Skocz do zawartości

Spalanie w GSXR


Rabix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

 

Od jak dawna jeździsz motocyklami w ogóle, i tym konkretnym? Zauważyłem, że nowicjusze (bez urazy) bardzo często mają kosmiczne zużycia mimo, ze wszystko jest ok, bo brakuje im płynności jazdy, i spokoju nadgarstka - przez co ich jazda jest szarpana, zero płynności, no i często gęsto jest pałowane ;-)

Często nie dotyczy to nawet zupełnie świeżych motocyklistów, czyli osób które dopiero rozpoczynają przygodę z motocyklem w ogóle - ale także tych, które wcześniej jeździły, nawet dużo jeździły, a przesiadają się z czegoś innego. I tak np każdy z moich motocykli palił mi na początku po 7-8 litrów, a z czasem zużycie spadało, i teraz np 636 pali mi w mieście, mimo dość ostrej jazdy - około 6.3 litra/100 km, w trasie schodzę do 5, a nawet poniżej, zależnie gdzie i jak szybko i z jakim bagażem

 

--

pzdr

yahoo & 636RT '02

 

Yyy nie wiem jak to robisz ale przeważnie w trasie motocykl spala mi więcej niż w mieście. W mieście moja R6 spala 6,5l. przy normalnej jeździe. A w trasie przy prędkościach rzędu 150-180km/h ok 7l. a 200-240 w granicach 8,5l. I raczej jeżdże płynnie. Rozumiem że golasy mogą palić mniej na trasie ale nie 600-tki. Ciekawe jak się mają do tego 1000-ce, pociągi typu Hayabusy i turystyczne krążowniki (chodzi mi o zależność spalania w trasie i mieście)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Od jak dawna jeździsz motocyklami w ogóle, i tym konkretnym? Zauważyłem, że nowicjusze (bez urazy) bardzo często mają kosmiczne zużycia mimo, ze wszystko jest ok, bo brakuje im płynności jazdy, i spokoju nadgarstka - przez co ich jazda jest szarpana, zero płynności, no i często gęsto jest pałowane ;-)

Często nie dotyczy to nawet zupełnie świeżych motocyklistów, czyli osób które dopiero rozpoczynają przygodę z motocyklem w ogóle - ale także tych, które wcześniej jeździły, nawet dużo jeździły, a przesiadają się z czegoś innego.

Też prawda,

mamy w mieście gościa coś po 50-tce który kupił ZX12R i miał norme coś koło 12l pojechał na serwis i okazało się że wszystko jest ok i tyle.Koleś daleś śmigał z taką normą aż pare tygodni temu podłączył siędo nas jak śmigaliśmy sobie tak 140 - 180 po dróżkach i przy tankowaniu wyszła mu narma coś koło 7 l /100.Także coś w tym jest i poniżej pewnych obrotów nie schodzi się.

Pozdro all

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam

o spalaniu mozna gadac i gadac, jest wiele czynnikow, ktore maja na to wplyw, np jazda pod wiatr, albo pasazer, ktory caly czas jest wychylony i gapi sie do przodu

technika jazdy to tez inna bajka, w miescie ruszajac z pod swiatel na 1ce do czerwonego pola i po chwili hamowanie na kolejnych swiatlach bedzie dawalo spalanie ok 8 , a nawet wiecej....

 

ja ostatnio spalania nielicze, jak jest malo w baku>trzeba zajechac na stacje....uwazam, ze motocykl, ktory ma ponad 100km nigdy niebedzie tanim srodkiem transportu, od kad mam furaka z gazem, motocyklem jezdze zeby sobie poszalec i do zabawy....

 

pozdr

Edytowane przez dgree
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Niedawno nabylem gsx-r 600 k4 i bardzo sie rozczarowalem spalaniem bo wczesniej jezdzilem kawa zx 9 i przy takiej samej jezdzie kawa palila 6,5 a gsx 9 :biggrin: wydaje mi sie ze jest to spowodowane wiekszymi obrotami niz w 900 po prostu 600 jes bardziej wysilona i z czegos musi brac te moc szkoda tylko ze bieze ja z takich ilosci paliwa.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja z kolei powiem że niedawno nabyłem RF 600 i przy takiej mieszanej jeździe wyszło mi 7.5 l i jestem z tego i tak zadowolony :biggrin: .

 

Mieszanej czyli było trochę eco, trochę speed i była też traska ze średnią ok 120km/h...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7, 8 cóż to za spalanie. Mój GSX-R po mieście przy ciężkiej ręce spala 12l/100km i jakoś to muszę przeboleć. Stać mnie na konia to niech mnie będzie stać i na wóz, czyż nie tak jest????

 

 

dobrze gada wódki mu dać!!

u mnie 7.5 to norma czy go kijem czy pałką (tzn miasto, trasa, ciekawe ile bedzie jak wyreguluje?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...