Skocz do zawartości

Prozaiczne pytanie...


Iluminat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

:icon_mrgreen: Mam DT125R z 2005 roku. Odkąd ją mam staram się dbać o nią należycie... Dziś zaświeciła mi się kontrolka oleju. Wziąłem olej, instrukcję, klucze i.... Jezus Maria ile tych wszystkich zakrętek, otworów. W instrukcji znalazłem tylko to, że pojemnik na olej ma 1,2 l pojemności, czyli jest spory. Zaznaczony jest tak, ze trudno mi go zlokalizować... :icon_mrgreen: Nie wiem chyba jestem jakiś ułomny, w simku nie było takich problemów, lałem z paliwem i było ok.... (DT ma wtrysk) Czy olej silnikowy lać do pojemnika po lewej stronie pod przednim plastikiem ? To mi się wydaje jedyne miejsce gdzie mogę zmieścić 1,2 litra oleju... Płyn chłodzący znajduje się (według instrukcji) z tyłu pod plastikiem (nad tylnym kołem)...

 

Tak więc proszę o pomoc !! Gdzie lać ten olej !!?? Nie chce nic zepsuć i dlatego się pytam...

Edytowane przez Iluminat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1 jest juz otworzony temat o dt:) Po 2 DT ma wtrysk ?? Niewiem czego ale napewno nie paliwa;P

Po3 na nakretce od pojemnika powinno pisac oli .. Albo jak to Ci nie pomoze to jak sie swieci kontrolka to oleju w dozowniku jeszce cos jest wiec popatrz w ktorym pojemniku jest ciemna ciecz , a jak niebedzie to napewno masz pojemniki tylko na plyn i na olej wiec popatrz gdzie plyn a do drugiego lej olej...

a tak wogule to wywal dozownik i lej do baku :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem... Z przodu, po stronie prawej nie ma nic wyglądającego jak dozownik :icon_mrgreen: Zato z tyłu po lewej jest coś co może zawierać w sobie 1,2 l, nawet kolory cieczy są podobne (tzn. sprawdziłem kolor oleju i tego czegoś w tym zbiorniku), po drugiej stronie jest jakiś inny pojemnik (jest mniejszy, a w nim jaśniejszy plyn)... Czyli z tyłu po lewej stronie to może być to ?? Podkreślam, że chodzi o NOWĄ DT (model 2005). Już niewiem... wszyscy mówia ze z przodu tego szukać, a ja z tyłu znalazłem.... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

usiądz na moto - po stronie lewej ręki przy baku masz chłodnice a na niej korek (tam zawsze zalewaj do pełna płynem chłodniczym ) , po prawej stronie zbiornika paliwa masz inny pojemnik i tam lejesz olej do dozownika (sam dozownik jest przykrecony do silnika obok tego koreczka gdzie pisze 750 ml a tam akurat wlewasz olej do skrzyni biegów i sprzegła)

 

a ten pojemniczek pod siedzeniem zalej do połowy płynem chłodniczym bo jest to zbiorniczek wyrównawczy

 

tak miały wszystkie dt 125 do 2004 roku ale mysle że nic sie nie zmieniło. idz po wężykach i używaj mózgu :icon_mrgreen:

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...