Skocz do zawartości

Jakie macie oponki w motocyklach? Firma i wiek...


Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj widzialem kolesia na YZF z pomaranczowymi oponkami Toma-Hawk czy jakos tak sie zwaly :crossy: wygladal jak na miedzianych, efekt bardzo ciekawy :P ponoc taki komplecik w jeszcze innych kolorach mozna kupic za 120 ojro :banghead: tylko czy zaufac temu przy wiekszych predkosciach lub na zakretach okaze sie pod koniec sezonu :banghead:

 

P.S.

P/T Pilot Power 06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i widzicie wszystko chodzi na nowych gumach.

 

 

 

no a jak tu jezdzic na starych jak coroku zakladam nowe bo te "stare" sie zuzywaja :crossy:

Jezdze na Metzeler Z6, ktore zawsze sa z bierzecej produkcji, czyli nie starsze jak pol roku.

 

 

 

 

SirAdam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam chyba lekkiego pierdolca na punkcie ogumienia, tak w 2 badz 4 kolach. Moja 'filozofia' opiera sie na zalozeniu ze aby czuc sie bezpiecznie i miec kontrole nad pojazdem, potrzebuje dobrych hampli i dobrych opon (stan gum, wywazenie, cisnienie w kolach). Nie znosze drgan z kol na kierownice. Bez tego nie bawilbym sie w 'blaszance' na przyklad tak:

speedrcrd3br.th.jpg

na mokrym, nie w deszczu ale na mokrym- miedzy Poznaniem a Koninem :icon_mrgreen:

 

ale do tematu:

no a jak tu jezdzic na starych jak coroku zakladam nowe bo te "stare" sie zuzywaja :icon_mrgreen:

Jezdze na Metzeler Z6, ktore zawsze sa z bierzecej produkcji, czyli nie starsze jak pol roku.

SirAdam

Nie bardzo wyobrazam sobie jazde na gumach 5cio letnich badz starszych. Po pierwsze jak w cytacie wyzej, po sezonie(10-15 Kkm) sa zwyczajnie zuzyte- przy czym mam wrazenie ze ma to zwiazek z inna charakterystyka asfaltu- na poludniu Europy (w Niemcach rowniez) asfalt jest znacznie bardziej szorstki, ostry, poprawia to przyczepnosc, ale zuzywa gumy szybciej.

Po wtore, guma parcieje tak jak gumowe uszczelki, cokolwiek z gumy. 'Niedowiarkom' polecam uzycie 5cio letniej lub starszej prezerwatywy..... :icon_mrgreen:

 

Wiem ze to wydatek, ale moim zdaniem oplacalny. Inwestycja we wlasne bezpieczenstwo.

Edytowane przez Piotrek69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotrk 69

 

Fajnie Ci ta fura chodzi, co to za auto i jaki silnik, bo widze ze grasz w "mojej" lidze :icon_mrgreen:

 

Co do reszty postu - nic dodac, nic ujac.

Czasami "fanatzyzm" na punkcie bezpieczenstwa sie "oplaca", bynajmniej ja nie zaluje pieniedzy na takie rzeczy, czy to w samochodzie czy tez w motocyklu.

 

 

 

 

 

SirAdam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...