Skocz do zawartości

Czekać na prawko czy nie?


Gość alalala333
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość alalala333

:biggrin: Cóż, dziękuję za miłe słowo i poradę od serca. Wyobraźcie sobie, że rzeczywiście jestem nieobeznana wobec czego chciałam zapytać kogoś obeznanego. Koleżanka Madee byla juz nieuprzejma na gg (opieprzając mnie, że się nie przedstaiłam, co zgoda może nie jest szczególnie słuszne, ale nie rozumiem jak z tego powodu można robić problem).

Rzeczywiście zrobię jak chcę i jest to chyba sprawa oczywista a pytam o to o co pytam, gdyż to ma wpływ na moją decyzję (i wyobraźcie sobie, że nie będe jezdzila bez prawka).

 

Co do czytania postów, to wybaczcie ale nie czytalam wszystkiego (jeśli ktoś ma z tym problem to wystarczy powiedzieć, że cos takiego zostało już napisane, ale z kulturą.)

 

Wszystkim tym uprzejmym i dobrze wychowanym życzę szerokiej drogi i trochę więcej dobrego nastawienia :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sierżancie. ja nic nie doradzam, ale dziewczyna ma 19 lat, podobno rok wcześniej uznano ją za pełnoletnią i dorosłą, a to do czegoś zobowiązuje. do odpowiedzialności za własne decyzje. oczywiście, że jazda bez prawka jest 'bee', ale założę się, że większość użytkowników miała w swoim życiu epizod jazdy bez prawka....

...oczywiście, uczenie się jazdy na drogach przed kursem jest wysoko ryzykowne. dlatego alalala333, jeśli chcesz jeździć bez prawka, to po kursie!!

 

pozdrawiam, co złego to nie ja :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanka Madee byla juz nieuprzejma na gg (opieprzając mnie, że się nie przedstaiłam, co zgoda może nie jest szczególnie słuszne, ale nie rozumiem jak z tego powodu można robić problem).

 

kolezanka Madee odpowiedziala na wszelkie pytania kolezanki alalala333, ktora to kulturalnie zagaila rozmowe na gg bez czesc ani pocaluj mnie w d**ę: "sv to twoj pierwszy sprzet" po czym na do widzenia koleżanka Madee powiedziala, zeby kolezanka alalala333 przedstawiala się nastepnym razem, bo tak będzie milej. Faktycznie bylam chamska jak nie wiem co...

 

Szerokiej drogi z prawkiem czy bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to wogole ktos chyba sie wyglupia, bo wierzyc sie nie chce ze ktokolwiek po przeczytaniu chocby 5 postow na tej grupie mogl napisac - "lapia was ci policjanci??"

 

moja szczera odpowiedz na pytanie "lapia was ci policjanci ??" to

"- a co gazet nie czytasz ??" :buttrock:

 

To jest chyba zart - ktory niepotrzebnie potraktowalismy powaznie .

 

No chyba, ze faktycznie moze byc ktos az tak...

 

...nieobeznany (tak to jest dobre slowo)

Eeeeee.... tam, niepotrzebnie się denerwujesz, ja też gdzieś tam napisałam policjanci, bo tu na 4um kilka takich osób jest, więc nie chciałam Ich w żaden sposób urazić :icon_mrgreen: Można napisać pały, misiaczki, kutafony i jeszcze kilka innych fajnych epitetów ale po co :biggrin: Przecież to i tak nic nie zmienia a szacunek dla grona 4umowiczów pozostanie, znam nawet jednego osobiście, upsss... no chyba 2 reszta się ukrywa :icon_mrgreen: .

 

Co do tego co napisała koleżanka, to oczywiście że jeździmy bez prawka, są też tacy co nie jeżdżą :biggrin:

Wszystko zależy od Twojej psychiki i umiejętności :banghead:

Przecież wyznacznikiem w podjęciu przez Ciebie decyzji nie może być opinia grona ludzi z 4um :buttrock:

Ja jeździłam bez prawka, zrobiłam tak ok. 3000 km. ale zawsze byłam zes*ana i to nie z powodu tego, że mnie ktoś złapie i zapłacę mandat 300 zł (kat. B nie zabierają) ale bałam się tego, że ktoś we mnie wjedzie i będzie kaszana, także zawsze myślę za siebie i tysiące innych użytkowników szos :rolleyes:

Przede wszystkim przejechałam się na początku z innymi doświadczonymi motocyklistami, tak żeby ocenili jak zachowuję się na drodze, czy na pewno mogę wyjechać w trasę i czy nie będę zagrożeniem dla innych, gdy już powiedzieli mi, że jest o.k. to zaczęłam wyjeżdżać dalej niż parkingi. No i jeszcze jedno wcześniej przeszłam kurs na prawko, czekałam tylko na egzamin.

