanio i teoretycznie ma się wklepać w smołę jak jeżdżą samochody. a nasypane więcej, bo część odleci. a nalane z górką, bo się uklepie... a potem póki się nie ubije, to jak lufa wycelowana w potylicę, jak po tym jedziesz. a jak się uklepie, to się okazuje, że żwirek wbrew genialnym planom poszedł w pi...u, a na drodze została cholerna świecąca się, śliska w deszczu jak fiks, plama smoły!

 

panowie i panie, podpisujemy petycję? jakoś ją wspólnymi siłami zredagujemy :)

jsz

 

jestem za, tylko jeszcze zrobilbym wycieczke z ta petycja pod ministerstwo, no wiecie, kilkaset motocykli, zeby glosniej sie w temacie zrobilo. Tak jak wyslemy petycje to nikt o tym nie uslyszy, a jak pojedziemy grupa, to zaraz tv bedzie i w ogole.

 

A zwirek jest max wkur...., jakies 3 tyg temu jade znana mi droga i na szczescie akurat widzialem, ze kolega drogowiec wlasnie wysypuje tony zwirku w dziury. Na szczescie, bo na tym odcinku sa fajne zakrety i zwolnilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...