Także proponuję nie podejmować decyzji pod wpływem naszych wypowiedzi tylko sobie wszystko przeanalizować i przede wszystkim rozsądek (ten wyznacznik jest u każdego na innym poziomie) jeśli pozwoli Ci on jeździć bez prawka to rozsądek na drodze, chyba nikt by sobie nie darował, gdyby przez niego komukolwiek coś się stało. Jesteś jeszcze młoda, także może warto poczekać Tobie 1 miesiąc nie zaszkodzi :icon_mrgreen:

Pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:icon_mrgreen:

 

"ruszyla machina na mojego Avatara czy mnie sie zdaje ??

 

Na wszelki wypadek - korzystajac z okazji napisze : ze nie zadna "grupa od swietego przykazania" prosze sie nie denerwowac . Avatar z lewej to aktor dosc znany :icon_mrgreen: - w roli Agenta z doskonałego filmu Equilibrium . Jak ladowalem tego Avatara to sie troche obawialem ze zaraz bedzie krzyk ze to religia . Bardziej mi sie podoba jego czarny stroj i rece zlozone w taki sposob jakby sie trzymal przed czyms zlym co w nim sie czai :biggrin: . Tak sie wlasnie czuje kiedy jade na moto - tak mnie kusi zeby przekrecic obrotomierz, ze szok - dlatego właśnie to zdjecie wkleilem . Do swietego przykazania mi daleko - do religii jeszcze dalej - do kosciola .... ze hoho "

 

:icon_mrgreen:

 

 

Pozdro

 

alalala333 - i wszyscy jej wtorujacy - robcie co chcecie - mozecie jezdzic z prawkiem lub bez z przegladem lub bez -z OC lub bez, z olejem w silniku lub bez, na prad, paliwo lub wodor, siarkowodór .

 

Mnie to rybka ale moim zdaniem jest to jest bezsens i glupota.

 

Jak lubisz jezdzic bez prawka bo taki masz kaprys to jeździj - mam nadzieje ze nie spotkam nigdy kogos takiego na drodze.

 

szczescia zycze - bo zdrowie to marynarze na Kursku mieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kupiłem motocykl - stał 2 miechy w garażu bo dopiero robiłem kurs. Zdałem egzamin, zagryzłem zęby i kolejne 2 tygodnie oczekiwania na papier.

Pozdrawiam Wszystkich, którzy mają na tyle silnej woli, że czekają :biggrin:, a jednocześnie szanują prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witojcie!!! :icon_mrgreen:

 

Powiem (napisze) tylko, że jazda bez uprawnień (np. prawko "A") wrazie spowodowanie wypadku może spowodować wyłączenie odpowiedzialności ubezpieczalni z tytułu OC, tzn. że samemu trzeba wybulić za wszystkie szkody wyrządzone temu drugiemu :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Zawalidrogo,ze ty jezdziles zawsze z full kompletnymi papierami..swieci to sa,ale w niebie...

Ma stalowe nerwy, kase,zeby pokryc ew.wszelkie szkody..to jej sprawa.....A ilu znamy motocyklistow,ktorzy szli na kurs z doswiadczeniem w postaci kliku tysiecy przejechany kilometroof?..Hah..madzry sie znalezli..Pewnie,ze prawo trzeba szanowac...Ale moze temat rozpoczety przez "lalalala" to troche prowokacja i chec udslyszenia opini poszczegolnych osob?.....Nie mam na razie prawka i jezdze w obrebie ulicy na ktorej mieszkam...ciche osiedle po godz 21,00-22,00. Na dalsze wyjazdy nie mam odwagi i zaufania do swoich umiejetnosci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam na razie prawka i jezdze w obrebie ulicy na ktorej mieszkam...ciche osiedle po godz 21,00-22,00.

 

A ja niestety twierdzę, że g..... chodzi po ludziach. I właśnie wtedy kiedy jesteśmy pewni, że nic się nie może zdarzyć jest zonk. Wtedy w najlepszym wypadku jest stres, a w najgorszym kac moralny do końca życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wylapal mnie Pan policjant i kazal pokazac prawko, OC i dow. rejestracyjny. Obadal to i puscil po 20 sekundach, dodam tylko ze stal juz na poboczu sznureczek samochodow czekajacych na odcholowanie i wlascicieli z mandatami i punktami karnymi. NIE warto jezdzic bez uprawnien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAŚKA !!!

 

O kim mówisz " znam nawet jednego osobiście " ????

Chyba nie o mnie , bo ja to już jestem resortowy odrzut - czyli emeryt , he he he .

PS. A na Zlociku , to dostaniesz w ucho ! Nie wiem jeszcze za co , ale profilaktycznie Ci się należy za jazdę bez prawka . ( kara wg. Kodeksu Starych Pierdzieli wynosi 6paq za każde 100 km. - policz sama )

He, he , he

Pozdrówka !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...